• کد خبر: 3740
  • گروه خبری : اخبار ویژه
  • تاریخ انتشار : 3 دسامبر 2017

آئین تودیع و معارفه شهردار جدید اسفدن برگزار شد/تصاویر

طي مراسمي صبح امروز در محل سالن اجتماعات دبیرستان قدسیه اسفدن و با حضور مسئولان استانی و شهرستانی ،قربانعلی اسدالهی به عنوان اولین شهردار بومی اسفدن معارفه گردید.

به گزارش اسفدن خبر؛ آیین تودیع و معارفه شهرداراسفدن با حضور حجت الاسلام عبدالهی امام جمعه اسفدن ، فرماندار شهرستان قاین ،مهندس عدل معاون مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استان، و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد.

پس از خیر مقدم ذالبیکی رئیس شورای شهر حجت الاسلام عبداللهی امام جمعه شهر اسفدن در این مراسم، خطاب به شهروندان اسفدني و شهردار، بيان داشت: مردم بايد نهايت تعامل و همکاري را با شهرداري در خصوص پرداخت عوارض، نگهداري امکانات عمومي، حفظ فضاي سبز و ديگر موارد داشته باشند و از طرفي شهردار و شوراي اسلامي هم بايستي در بحث نظارت بر استحكام ساخت و ساز ها، عدالت در توزيع امكانات و خدمات و تأمين امكانات ورزشي و آنچه به رفاه عمومي مرتبط است؛ بطور جد در دستور كار خودشان قرار بدهند.

در ادامه دکتر کهن ترابی ضمن عرض خیر مقدم به مسئولین استانی و گرمیداشت هفته وحدت معارفه نخستین شهردار بومی اسفدن را به شهروندان این شهر تبریک گفت و اظهار داشت: ان شاالله که شهردار جدید که نیروی بومی نیز می باشد بتواند وضعیت شهر اسفدن را به بهترین وجه ارتقاء دهد .

وی با بیان اینکه وضعیت اعتباری شهرداری ها مناسب و مطلوب نیست اظهار داشت: شهرداری ها باید به مرور زمان از بودجه های دولتی فاصله بگیرند و به سمت درآمد زایی و تولید ثروت بروند.

فرماندار قائنات در ادامه بیان داشت: موهبت های الهي بسيار خوبي در منطقه اسفدن وجود دارد که مسئولين محلي مي توانند از اين موهبت ها در راستاي توليد ثروت بخوبي استفاده نمايند. زماني اسفدن قطب کشاورزي بوده و هم اكنون هم بايد همه مردم و مسئولين تلاش كنند اين وضعيت ادامه پیدا کند.

مقام عالی دولت همچنین، خاطرنشان کرد: مردم ثروت مند، هم شهرداري توانمندي خواهند داشت و هم خواهند توانست وضعيت رفاهي بسيار مناسب و همچنين امکانات و تجهيزاتي كه براي خانواده ها، فرزندان و تمامي شهروندان لازم باشد؛ بوجود آورند.

وی با تاکید بر اینکه مسئولین محلی اسفدن باید به سمت جذب سرمایه با وجود متملکین خوبی که اسفدن دارد حرکت کنند تصریح کرد: باید سرمایه ها و استعداد های خودمان را رها نکنیم و از این ظرفیت ها برای رشد و رونق منطقه استفاده کنیم .

فرماندار قاین در پایان ضمن تشکر از زحمات شهردار سابق و آرزوی توقیق برای شهردار جدید اسفدن خواستارمشارکت مردم با شهرداری شد و گفت: شهر داری را از خودتان بدانید که هر چه شهرداری توانمند تری داشته باشید وضعیت مطلوب تری خواهید داشت.

همچنین مهندس عدل معاون مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری نیز ضمن تبریک ایام و میلاد پیامبر اکرم (ص)به شرح وظایف شهرداران پرداخت و افزود: ما باید بدانیم که چه وظایفی در قبال مسئولیتمان داریم که قبول کردن مسئولیت در نظام مقدس جمهوری اسلامی یک نوع ایثار هست که معمولا به جز کار کردن چیزی دیگر در آن نیست.

وی با بیان اینکه دامنه اعتبارات شهرداری ها وسیع نیست ابراز داشت: باید اقدامات شهرداری را اولویت بندی کنیم و بدانیم که اولویت مردم در حیطه مسئولیت شهرداری چه چیز می باشد تا به اولویت ها رسیدگی و به هر کاری ورود پیدا نکنیم .

مهندس عدل گفت: متاسفانه در برخی شهرداری ها در ادوار مختلف نیروهایی را جذب کردند که با پرداخت حقوق و مزایایشان مشکلاتی را ایجاد کردند که با توجه به اینگونه پرداخت ها عملا نمی توانند برای توسعه شهر شان کاری انجام دهند.

وی گفت :با توجه به اینکه شهرداری یک عنوان غیر دولتی هست باید در آمد های شهرداریها جدی گرفته شود و زمینه مشارکت مردم را حتما ایجاد کنیم

معاون مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری توجه به ورزش بانوان را یکی از اولویت های مهم و دستور کار دفتر امور شهری استان دانست و افزود :توجه به معابر شهری ،فضای سبز و بستری برای ایجاد ورزش همگانی از جمله اولویت های است که شهرداران باید مد نظر قرار دهند

وی با بیان اینکه شهرداراسفدن مدیر پدافند غیر عامل و بحران نیز هست تصریح کرد: یکی از مبانی پدافند غیر عامل مستحکم سازی هست که باید شهرداری هم در کنار نظام مهندسی نظارت کافی را داشته باشد.

دربخشی دیگر از این مراسم مهندس قربانعلی اسدالهی ضمن تشکر از تلاش های شهردار سابق اسفدن خواستار همکاری کلیه شهروندان اسفدن شد و بیان داشت: سیاسیون دیدگاه های خود را در داخل شهر کنار گذاشته و تجربیات خود را در اختیار ما بگذارند تا اقداماتی که به نفع شهر باشد انجام دهیم .

وی اظهار داشت :با توجه با گذشت ۱۳ سال از تاسیس شهرداری اسفدن متاسفانه فاقد ساختمان اداری می باشیم

شهردار اسفدن کمبود ماشین آلات در حوزه آتش نشانی وعمرانی را از دیگر دغدغه های مدیریت شهری ذکر کرد.

در پایاناین مراسم حکم قربانعلی اسدالهی شهردار جدید اسفدن قرائت شد و از سوی فرمانداری ،شهرداری و شورای اسلامی شهر اسفدن ازحسین اسماعیلی شهردار اسبق اسفدن تقدیر شد.

پایگاه اطلاع رسانی اسفدن خبر ضمن تبریک صمیمانه،امیدواریم به یاری خداوند قادر متعال مدیریت مهندس اسدالهی در سمت شهردار، گره گشای مشکلات شهر بوده و مدیریت ایشان منشأ خیر و آبادانی باشد.

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید