• کد خبر: 668
  • گروه خبری : اخبار استان
  • تاریخ انتشار : 6 ژانویه 2016

استاندار خراسان جنوبي گفت: تعداد داوطلبان بررسي صلاحيت شده در هيات هاي اجرايي در دوره دهم مجلس شوراي اسلامي نسبت به دوره نهم، ۱۱۳ درصد افزايش داشته است.

استاندار خراسان جنوبی: ۹۱ نفر از نامزدهای انتخابی مجلس شورای اسلامی تایید صلاحیت شدند/ داوطلبان رد صلاحيت شده از امروز می‌توانند اعتراض کنند

به گزارش اسفدن خبر ؛ به نقل از اداره كل روابط عمومي استانداري خراسان جنوبي، وجه اله خدمتگزار، ادامه داد: بر اساس ماده ۵۱ قانون انتخابات مجلس شوراي اسلامي و بر اساس برنامه زمان بندي ، امروز فرمانداران مراكز حوزه انتخابيه مراتب رد صلاحيت و تاييد صلاحيت ها را به داوطبان ابلاغ مي كنند.

وي به ثبت نام ۱۰۲ نفر داوطلب دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي دراستان اشاره كرد و ادامه داد: از حيث تعداد افراد ثبت نام كننده در اين دوره نيز نسبت به دوره قبل ، رشد صددرصدي رانشان مي دهد.

استاندار خراسان‌جنوبی افزود: با توجه به اينكه قبلاً عدد ۱۰۱ اعلام شده بود، يك نفر در آخرين لحظات در نمايندگي هاي وزارت امور خارجه در خارج از كشور ثبت نام نموده است كه اين عدد به ۱۰۲ نفر افزايش يافته است.

خدمتگزار به تعداد داوطلبان انصرافي قبل از رسيدگي به صلاحيت ها در استان اشاره كرد و افزود: در مجموع ۲ نفر از داوطلبان قبل از رسيدگي به صلاحيت افراد، انصراف داده اند كه نسبت به دوره قبل انتخابات مجلس صددرصد كاهش نشان مي دهد.

وی به كاهش درصد داوطلبان رد صلاحيت شده دوره دهم مجلس شوراي اسلامي در مقايسه با دوره نهم اشاره كرد و افزود: بر اساس ماده ۵۱ قانون انتخابات، داوطلبان رد صلاحيت شده از ۱۶ دي ماه فرصت دارند به مدت ۴ روز به هيات هاي نظارت بر انتخابات مراجعه و نسبت به رد صلاحيت خود اعتراض نمايند.

مقام عالي دولت در استان، به تعداد داوطلبان ثبت نام شده به تفكيك حوزه هاي انتخابيه اشاره كرد و ادامه داد: براي دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي در حوزه انتخابيه بيرجند، درميان و خوسف ۲۸ نفر، حوزه انتخابيه فردوس، طبس، سرايان و بشرويه ۲۵ نفر،حوزه انتخابيه قاين و زيزكوه ۲۷ نفر و حوزه انتخابيه نهبندان و سربيشه ۲۲ نفر جمعاً به تعداد ۱۰۲نفر ثبت نام كرده اند.

خدمتگزار به تعداد داوطلبان بررسي صلاحيت شده درهيأت هاي اجرايي به تفكيك حوزه هاي انتخابيه اشاره كرد و افزود: در حوزه انتخابيه بيرجند درميان و خوسف ۲۶ نفر، حوزه انتخابيه فردوس،طبس،سرايان و بشرويه ۲۵ نفر،حوزه انتخابيه قاين و زيزكوه ۲۷ نفر و حوزه انتخابيه نهبندان و سربيشه ۲۲ نفر بررسي صلاحيت شدند.

وي با بيان اينكه از مجموع ۱۰۲ نفر،۹۱ نفر در هيأت هاي اجرايي تاييد صلاحيت شده اند گفت: از اين تعداد ۲۵ نفر در حوزه انتخابيه بيرجند، درميان و خوسف ،۲۲ نفر درحوزه انتخابيه فردوس،طبس،سرايان و بشرويه ،۲۴ نفردرحوزه انتخابيه قاين و زيزكوه و ۲۰نفر در حوزه انتخابيه نهبندان و سربيشه به تأييد هيأت هاي اجرايي رسيده اند.

خاورستان

نظرات کاربران

دیدگاه ها بسته شده اند.