• کد خبر: 459
  • گروه خبری : اخبار ویژه
  • تاریخ انتشار : 20 دسامبر 2015

افراسیابی گفت: سالانه بیش از370 هزار تن ماهیان گرمابی و سرد آبی در کشور تولید می شودوبیش از24هزارنفر به صورت مستقیم دراین صنعت مشغول به کارهستند.

اشتغال۲۴هزارنفر به صورت مستقیم دربخش شیلات/تولیدسالانه۳۷۰هزارتن ماهی درکشور

به گزارش اسفدن خبر محمدافراسیابی مدیرکل دفتر آبزیان آب شیرین سازمان شیلات ایران عصرامروزدر حاشیه بازدید از استخردومنظوره پرورش ماهی شهراسفدن گفت:شهراسفدن نسبت به دیگر مناطق استان هوای خنک تری دارد ومعمولادمای آب برای پرورش قزل آلا دراین منطقه مناسب است والگو هایی هم که موجود است نشان می دهد که امکان پرورش آبزیان دراین منطقه وجود دارد وبا توجه به وجود۳۰حلقه چاه این امکان وجود دارد که با استفاده از تسهیلات در جهت پرورش آبزیان اشتغال زایی داشته باشند.

مدیرکل دفتر آبزیان آب شیرین سازمان شیلات ایران گفت:سالانه بیش از۳۷۰هزارتن آبزیان در کشور تولید می شودواز این مقدار ۶۰هزارتن ماهی های گرمابی و۱۵هزارتن میگو به اتحادیه های اروپا وکشورهای همسایه صادر می شود.

وی با اشاره به حمایت های دولت در بخش شیلات گفت:با توجه به اقتصادی بودن آبزی پروری دولت نیز تسهیلات بسیار خوبی را در اختیار کشاورزان قرار می دهد و دراستانهایی که بحران آبی داریم باید بهره وری از آب را بالابرد واین فرصت بسیار خوبی است.

وی افزود:درمرحله اولیه از لحاظ بچه ماهی وغذا نیز حمایت هایی توسط سازمان جهادکشاورزی صورت می گیرد.

افراسیابی تصریح کرد؛ تفاهم نامه ای با بسیج سازندگی کشور نیز بسته شده است وبین ۲۰تا۳۰میلیون تسهیلات جهت پرورش آبزیان نیز پرداخت می شود.

وی ادامه داد:بخش زیادی از توسعه آبزی پروری با حمایت های دولت وتسهیلات بانکی بوده است وبخش خصوصی هم دراین زمینه وارد شده است ودرحال حاضربیش از۲۴هزارنفر به صورت مستقیم دراین صنعت مشغول به فعالیت هستند.

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید