اطعام بیش از ۳۰۰ نفر از نیازمندان و قشر کم درآمدشهر اسفدن

به گزارش اسفدن خبر ؛ به همت موسسه خیریه جنت الماواء اسفدن و باهمکاری خیرین مراسم ضیافت از قشر کم درآمد ومددجویان  تحت حمایت بهزیستی،ایتام و زنان سرپرست خانوار با حضور امام جمعه ،شهردار و اعضای شورای اسلامی و جمعی از مسئولین شهر  در محل فاطمیه شهر اسفدن برگزار گردید .

مدیر عامل موسسه خیریه جنت الماواء اسفدن با بیان این خبر اظهار داشت : موسسه خیریه جنت الماواء اسفدن با همکاری خیرین و با  تأسی از سنت حسنه ائمه اطهار بویژه مولی الموحدین حضرت علی (ع) در دستگیری از مستمندان و هم سفره شدن با نیازمندان میزبان بیش از ۳۰۰ نفر از از قشر کم درآمد ومددجویان  تحت حمایت بهزیستی،ایتام و زنان سرپرست خانوار در مراسم ضیافت افطاری  شدند.

حسینی با اشاره به اهداف طرح سفره های افطاری افزود : از جمله اهداف طرح ایجاد زمینه مشارکت خیرین و نیکوکاران در اجرای برنامه های عام المنفعه و خیریه و ترویج فرهنگ علوی در بین اقشار جامعه و بهره مندی از توان آنان در دستگیری از نیازمندان است.

امام جمعه شهر اسفدن در این مراسم با تأکید بر این‌که ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای کمک به نیازمندان است، افزود: رمضان ماه رحمت، مغفرت و بخشش بوده و خیران باید کرامت امام حسن(ع)را الگوی خود قرار دهند.

حجت الاسلام عبدالهی  با بیان اینکه برپایی سفره های افطاری مجلل و با تشریفات بسیار پرهزینه با سبک زندگی اسلامی در تعارض است، اظهار کرد: احسان و اطعام حتی با یک خرما نیز نزد خداوند ارزشمند بوده و می توان هزینه سفره های افطار پرهزینه را صرف کارهای خیر از جمله آزادی زندانیان و کمک به مستمندان کرد.
وی با بیان این ‌که خیران و نیکوکاران باید در این ماه برای حمایت از خانواده های نیازمند همت کنند، یادآور شد: حمایت از نیازمندان ،ایتام ، زنان بی سرپرست و قشر کم درآمد از آیین‌های مهم و حسنه سال های اخیر بوده که در راستای ارتقای تقوای الهی برای خیران نیک اندیش برپا می شود که امید است با همکاری خیرین و موسسات خیریه این شهر بتوانیم این فرهنگ نوع دوستی را ترویج دهیم .

لازم بذکر است از ابتدای ماه مبارک رمضان  تعداد۸۰ سبد غذایی به ارزش ریالی ۶۴/۰۰۰/۰۰۰ریال توسط موسسه خیریه جنت الماواء اسفدن در بین نیازمندان شهر اسفدن توزیع گردید.

DSC_2442 DSC_2414 DSC_2462 DSC_2469 DSC_2470 DSC_2410

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید