• کد خبر: 1861
  • گروه خبری : اخبار ویژه
  • تاریخ انتشار : 15 آوریل 2016

اقتدار دفاعی ایجاد کننده اقتدار سیاسی در کشور / راه نجات کشور تسلیم شدن و عقب نشینی نیست

حجت الاسلام عبدالهی گفت: راه نجات کشور تسلیم شدن و عقب نشینی نیست بلکه راه نجات ملت ایران در کسب اقتدار دفاعی می باشد.

به گزارش اسفدن خبر؛حجت الاسلام عبدالهی امام جمعه اسفدن در خطبه های این هفته نمازجمعه اسفدن ضمن دعوت مردم به تقوای الهی با اشاره به دوم اردیبهشت ماه سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در سال ۱۳۵۸ بود که این نهاد مقدس تاسیس شد و تا کنون برای انقلاب خدمات و برکاتی داشته است و هر چند سپاه هویتی نظامی دارد اما نظامی گری در حقیقت یک بُعد از ابعاد این نهاد مکتبی است
وی گفت : علاوه بر بعد نظامی که سپاه پاسداران در دفاع مقدس داشت در ابعاد دیگر و در سنگرهای فرهنگی ،علمی ،اقتصادی و سازندگی نقش ایفا می کند.
خطیب جمعه اسفدن نگهبانی از انقلاب و دستاوردهای ارزشی آن را یکی از وظایف مهم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یاد کرد وگفت:به فرموده مقام معظم رهبری تنها نیروی که قادر است از نظام اسلامی دفاع کند فقط سپاه پاسداران است.
وی در بخش دیگر از سخنان خود با توجه به تهدیدات دشمن افزود : باتوجه به اینکه امروزه مورد تهدید دشمن قرار داریم باید توان نظامی و قدرت دفاعی خود را بالا ببریم .
وی اقتدار نظامی را مهمترین عامل امنیت خارجی دانست و گفت: پیامد فقدان اقتدار دفاعی این است که هر کشوری ما را تهدید بکند.
حجت الاسلام عبدالهی با بیان اینکه اقتدار دفاعی ایجاد کننده اقتدار سیاسی در کشور است گفت : ما کسی را تهدید نمی کنیم ولی باید اقتدار دفاعی داشته باشیم.
وی افزود : راه نجات کشور تسلیم شدن و عقب نشینی نیست بلکه راه نجات ملت ایران در کسب اقتدار دفاعی می باشد.
خطیب جمعه اسفدن اظهار داشت :اگر قدرت دفاعی و سلاح های پیشرفته در قدرت کشورها تاثیر ندارد پس چرا کشورهای زورگو به انواع سلاح های مخرب و پیشرفته مجهز هستند پس چرا سلاح های هسته ای را نابود نمی کنند .
عبدالهی تصریح کرد :بعضی در داخل کشور با دشمنان همنوا می شوند و می گویند که زمان ،زمان گفتگو است و دوران موشک گذشته است ولی باید به اینها عرض کنم که مگر در جنگ با عراق که تمام دنیا یک طرف شده بود و ما یک طرف ضمن اینکه ما موشک هم نداشتیم به ما رحم کردند؟ خیر رحمی نیست و می گویند که باید تسلیم بشوید.
وی با تاکید بر اینکه باید مراقب دشمن و آمادگی کامل داشته باشیم افزود: آمریکایی ها از آن طرف دنیا می آیند و با کشورهای منطقه رزمایش انجام می دهند اما به جمهوری اسلامی که در خانه خود رزمایش انجام می دهد اعتراض می کنند و جنجال راه می اندازند .
وی در ادامه به سالروز اعلام انقلاب فرهنگی در سال ۱۳۵۹ اشاره کرد و گفت:ترویج و تسیهل ازدواج جوانان ،اصلاح فضای حجاب و عفاف در جامعه بخصوص در ادارات و دانشگاه ها و جلوگیری از برنامه های غیر اسلامی و اردوهای مختلط دانشجویی تحت عنوان امور فرهنگی از جمله توقعاتی هست که مردم از این نهاد انقلابی انتظاردارند و امید است عملی گردد.
وی در پایان با توجه به فرا رسیدن ایام اعتکاف گفت : اعتکاف عمل ارزشمندی برای خود سازی است و باید جان خود را تطهیر کرد که در اسلام هم توصیه شده است.

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید