• کد خبر: 391
  • گروه خبری : اخبار استان
  • تاریخ انتشار : 5 ژانویه 2016

نماینده مردم بیرجند در مجلس در نشست شورای اداری خراسان جنوبی با انتقاد از عدم تحقق وعده های سفر دولت به خراسان جنوبی، اظهارداشت: در بخش تقسیم بندی بودجه، اعتبارات خراسان جنوبی کمتر از دیگر نقاط کشور است و به این استان توجه لازم صورت نمی گیرد.

اقدام عملی برای پرداخت پول مردم از موسسه میزان نشده است/ وعده‌های رئیس جمهور در سفر به خراسان جنوبی عملیاتی نشده است

به گزارش اسفدن خبر، حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی عصر امروز در نشست شورای اداری خراسان جنوبی که با حضور معاون محترم امور حقوقی رئیس جمهور در استانداری خراسان جنوبی برگزار شد، با تسلیت شهادت آیت الله شیخ نمر اظهارداشت: جریانی که عربستان مدیریت می کند در چارچوب اهداف رژیم صهیونیستی است و عملکرد عربستان به نفع رژیم صهیونیستی تمام می شود.

دستگاه دیپلماسی ایران باید با قدرت  و با جدیت در راستای اقدامات دولت عربستان حرکت کند

وی با بیان اینکه تمامی عملکرد آل سعود به نفع صهیونیستها است، افزود: نا امن کردن کشورهای اسلامی، تقویت تروریست‌های خشن وتکفیری به نام اسلام بخشی از فعالیتهای آل سعود در راستای جلوه داد ن اسلام خشن وایجاد تفرقه بین امتهای اسلامی است.

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان وخوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آل سعود تاکنون کوچکترین خطر و ضربه ای به رژیم صهیونیستی وارد نکرده است، گفت: از زمان‌های گذشته تا به امروز آل سعود علمای اهل سنت وتشیع را اعدام کرده وآنها را مظلومانه به شهادت رسانده است.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه اعدام آیت الله شیخ نمر جز دامن زدن به اختلافات قومی مسلمانان واینکه صهیونیستها بهتر بتوانند نفس بکشند، و به حیات خود ادامه بدهند، نیست، افزود: دستگاه دیپلماسی ایران باید با قدرت وبا جدیت در راستای حرکت کند.

حضور مردم خراسان جنوبی در انتخابات بی نظیر است

نماینده بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مردم خراسان جنوبی، مردمی بسیار متدین و انقلابی هستند، گفت: حضور مردم این منطقه در انتخابات بی نظیر است.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی به لحاظ جغرافیای فاصله زیادی تا مرکز کشور داشته و سطح درآمدی مردم این استان بسیار پایین است، گفت: دولت باید در برنامه های خود توجه ویژه ای به این استان داشته باشد.

سیاست های فعلی رغبتی برای سرمایه گذاری ایجاد نمی کند/ وضعیت اعتبارات خراسان جنوبی مناسب نیست

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان وخوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر به دلیل سیاست های فعلی در حوزه اقتصاد، سرمایه گذاران کمتری برای سرمایه گذاری در استان رغبت دارند، گفت: امیدواریم حضور معاون محترم رئیس جمهور در استان، منشآ خیر و برکت برای خراسان جنوبی باشد و مردم ما جزو بهترین مردم در کشور هستند.

وی با انتقاد از وضعیت اعتبارات خراسان جنوبی اظهارداشت: خراسان جنوبی در بحث بودجه از سایر مناطق بسیار پایین تر لحاظ می شود و اگر دولت همان روند دولت های قبل را پیش بگیرد این استان پیشرفتی نخواهد داشت و این موضوع برای استان یک فاجعه است.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به اینکه از ده سال گذشته تا کنون بین ۵۰ تا ۶۰ درصد از جمعیت روستاهای خراسان جنوبی به شهرها مهاجرت کردند، اظهار داشت: اگر توجه بیشتری به مناطق محروم صورت نگیرد، ۵۰ درصد باقی مانده در روستاها هم به شهرها مراجعه می‌کنند ودر ان صورت مرزهای ما هم خالی از سکنه می‌شود.

مهاجرت روستاییان بدلیل عدم برنامه ریزی و رفع مشکلات کشاورزان در حال انجام است

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان وخوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هنگامیکه مهاجرت انجام شود، دیگر قابل برگشت نیست، گفت: باید با توجه بیشتر ونگاهی یکسان به استانها  انجام و جلوی مهاجرت گرفته شده ومدیریتها انجام شود زیرا در خراسان جنوبی بیش از ۴۵۰ روستا با تانکر آبرسانی می‌شود، که نیاز اختصاص بودجه واعتبار زیادی برای استان است.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه دولت در راستای اشتغال روستائیان باید فکری بردارد، افزود: دولت باید برنامه مدونی وزمان دار برای روستاها ونقاط مرزی داشته باشد زیرا با وجود اینکه مردم خراسان جنوبی مردمانی قانع وصبور هستند، اما خدمت کردن به این مردم وارائه خدمات یکی از وظذایف ما است.

dsc_0885

وعده های سفر رئیس جمهور به خراسان جنوبی محقق نشده است

وی با اشاره به سفر رئیس جمهور در سال گذشته به خراسان جنوبی اظهار داشت: در آن سفر تعداد  از وزراء و معاونین دولت به همراه رئیس جمهور محترم که به خراسان جنوبی سفر کردند، وعده‌هایی دادند اما تاکنون این وعده‌ها محقق نشده است که یکی از آن وعده‌ها تکمیل بیمارستان رازی بیرجند، ودیگر پروژهها بود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان وخوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبات سفر رئیس جمهور محترم به خراسان جنوبی اظهارداشت: بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی رازی بیرجند به نفع مردم این منطقه است که لازم است هرچه سریعتر به سرانجام برسد؛ همچنین باید به دو بانده شدن راه های استان بیشتر توجه شود.

موسسه میزان و شرکت پدیده شاندیز آسیبهای اقتصادی زیادی را برای مردم خراسان جنوبی به وجود آورند

حجت الاسلام عبادی در ادامه با اشاره به خواسته و مشکلات سپرده گذاران موسسه میزان و سهام داران شرکت پدیده شاندیز، گفت: در بحث موسسه میزان دولت نظارت خوبی نداشته است و بانک مرکزی مقصر اصلی است؛ زیرا جایگاه حقوقی خود را به درستی ایفا نکرده و بعد از منحل شدن موسهه میزان، بانک صادرات رویه وادامه کار را در دست گرفته است، اما در بازپرداخت پول های مردم هنوز مشکلات زیادی وجود دارد.

عضو مجمع نمایندگان خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شرکت پدیده شاندیز برای مردم مشکل آفرین شده است، افزود: مردم به نوع رفتارهای مدیران پدیده شاندیز اعتماد وسهام خریداری کرده اند، که در حال حاضر باید برای حل وفصل مشکلات پدیده شاندیز حسابرسی‌ها انجام شود؛ زیرا موسسه میزان و شرکت پدیده شاندیز آسیبهای اقتصادی زیادی را برای مردم خراسان جنوبی به وجود آورند.

سهم صنعت در هدفمندی یارانه ها دیده نشده است

حجت الاسلام عبادی با اشاره به اینکه تورم و بیکاری و رکود اقتصادی مردم را نگران کرده است، گفت: سرمایه بزرگ نظام اعتماد مردم است، بنابراین نباید کاری کرد که این اعتماد از بین برود چرا که اگر این اتفاق رخ بدهد قابل جبران نخواهد بود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در خانه ملت در ادامه با بیان اینکه در بخش صنایع از هنگام هدفمندی یارانه‌ها سهم صنعت در نظر گرفته نشده است، تصریح کرد: سهم صنعت در رکود هم دیده نشده وباید به این سهم مهلت داده شود تا صنعتگران مشکلات آنها برطرف شود.

نماینده مردم شهرستانهای بیرجند، درمیان وخوسف در مجلس شورای اسلامی به وضعیت حقوقی جانباختگان حادثه منا امسال اشاره کرد و گفت: دولت ومعاونت حقوقی رئیس جمهور باید در راستای حقوق جان باختگان منا پیگیری کنند.

خاورستان

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید