• کد خبر: 1926
  • گروه خبری : اخبار ویژه
  • تاریخ انتشار : 7 می 2016

بازديد امام جمعه از مدارس اسفدن در هفته معلم

همزمان با هفته بزرگداشت مقام معلم، امام جمعه، شهردار و شورای اسلامی شهر اسفدن از مدارس اين شهر بازديد کردند.

به گزارش اسفدن خبر ، همزمان با هفته معلم، طي اقدامي پسنديده، حجت الاسلام عبدالهی امام جمعه اسفدن از مدارس اسفدن بازديد کرد.

امام جمعه اسفدن در این دیدار ضمن تبریک ایام گرامیداشت مقام معلم و یاد و خاطره استاد شهید مطهری(ره) به ویژگی های علم اشاره و طی سخنانی گفت: در دین مبین اسلام علم و عالم ارزش بالایی داشته و بسیار مورد احترام و تکریم قرار گرفته است.

وی با اشاره به سخن امام خمینی(ره) که معلمی شغل انبیاء است افزود: باتوجه به تعبیری که حضرت امام به کار برده اند معلم خوب باید یک روانشناس خوب باشد و همچون انبیاء با هرشخصی با توجه روحیات و اخلاقیات آن صحبت کند.

عبدالهی با بیان اینکه هدایت و راهنمایی معلمین میتواند مسیر زندگی دانش آموزان را تغییر دهد؛ افزود: تشویق دانش آموزان توسط معلمین میتواند جهش بزرگی در درس و اخلاق دانش آموزان ایجاد کند و این خود میتواند مسیر زندگی آنان را تغییر دهد.

وی افزود: نحوه درس دادن معلمین خود هنر بزرگی است چرا که بیان صحیح مطالب برای دانش آموزان بسیار مهم است و میتواند  در یادگیری آنان نقش موثر و کارآمدی داشته باشد.

امام جمعه اسفدن تاکید کرد: الگوگيري دانش‌آموزان از معلم در برخي مواقع بيشتر از خانواده‌هايشان است و اين رسالت معلم را به عنوان قشر تاثيرگذار در جامعه بسيار سنگين‌تر مي‌كند.

DSC_1136 DSC_1131 DSC_1115 DSC_1111 DSC_0861 DSC_0859 DSC_0857 DSC_0854 DSC_0844  DSC_0856

 

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید