با همدلی و هم افزایی مردم و مسئولان بحران را با موفقیت پشت سر گذاشتیم

استاندار گفت: با همدلی و هم افزایی مردم و مسئولان بحران را با موفقیت پشت سر گذاشتیم.

به گزارش اسفدن خبر ، استاندار خراسان جنوبی امشب در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه خاوران با اشاره به بارش های سنگین در استان گفت: اقدامات پیشگیرانه با فعالیت نیروهای امدادی، همراهی و مشارکت مردم و اطلاع رسانی صدا و سیما باعث کاهش خسارات در مناطق مختلف استان شد.

معتمدیان با اشاره به بارش های سنگین و بی سابقه در خراسان جنوبی که میزان آن در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۰ میلیمتری گزارش شده است، افزود: این میزان بارندگی در استان های دیگر خسارت های جدی به دنبال داشت اما در این استان با تدوین تجارب سایر مناطق، حضور خودجوش مردم و نیروهای جهادی و نیروهای مسلح خسارت ها به حداقل رسید.
وی از اعزام ۲۸ تیم برای برآورد خسارت به مناطق سیل زده خبر داد و گفت: گزارش این تیم ها در مدیریت بحران جمع بندی و برای پرداخت غرامت به سازمان مدیریت بحران کشور ارسال می شود.
استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه هیچ موردی از تخریب منزل نداشتیم ، افزود: ۹۲ مورد آبگرفتگی منازل در استان با کمک نیروهای امدادی، رسیدگی شد.
معتمدیان با اشاره به برکات بارش های اخیر گفت: با این بارش ها خشکسالی های چندین ساله را پشت سر گذاشتیم و میزان ذخائر سدهای استان بیش از ۲ برابر افزایش داشته است که در نوید بخش سال خوبی برای کشاورزان خواهد بود.
وی با تاکید بر آسیب شناسی پس از بحران افزود: ماموریت داریم تا با حضور میدانی و مستندسازی نقاط ضعف را شناسایی کنیم تا در موقعیت های بعدی این نقاط ضعف برطرف و آسیب ها با مدیریت به فرصت تبدیل شود.
استاندار خراسان جنوبی از اختصاص ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای برنامه های آبخیزداری و احیای قنوات خبر داد و گفت: در تلاشیم تا از اعتبارات ملی در این زمینه استفاده کنیم.

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید