• کد خبر: 3202
  • گروه خبری : اخبار ویژه
  • تاریخ انتشار : 17 مارس 2017

امام جمعه اسفدن:

با کسی که بدعت گذار دردین است نشست وبرخاست نکنید/مردم در برابرتوهین به مقدسات سکوت نخواهندکرد

امام جمعه اسفدن: مردم ولایت مدار و مومن و شهیدپرور باید نشان دهند که در مقابل هر فرد و جریانی که بخواهد به مقدسات آنها توهین کند سکوت نخواهند کرد.

حجت الاسلام و المسلمین عبدالهی امام جمعه اسفدن در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن تبریک میلاد حضرت فاطمه الزهرا (س) و روز زن وروز مادر به آغاز سال ۹۶ اشاره کرد و بیان داشت: سعی شود در این ایام اولویت را دیدن از بزرگ ترها و محرومین قرار دهیم و از اموات فراموش نکنیم .

وی گفت: توجه به گذر عمر و محاسبه اعمال در کنار محاسبه اموالمان را داشته باشیم و در بین بستگان وافرادی که قهر هستند صلح وآشتی برقرار کنیم.

امام جمعه اسفدن در ادامه به اتفاقات اخیر در استان اشاره کرد و افزود: با کسی که بدعت گذار در دین است نشست و برخاست نکنید که یکی از آنها می شوید و در مقابل کسی که حرام خدا را حلال کند مردم وظیفه دارند امر به معروف و نهی از منکر کنند .

وی با اشاره به تحصن علما خراسان جنوبی درمرکزاستان گفت: این تحصن را کسانی انجام دادند که دغدغه دین داشتند و فهمیدند که یک جریان می خواهد مردم را بخصوص جوانان را از احکام اسلام و ارزشهای دین دور کند .

حجت الاسلام عبدالهی ضمن گلایه از رئیس قوه اجرائیه از عدم بررسی موضوع پیش آمده در استان اظهار داشت :دولت برای لغو یک سخنرانی سیاسی، نامه ای عتاب آمیز می نویسد و دستور رسیدگی آن را به وزیر کشور می دهد و آن عمل را (لغو سخنرانی )مایه شرم ساری دولت می خواند و به قضیه ورود پیدا می کند ولی می خواهم بگویم آقایان ؛ آیا حرام خدا را حلال شمردن و ترویج حرام برای شما ارزش یک سخنرانی سیاسی را نداشت ،اگر داشت چرا پیگیری نمی کنید چرا به وزیر کشور امر به ورود و بررسی نمی دهید ؟ آیا آن یک نفرکه سخرانیش لغومی شود، شهروند بود و حقوق شهروندی داشت ولی علماءبلاد و مردم متدین شهروند نیستند و حقوق شهروندی ندارند.؟؟

وی همچنین به برخی اظهار نظر ها در مورد تغییر تفکر مردم اشاره داشت وگفت : مگر تفکر مردم غیر از مومن و ولایی بودن چه چیزی هست که می خواهید عوض کنید ؟آقای استاندار اینجا باختران شما نیست   به مردم اینجا تهمت نزنیدو فکر اینها را هم نمی خواهد شما عوض کنید.

خطیب جمعه اسفدن با اشاره به اینکه استاندار می گوید مردم ساز و دف همراهشان هست اظهار داشت: گویا سجاده و تسبیح همراه دارند.که به راحتی از آن سخن می گویند.

وی خطاب به استاندارگفت :شما می گویید رقص زن ومرد لطمه ای به اسلام وارد نمی کند ،چه کسی باید تشخیص دهد که رقص زن و مرد حلال است یا حرام؟ شما یا مراجع؟

امام جمعه اسفدن با بیان صحبت های آیت الله مکارم شیرازی تصریح کرد: باید برای بعضی استانداران درس ایران شناسی و اسلام شناسی بگذارند تا جایی که می روند خط قرمز های اسلام را رعایت کنند و بدانند حساسیت های آنها چیست.

حجت الاسلام عبدالهی گفت: مردم ولایت مدار و مومن و شهید پرور باید نشان دهند که در مقابل هر فرد و جریانی که بخواهد به مقدسات آنها توهین کند سکوت نخواهند کرد.

امام جمعه اسفدن گفت:مسئولین ما می گویند چندماهی است که می خواهیم جشنی برگزار کنیم ومشکل مالی هم نداریم ولی متوجه نیستیم که چرا نمیتوانیم این جشن را برگزار کنیم.

آقای مسئول هنوز هم نفهمیده اید واین مردم را نشناخته اید واگر میخواهید جشنتان برگزار شود باید بچه های مذهبی وانقلابی را عوض کنید که بتوانید جشن کذایی بگیرید.

امام جمعه اسفدن با انتقاد از صدا و سیما در وقایع اخیر گفت: ای کاش همانطور که بی بی سی برای استاندار ارزش قائل شد و پوشش خبری داشت شما هم نظرات علما و مردم را پوشش خبری می دادید

@esfedennews

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید