یاداشت

تبلیغات شبانه وترافیک خیابانی در قاین

به اوج رسیدن تبلیغات کاندیداهای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ساعات اولیه شب وبه خصوص درساعاتی که اکثرمردم برای خریدبه سطح شهر می آیند وترافیک سنگینی که درجلوی ستادها درمیدان امام (ره)وخیابان اصلی شهرایجادمی شود گاها نارضایتی مردم را نیز درپیش داشته است.

به گزارش اسفدن خبر  ، هر روز که بیشتر از تبلیغات انتخاباتی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی می گذرد، نامزدها و هواداران آنها در نقاط مختلف کشور برای جلب آرای مردم اقدام به استفاده از شیوه هایی می کنند که جدید و در عین حال، عجیب است.

اگرچه تبلیغات رسمی نامزدها از روز پنجشنبه گذشته آغاز شده اما دست کم، سه ماه است که مردم و مسئولان شاهد تبلیغات برخی از نامزدهای انتخابات مجلس هستند و این تبلیغات را در قالبهایی نظیر پیامک، نشست های دوستانه، سخنرانی در آیین های مختلف و حضور نامزدها در محافل گوناگون مشاهده می کنند.

آنها تا حالا به اینگونه اقدامات، تبلیغات غیر رسمی می گفتند و از روز پنجشنبه گذشته ۲۹ بهمن ۹۴ که تبلیغات، رسمی شده است با هیجان بسیار به استفاده از شیوه های تازه ای برای جلب آرای مردم روی آورده اند.
این در حالی است که شیوه های عادی و سنتی نظیر نصب بنر، توزیع بروشور، سخنرانی ها و اخیرا استفاده از فضای مجازی هم با شدت از سوی آنها دنبال می شود.

درسطح شهرستان قاین هم از همان روز افتتاح ستادهای تبلیغاتی با راه اندازی کارناوال های انتخاباتی وذبح گاو وگوسفند وشتر همراه بود اینک کار های تبلیغاتی کاندیداها بیشتر به شب رسیده وبه گونه ای که در ساعات اولیه صبح وعصر شاید اندک جمعیتی را در ستادهای می بینی واکثرا به همراه کاندیداها ویا نمایندگانی که برای سخنرانی مشخص شده اند از صبح علی الطلوع به سمت دورترین روستاها حرکت می کنند تا در جمع مردم شهرها وروستاها حضوریابند ودرعصر وبه خصوص همزمان با نماز مغرب وعشا که هر کاندیدویا نماینده آن نامزد انتخاباتی در مساجدسطح شهر سخنرانی دارد ،ترافیک بسیار سنگینی در سطح شهروبه خصوص در میدان امام خمینی(ره)وخیابان امام  برقرار است وبه خصوص اینکه دراین ساعات که اکثرمردم برای خریدبه سطح شهر می آیند ترافیک سنگین به خصوص در جلوی ستادها،گاها با نارضایتی مردم هم همراه بوده است .

درشهرستان قاین امسال ماشین نویسی نیز روشی است که برا ی تبلیغ انتخاب شده است وهمین باعث ترافیک سنگین تری در خیابان های شهر قاین به خصوص خیابان اصلی شهر که محل ستادهای تبلیغاتی کاندیداهای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی است شده است.

نکته جالب توجه این است که در شهرستان ما انگار بویی از انتخابات در دیگر نقاط شهرستان وجود ندارد واگر سری به  شهر بزنی کمتر پوستر یا بنر تبلیغاتی در شهرک ها وخیابان ها وکوچه های فرعی شهر می بینی وانگار فقط انتخابات مربوط به خیابان های اصلی شهرشده است.

فعال بودن ستاد بانوان کاندیداها وروضه خوانی با توجه به ایام فاطمیه در محل ستاد وتوزیع آش یکی دیگر از روشهای تبلیغاتی برخی ازکاندیداها در شهرستان است.

آنچه دراین ایام مورد توجه قرارخواهد گرفت وتجربه در انتخابات گذشته نشان داد است داغ شدن شورانتخابات درآخرین ساعات پایانی تبلیغات خواهد بود که صبح آخرین روز تبلیغات با پشته هایی از بروشورها وعکس ها وزندگی نامه های کاندیداها درمنازل وسطح شهر مواجه خواهیم بود .

نکته مهم دراین تبلیغات این است که آنچه کاندیداها در بروشورهای خود به عنوان اهداف حضور نوشته اند ووعده هایی که داده اند به نوعی وعده هایی باشد که امکان عملیاتی شدن آن وجود داشته باشد نه اینکه وعده های سرخرمنی باشد که فقط برای رسیدن به کرسی سبز بهارستان به مردم داده شده است ومهم تر از همه این کهمردم هم با بصیرت وآگاهانه در انتخابات حضور حداکثری داشته باشند وبا انتخاب فرد اصلح اجازه ندهند افرادی که به نوعی دشمن درآنان نفوذ کرده است به مجلس راه یابند وبار دیگر صحنه هایی که در مجلس ششم به وجود آمد ودل رهبری را خون کردند تکرار شود.

نسیم قاین

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید