آیت الله اصفهانی گفت:مردم ضمن حضورحداکثری درانتخابات،در انتخاب فرد اصلح براساس فرامین رهبری عمل نمایند.

توجه به رهنمودهای رهبری در انتخاب اصلح/آمریکا هیچ زمان مورد اعتماد نبوده است

به گزارش اسفدن خبر  ، آیت الله سید مرتضی اصفهانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه قاین ضمن دعوت مردم به تقوای الهی گفت: ازخدا فراموش نکنید وآگاه باشید هرعملی را که انجام می دهید خدای بزرگ  ناظر به اعمال شماست .

وی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم در خصوص دعوت پیامبر به دین مبین اسلام گفت: زمانی که پیامبر درمکه بودند فقط مشرکین را دعوت به اسلام می کرد وبا هجرت به مدینه یهود ونصاری ومسیحی هم به جمع دعوت کنند گان اضافه شدند

وی افزود: پیامبر در هرصورت همه را به وحدت دعوت می کردند وبا هیچ کس جنگ ونزاعی نداشتند .

خطیب جمعه قاین درادامه تصریح کرد؛یهود ونصاری در برنامه های خود از پیغمبر می خواستند که برای متحد شدن باید پیامبر از آیین آنها درتورات وانجیل پیروی کند واین درحالی بود که دین مبین اسلام کامل ترین دین ها بود.

آیت الله اصفهانی بیان داشت:درقرآن داریم که خداوند به پیامبر می فرمایند هرموقع شما تابع یهود شدید انها از شما راضی می شوند وپیامبرهم به دستور خداوند از دعوت یهود ونصاری به اسلام خوددداری کردند واین می تواند مصداق کشور آمریکا وسخنان رهبری باشد که وقتی رهبر انقلاب چندین بار فرموده اند که اگر همه بهانه های آمریکاراهم برطرف کنید بازهم از ما دست بردار نیستند پس می توان فهمید که این کشور عهد پذیرنیست ونباید به آنها اعتمادکرد.

آیت الله اصفهانی درادامه اظهارداشت:اگرما هم به اوضاع پیرامون خود توجه داشته باشیم وموضوع برجام را مد نظرداشته باشیم وسخنان رهبری را فصل الخطاب خود قراردهیم متوجه می شویم که بعداز۲ سال ازبرگزاری جلسات متعدد که توافق نامه هم درست شد با صراحت در زمان امضای توافق نامه نمایندگان آمریکا اعتراضاتی کردند وایران را تهدید کردند وگفتند اگر چنانچه برجام به پایان برسد تحریم که اصل واساس برای این توافقنامه بوده است باقی خواهد ماند.

وی افزود:نباید انتظار داشته باشیم که امریکا برنامه های ما را قبول کند اینها خوی ستمگری را دارند ومی خواهند که مسلمانان صاحب عزت وکرامت نباشند.

امام جمعه قاین با اشاره به خطبه های رهبری که در مناسبتهای مختلف به این موضوعات اشاره داشته اند بیان داشت که رهبر ما بهترین مصداق هدایت ورهبری هستند وهمه حیله های دشمنان را می بینند وبراساس واقعیت ها از مردم ومسئولین می خواهند که پیش بروند.

آیت الله اصفهانی در ادامه خطبه های این هفته نمازجمعه با اشاره به موضوع برجام گفت: برجام سرانجام کارنیست وبارها رهبری هم این موضوع را مطرح کرده اند که امیدی به عهدهای این کشور آمریکا نداشته باشید .

وی افزود: امریکا کشوری عهد شکن است ویقین بدانید که هیچ وقت رابطه با آمریکا خوب نخواهد بود.

خطیب جمعه قاین همچنین با اشاره به انتخابات پیش روگفت: همه کاندیداهاونامزدهای انتخاباتی نورچشم ماهستند وهمان طور که رهبر فرموده اند درانتخابات حضور حداکثری مهم است چرا که حضور درانتخابات نشان از اقتداریک کشوراست ومردم هم ضمن حضورحداکثری درانتخابات،در انتخاب فرد اصلح براساس فرامین رهبری عمل نمایند.

وی بیان داشت بعد از اعلام نتایج تایید صلاحیت هاوزمان مشخص شده تبلیغات ،کاندیداها می توانند برنامه های خودرا ارائه دهند واین مردم هستند که از بین دسته گل یک نفررا گلچین کنند وحق مردم است که خودشان انتخاب داشته باشند واز بین همه خوب ها بهترین هارا برگزینند.

خطیب جمعه قاین مجلس خبرگان را هم بسیار مهم دانست وافزود: مجلس خبرگان از مجلس شورای اسلامی مهمتر است ومی تواند سرنوشت رهبری را تعیین کند ولذا ار همه مردم می خواهم که درانتخاب خود آن کس را که واقعا برای مردم وبرای محرومیت زدایی کار خواهد کرد انتخاب کنید.

تاکید بربرگزاری جشن ولادت امام حسن عسکری (ع)در سالروز ولادت این امام بزرگوار از دیگر موضوعاتی بود که خطیب جمعه قاین به ان اشاره داشت.

نسیم

نظرات کاربران

دیدگاه ها بسته شده اند.