• کد خبر: 4030
  • گروه خبری : اخبار ویژه
  • تاریخ انتشار : 22 فوریه 2018

گزارش خبری

توزیع ناعادلانه نهاده جو بین دامداران شهراسفدن

توزیع ناعادلانه نهاده جو در بین دامداران شهر اسفدن موجب گلایه ها ونارضایتی دامداران این شهر شده است.

به گزارش اسفدن خبر ؛در پی انتشار اخباری مبنی برتوزیع ۲۰تن نهاده جو یارانه ای بین برخی دامداران در اسفدن پایگاه اطلاع رسانی اسفدن خبر موضوع را پیگیری نمود که یک منبع مطلع با تایید این خبر گفت ۲۰تن جو یارانه ای با قیمت ۱۰۳۰تومان با باز پرداخت ۴ و ۲ ماهه به اسفدن اختصاص یافته که طبق شواهد و گفته اکثر دامداران این نهاده بصورت گزینشی به برخی دامداران تحویل شده و اعتراض شدید دامداران این شهر را به دنبال داشته است.

اسفدن خبر طبق رسالت خود و در پی درخواست تعدادی از دامداران موضوع توزیع ناعادلانه نهاده جو در اسفدن را پیگیری کرده که در ادامه می خوانید.

آقای حسین الهی تنها فروشنده خوراک دام در اسفدن با بیان اینکه سالانه بیش از ۵۰۰ تن جو توسط دامداران اسفدن خریداری میشود افزود:جمعیت دام سبک شهر اسفدن بالغ بر١٠ هزار راس می باشد که اختصاص ٢٠تن جو جوابگوی نیاز دامداران نمی باشد.

وی گفت در آبان ماه سال جاری همزمان با فردی دیگر به جهاد کشاورزی شهرستان قاین مراجعه کردیم که هر کدام از ما ۵۰ تن جو درخواست کردیم که در صورت معرفی ما از طرف شورای اسلامی ‌شهر و تاییدیه مرکز ترویج جهاد کشاورزی اسفدن با درخواست های ما موافقت می گردید.

آقای الهی می‌گوید: با پیگیری‌هایی که داشتم متاسفانه شورای اسلامی فقط با درخواست شخص دوم موافقت نمود و به بنده وعده‌های دیگری داد تا از پیگیری این موضوع منصرف شوم!

وی گفت: از آنجایی که این شخص فقط توانست ٢٠ تن جو خرید کند و به بنده هم وعده های الکی دادند و دامداران هم با توجه به خشکسالی و عدم بارندگی کافی در سال جاری با مشکل کمبود خوراک حتی با قیمت آزاد مواجه شدند مجددا در بهمن ماه به جهاد کشاورزی شهرستان مراجعه ودرخواست نهاده جو نمودم که در این مرحله به بنده‌ اعلام داشتند این سهمیه فقط به شرکت ها اختصاص می یابد اما این در حالی است که کلیه دامداران شهر می دانند که مایحتاج مورد نیاز دامداری هایشان توسط بنده تامین می شود.

یکی دیگر از دامداران اسفدن با انتقاد از نحوه توزیع نهاده جو در بین دامداران اظهار داشت: متاسفانه ۶ ماهه دوم سال در حال سپری شدن هست که موفق به خرید حتی یک کیلو جو یارانه ای نشدم !؟‌

دامداری دیگر نیز می گوید: وقتی با خبر شدم که ۲۰تن جو یارانه ای در اسفدن توزیع می شود بلافاصله دست بکار شدم که وقتی جلوی انبار تعاونی تولید رسیدم با انبوهی کیسه روبرو شدم که در کمتر از ۶ ساعت همگی فروخته شده بود !

وی گفت چرا باید مسؤلین شهر اینطور نا عادلانه و گزینشی توزیع کنند؟؟

در ادامه گفتگویی داشتیم با آقای حسین ذالبیکی رِئیس شورای اسلامی شهر که وی با تایید توزیع نهاده جو در اسفدن اظهار داشت: اسفدن تنها شهر در شهرستان قاین بوده که توانسته در مرحله اول ۲۰تن نهاده جو یارانه ای سهمیه دریافت و توزیع کند.

وی گفت: چون توزیع کننده قبلی از طرف شورای قبل برای دریافت این نهاده معرفی شده بود ما هم نامبرده را معرفی کردیم.اما نامبرده اظهار داشت بدلیل کم بودن نهاده جو اطلاع رسانی عمومی انجام ندادیم .

رئیس شورای اسلامی شهر با بیان اینکه در مرحله دوم ۱۶ تن نهاده جو به اسفدن اختصاص داده خواهد شد بیان داشت: در این مرحله نهاد جو صرفا به افراد حقوقی اختصاص پیدا خواهد کرد.که این شرکت تعاونی بدلیل صرفه اقتصادی پایین از دریافت این سهمیه انصراف خواهد داد.

رئوفی رئیس اداره امور دام جهاد کشاورزی قاین در پاسخ به اینکه آیا شورا اسلامی مجاز به معرفی افراد حقیقی برای دریافت جو هست یا نه گفت:در صورت انصراف شرکت تعاونی هر شخصی که از طرف شورای شهر معرفی و به تایید مرکز ترویج جهاد کشاورزی اسفدن برسد میتواند نسبت به خرید و توزیع این نهاده در سطح شهر اسفدن اقدام کندـ

حال سوال این است که چرا توزیع نهاده جو برای کشاورزان دراین خشکسالی و کمبود علوفه بر اساس تعداد پروانه چرای دام انجام نشده است؟؟؟و امیدواریم مسئولین تدابیری بیندیشند که  مرحله دوم توزیع نهاده جو یارانه ای به افرادی تعلق گیرد که از سهمیه ۲۰ تن مرحله اول برای دام های خود محروم بوده اند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید