• کد خبر: 1101
  • گروه خبری : اخبار استان
  • تاریخ انتشار : 27 ژانویه 2016

توصیه های انتخاباتی استاندار خراسان جنوبی به فرمانداران

استاندار خراسان جنوبی روز گذشته در گردهمایی فرمانداران استان توصیه های انتخاباتی ارائه و بر ضرورت احقاق حقوق کاندیداهای انتخاباتی تاکید کرد.

گزارش اسفدن خبر  ، استاندار خراسان جنوبی روز گذشته در گردهمایی فرمانداران استان توصیه های انتخاباتی ارائه و بر ضرورت احقاق حقوق کاندیداهای انتخاباتی تاکید کرد.

«خدمتگزار» گفت: فرمانداران به عنوان نمایندگان عالی دولت در شهرستان ها باید پیگیر احقاق حقوق نامزدها و کاندیداهای انتخابات در مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی باشند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، «خدمتگزار» تاکید کرد: فرمانداران به طور جد از اعمال خلاف قانون و مقررات جلوگیری و در صورت بروز تخلف با جدیت با خاطیان برخورد لازم و قانونی کنند.
وی گفت: قانون باید به عنوان محور و ملاک در تمام فعالیت ها در امر نظارت و اجرا مورد توجه قرار گیرد.
وی با بیان اینکه باید زمینه حضور تمام افراد و واجدان شرایط رأی دادن در پای صندوق های رأی فراهم شود، تاکید کرد: فرمانداران در شهرستان ها برای استفاده بهینه از ظرفیت های موجود تلاش و با ارائه یک برنامه مدون و کاربردی زمینه حضور تمام اقشار جامعه را در انتخابات پیش رو فراهم کنند.
وی با بیان اینکه کاندیداها و طرفداران آنها باید فقط به ارائه برنامه ها و دیدگاه های کاری خود بپردازند، بر خودداری از هرگونه فعالیتی که شائبه تخریب یا تضعیف دیگر کاندیداها را دارد، تاکید کرد.وی ابراز امیدواری کرد: به گونه ای برنامه ریزی شود که زمینه حضور تمام سلایق و تفکرات پذیرفته شده نظام برای فعالیت در این عرصه فراهم شود. وی با بیان اینکه هیچ کس اجازه ندارد برای مردم تصمیم سازی کند و یا به جای آنان تصمیم بگیرد، به همکاری دیگر دستگاه های اجرایی باستاد انتخابات استان برای برگزاری مطلوب و مناسب انتخابات اشاره کرد و افزود: مطابق با قانون انتخابات تمام دستگاه های اجرایی استان و شهرستان ها باید با ستاد انتخابات در استان و شهرستان ها در بعد سخت و نرم افزاری همکاری کنند.
وی گفت: برخی به طرق مختلف به دنبال به هم زدن آرامش موجود در جامعه و ایجاد تفرقه و دو دستگی هستند که فرمانداران به عنوان مجریان انتخابات در شهرستان ها باید ضمن جلوگیری از بروز چنین حوادثی با مشورت مسئولین فرادستی در مرکز استان به ایجاد فضای آرام و امن کمک کنند. وی با توصیه به فرمانداران برای انتخاب نماینده فرماندار به منظور حضور در محل اخذ رای گفت: فرمانداران در انتخاب این افراد دقت کنند و افرادی برای احراز این مسئولیت خطیر انتخاب شوند که در عین آگاهی از جایگاه فرمانداران به وظایف، ماموریت ها و حساسیت امر انتخابات نیز وقوف کامل داشته باشند.
وی بر تقویت ارتباط فرمانداران با اعضای هیئت های نظارت تاکید کرد و ادامه داد: هر چه ارتباط فرمانداران و اعضای هیات های اجرایی با ناظران انتخابات بیشتر و بهتر باشد مدیریت کردن مشکلاتی که ممکن است به طرق مختلف در روز اخذ رای ایجاد شود، راحت تر است.
«خدمتگزار» در بخش دیگری از سخنان خود به توفیقات برجام اشاره کرد و با بیان اینکه بعد از به نتیجه رسیدن برجام شرایط اقتصادی ایران به طور قطع و یقین بهتر خواهد شد، افزود: در حال حاضر شرایط ایران در جامعه بین المللی بسیار خوب است که سفر رئیس جمهوری خلق چین به ایران و نیز سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به کشورهای اروپایی از جمله ایتالیا و فرانسه گواه صادقی بر این مدعا است. وی در ادامه دهه فجر را فرصت بسیار خوبی برای تبیین دستاوردهای نظام و انقلاب اسلامی دانست و تاکید کرد: از این ایام برای ایجاد شور ونشاط در جامعه وحضور باشکوه مردم در پای صندوق های رای ۷ اسفند ماه سال جاری استفاده بهتر شود.

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید