• کد خبر: 3649
  • گروه خبری : اخبار ویژه
  • تاریخ انتشار : 27 اکتبر 2017

امام جمعه اسفدن:

خوشبینی به اروپا پس از ناکامی به شیطان بزرگ سرابی بیش نیست

امام جمعه اسفدن گفت: خوشبینی برخی به اروپایی ها پس از ناکامی در اعتماد به شیطان بزرگ سرابی بیش نیست نه تنها شکافی بینشان نیست بلکه اهدافشان مکمل همدیگر است

به گزارش اسفدن خبر ،حجت الاسلام والمسلمین عبدالهی امام جمعه اسفدن در خطبه های این هفته نمازجمعه ضمن عرض تسلیت  سالروز شهادت امام حسن مجتبی (ع) به دوشنبه ۸ آبان ماه روز پدافند غیر عامل اشاره کرد و بیان داشت : پدافند غیر عامل یک دفاع بدون سلاح و غیر نظامی است که بصورت بازدارنده و پیشگیرانه صورت می گیرد.

حجت الاسلام عبدالهی با بیان اینکه دفاع در مقابل دشمن به دو صورت نظامی یعنی پدافند عامل  و غیر نظامی یعنی پدافند غیر عامل صورت می گیرد افزود:هر اقدام غیر مسلحانه ای که موجب کاهش آسیب پذیری شود پدافند غیر عامل گفته می شود .

وی به فرموده مقام معظم رهبری  اظهار داشت: اگر محافظت غیر نظامی (پدافند غیر عامل) نباشد تمامی دستاوردهای فرهنگی ،اقتصادی و علمی در یک نصف روز به هدر می رود که این امر باید فرهنگ سازی شود که آمادگی برای مقابله با شایعات و فتنه انگیزی های جنگ نرم دشمن و اتفاقات پیش بینی نشده داشته باشیم.

خطیب جمعه اسفدن همچنین به سالروز شهادت حسین فهمیده دانش آموز بسیجی اشاره کرد و گفت: شهید فهمیده جوان ۱۳ ساله ای که درس شهادت را از قاسم بن الحسن آموخت و پرورش یافته مدرسه کربلا بود که این شهید  باید الگویی برای جوانان و نوجوانان جامعه ما باشد.

وی گفت: شهید فهمیده با آن اقدام حماسی خویش به تعبیر حضرت امام (ره) رهبر جامعه لقب گرفت که نمونه ای از خیل نوجوانان و جوانان بسیجی است که در دوران دفاع مقدس به سوی جبهه ها شتافتند تا امنیت و آرامش را برای این سرزمین به ارمغان آورند.

امام جمعه اسفدن با بیان اینکه شاکله انسان در دوران نوجوانی شکل می گیردو در آموزه های دینی هم بهترین زمان تربیت دوره نوجوانی معرفی شده است ابراز داشت: دشمنان نیز فهمیده اند  که بیشترین تلاش خود را برای به انحراف کشیدن این قشر بکار بگیرند.

وی همچنین جدا کردن نوجوانان  و جوانان را از فرهنگ ایثار و شهادت یکی از اهداف بزرگ دشمن دانست و خاطر نشان کرد: در شرایط کنونی که تهاجم فرهنگی ،جنگی دیگر بر ضد نظام و ارزشهاست باید والدین و مسئولان در صدد سازوکاری مناسب جهت برون رفت از این معضل بزرگ باشند.

حجت الاسلام عبدالهی گفت: دشمن آرام نمی نشیند و هر روز به یک حیله ای متوسل می شودو امروزه می بینید که هنوز تکلیف برجام هسته ای مشخص نیست که زمزمه های برجام های موشکی و حقوق بشری از جبهه دشمنان بگوش می رسد

وی با تاکید بر اینکه ملت شریف به ویژه جوانان انقلابی و دانش آموزان ما در ۱۳ آبان ماه پاسخ قاطع و دندان شکنی به آمریکا، اروپا ،اسرائیل و عربستان خواهند داد تصریح کرد: دشمن تهدید به تحریم می کند که این تهدید ها هم امروزی نیست بلکه ۴۰سال شده که این ملت آزاده را تحریم می کنند و تا بوده خباثت ،جنگ و دشمنی بوده و ما از اینها تمجید ندیدیم.

خطیب جمعه اسفدن با اشاره به اینکه دشمن عهد شکن هست و نباید به عصای موریانه خورده اینها تکیه کنیم گفت: آمریکا و اروپا ندارد هر وقت توانستند در صدد سیلی زدن به ایران بودند و البته همیشه از ما سیلی خوردند ولی هر وقت که ما کوتاه آمده ایم یا به عده ای خود فروخته تعریفشان کردند و آنها را بزرگ کردند آنها جسورتر شدند.

وی گفت: تمامی دشمنان بدانند ملت ایران ،جوانان و نوجوانان ایرانی با این تهدید ها و تحریم ها نه در مقابل آمریکا و نه در مقابل هیچ کشور دیگر از اصول انقلاب خود یک قدم عقب نشینی نخواهد کرد .

امام جمعه اسفدن یادآورشد شما ملت دشمن شناس تا متحد و در صحنه هستید و جوانانی همچون شهید فهمیده و حججی دارید و رهنمود های رهبر عزیز را آوازه داشته باشید از شیطان بزرگ و کوچک و ایادی آنها در منطقه ترسی نخواهید داشت..

وی با بیان اینکه هر دو ( آمریکا و اروپا )می خواهند جلوی پیشرفت ایران را مسدود کنند اظهار داشت : آمریکا به نوعی نقض برجام می کند و اروپا به نوعی دیگر یکی همان برجام را می خواهد ویرایش کند و دیگری می گوید برجام بماند و پرونده دیگری بنام برجام موشکی و حقوق بشری برای ایران باز کنیم .

حجت الاسلام عبدالهی گفت: خوشبینی برخی به اروپایی ها پس از ناکامی در اعتماد به شیطان بزرگ سرابی بیش نیست  نه تنها شکافی بینشان نیست بلکه  اهدافشان مکمل همدیگر است

انتهای پیام/

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید