• کد خبر: 1371
  • گروه خبری : اخبار ویژه
  • تاریخ انتشار : 16 فوریه 2016

در نظام مردم سالاري ديني، انتخابات محوري ترين ركن و بخش مردم سالاري ديني است.

دکتر کهن ترابی فرماندار شهرستان قاین با مردم شهر اسفدن بعد از نماز مغرب و عشاء در محل مسجد جامع اسفدن دیدار کرد.

به گزارش اسفدن خبر دكتر كهن ترابي فرماندارشهرستان قاین در دیدار با مردم اسفدن   ضمن  تقدير و تشكر از همراهي و حضور گسترده و با شكوه در مراسم راهپيمايي يوم الله ۲۲ بهمن، اظهار داشت: شهر اسفدن از ظرفيت ها و قابليت هايي بسيار خوبي در حوزه كشاورزي و صنايع دستي و دامپروري برخوردار است كه بايستي با همت و تلاش همه مردم و همراهي و تسهيل گري مسئولين، با ورود سرمايه گذاران بخش خصوصي بستر و زمينه وجود صنايع تبديلي و همچنين رشد و رونق اين شهر بيش از پيش فراهم شود كه در اين راستا آنچه در توان ما باشد از هيچ تلاشي فروگذار نخواهيم نمود.

فرماندار در ادامه تصريح كرد: امسال از سوي مقام معظم رهبري سال همدلي و هم زباني نامگذاري شده كه اين فقط يك شعار نيست؛ بلكه ما اين مهم را از ابتداي كار در دستور كار قرار داده و در بخش هاي مختلف عملياتي نموده ايم.

وی گفت: اينكه معظم له اين سال را سال دولت و ملت، همدلي و هم زباني مطرح نمودند؛ نياز واقعي جامعه بويژه نياز ضروري شهرستان ما مي باشد كه اين همدلي و هم زباني بايستي در همه سطوح عملياتي شود كه در آن صورت خيلي از مسائل و مشكلات با كمترين اعتبارات مرتفع خواهد شد.

دكتر كهن ترابي همچنين خاطرنشان كرد: انقلاب اسلامي ما بر چهار اصل پايه اي، استقلال، آزادي، جمهوري اسلامي كه بعنوان والاترين اهداف انقلاب اسلامي قلمداد مي شود؛ شكل گرفت. لذا قانون اساسي و تمام برنامه هاي نظام مقدس اسلامي در چارچوب اين چهار اصل شكل گرفته و تدوين شده است.

وی گفت: جمهوري اسلامي، هم جمهوريت دارد و هم اسلاميت، يعني هم مردم بايستي در صحنه باشند و هم نظام متعلق به همه مردم است؛ يعني مردم سالاري و اسلاميت هم، يعني مردم سالاري ديني كه محور تمام سخنان و فرمايشات حضرت امام خميني (ره) در مدت اقامتشان در فرانسه بوده است.

رئيس ستاد انتخابات شهرستان قاينات تأكيد نمود: در نظام مردم سالاري ديني، انتخابات محوري ترين ركن و بخش مردم سالاري ديني است. لذا انتخابات يعني اينكه ما مردم در تعيين حاكميت و سرنوشت خودمان دخالت كنيم و آنچه كه در نهايت مردم انتخاب كنند البته محترم است.

فرماندار در پايان اشاره به فرمايشات امام خميني (ره) و رهبر فرزانه انقلاب اسلامي در خصوص انتخابات كرد و افزود: امام راحل (ره) فرمودند: ميزان رأي ملت است و همچنين مقام معظم رهبري نيز فرمودند: رأي مردم حق الناس است. لذا ما در شهرستان ضمن حفظ آراي مردم و حقوق كانديداها محترم به دنبال برگزاري انتخاباتي پرشور، رقابتي و سالم هستيم و تمام تدابير لازم جهت برگزاري اين انتخابات در شهرستان فراهم شده است.

لازم به ذکر است در ابتداي اين ديدار نظری  رئيس شوراي اسلامي ضمن خير مقدم به فرماندار و ديگر همراهان، به بيان اهم مسائل و مشكلات اين شهر پرداخت كه  فرماندار نيز قول بررسي و پيگيري موارد مطرح شده را به مردم اين شهر دادند.

260_3

000_9094

000_9098

22000_9096

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید