• کد خبر: 3167
  • گروه خبری : اخبار ویژه
  • تاریخ انتشار : 24 فوریه 2017

امام جمعه اسفدن در واکنش به سخنان استاندار خراسان جنوبی:

رقص زن ومرد برای جوانان کار واشتغال ایجاد نمی کند

امام جمعه اسفدن خطاب به استاندار خراسان جنوبی گفت: آیا رقص زن و مرد کار و اشتغال ایجاد می کند؟ در حالی که متولی اشتغال و رفاه مردم شما هستید پس به این امر عمل کنید .

به گزارش اسفدن ؛حجت الاسلام والمسلمین عبدالهی امام جمعه اسفدن در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن تشکر از حساسیتی که مردم نسبت به ارزشهای دینی خود نشان دادند به سالروز امور تربیتی و تربیت اسلامی بدست معماران تعلیم وتربیت شهیدان رجایی و باهنر اشاره کرد و گفت:حراست از مرزهای اعتقادی و حفظ دستاوردها و تبین ارزشهای انقلاب اسلامی در مدارس را می توان از مهمترین اهداف امور تربیتی دانست.

وی افزود:امروزه دشمنان در صدد ایجاد رخنه های فرهنگی در جامعه و بویژه دربین جوانان و بالاخص قشردانش آموزکه مدیران آینده انقلاب هستندمی باشد ولذا باید دراین زمینه هوشیار بود.

حجت الاسلام عبدالهی با بیان اینکه مربیان امور تربیتی سفیران انقلاب در مدارس هستند افزود: گرچه معلمان اثر گذارترین و اساسی ترین عنصر در نظام تعلیم وتربیت یک کشور هستند که هرچه به آنه کمک شود آثار خود را در تربیت دانش آموزان نشان خواهد داد ولی از نقش مهم خانواده و اولیاء دانش آموزان هم نباید غافل شد و باید توجه بیشتری به تربیت فرزندان خود داشته باشند .

امام جمعه اسفدن در ادامه به پنج شنبه سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)به روایتی اشاره کرد و تصریح کرد: باید دید که چه عواملی ” نفاق ،دنیاگرائی ،حزب گرائی ،بی تفاوتی “باعث شد که با حضرت فاطمه زهرا (س) چنین رفتاری صورت گیرد.

وی با بیان اینکه دشمنان آشکار و نقابدار دو خطری هستند که هر انقلابی را تهدید می کنند؛ تصریح کرد: دشمنان آشکار که در مقابل هستند همانند آمریکا و اسرائیل؛قابل مشاهده ولی دشمنان نقابدار که به ظاهر همراه هستند اما برای ضربه زدن از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند قابل دیدن نیستندوخطر این گروه به مراتب از گروه اول بیشتر است که اینهامنافق نامیده می شوند .

خطیب جمعه اسفدن تنها راه نجات از این دشمنان را گوش به فرمان ولی فقیه بودن دانست وعنوان کرد: امروزه تفکری وجود دارد که می خواهد ورود فرهنگ غربی را به کشور تسهیل کند و هر قشری که مانع شود آنها را یا کنار زده و یا تضعیف   کرده و در مقابل مردم قرار می دهند .

وی با بیان اینکه عده ای دراستان امر به معروف و نهی از منکر می کنند و می گویند که مردم باید شاد باشند خاطر نشان کرد: آیا شاد بودن به ابتذال است؟ آیا رقص زن و مرد کار و اشتغال ایجاد می کند؟ در حالی که متولی اشتغال و رفاه مردم شما هستید پس به این امر عمل کنید .

حجت الاسلام عبدالهی گفت: اگر شما شادی مردم را می خواهید مردم که حقوق های نجومی ندارند که به دنبال شادی توصیه شده شما باشند مردم دنبال سیر کردن شکم خود و بچه هایشان هستند.

وی گفت: ما می گوییم تا جوان مردم از سر بیکاری از دیوار خانه مردم بالا نرفته فکری بحالش بکنید شما در پاسخ می گویید که چرا دراین استان   زن و مرد نمی رقصند؟

امام جمعه اسفدن با بیان اینکه مردم این استان از توهین به مقدسات خود کوتاه نمی آیند اظهار داشت :مردم این استان مومن و صبورند و از متانتشان هست که اقدام دیگری نمی کنند .

وی گفت: مگر علما و مردم مومن چه گفتند که آنها را خفاش می نامید ؟ آیا غیر این است که گفتند چرا نباید یادواره شهدا برگزار شود و جلوی حقوق های نجومی و اشرافی گری گرفته شود ،شما به فکر مردم گرسنه وجوانان بیکار و تورمی که کمر مردم انقلابی را شکسته است، باشید.

حجت الاسلام عبدالهی با سوال اینکه امسال سال اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل بودگفت:مسئولین پاسخ دهند که دراین زمینه چه اقداماتی انجام دادید؟

وی گفت : اینکه یک روز کنسرت را مطرح و شهدا را فراموش کنیم و بعد بگوئید انقلابی گریِ تمام وقت بکارگیری عقلانیت است و امروز هم رقص زن و مرد را مطرح و بحال عده ای گریه می کنید ، اینها برای مردم آب و نان نمی شود بحال همه افراد استان باید گریست و سعی کنید حق و حقوق ضایع شده تمام صنوف و افراد را به آنها پرداخت کنید.

خطیب جمعه اسفدن در پایان ضمن تشکر از احاطه خوب نیروی انتظامی به مکان های آسیب زا که باعث خشم برخی افراد شده گفت: مسئولین بدانند توهین به علما و نماینده ولی فقیه توهین به رهبری و توهین به مردم مومن و خانواده های شهداست .

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید