سرند دیهوک و حاجی آباد رکورددار بیشترین بارش خراسان جنوبی

سرند دیهوک و حاجی آباد با بارش ۳۰ میلیمتری باران از صبح امروز تاکنون از بیشترین حجم بارشها در استان بهره مند شدند.

به گزارش اسفدن خبر ، کارشناس هواشناسی استان گفت: در این مدت باغستان ۲۷ میلیمتر،سرند دیهوک و حاجی آباد رکورددار بیشترین بارش خراسان جنوبیطاهر آباد و حسین آباد ۲۴، آبیز ۲۳، نهبندان ۲۴، جفت رود ۲۲، طبس، فردوس، مهوید و خرو ۲۱،  کفاز سربیشه و بشرویه ۱۸، کهنو، سهل آباد، چاهداشی، سرند فردوس، فتح آباد فردوس و سه قلعه ۱۷، سرند طبس و کنیف سربیشه ۱۶، سرایان و دیهوک ۱۴، زهان ۱۳، معصوم آباد و عشق آباد ۱۱، قاین، درمیان و سربیشه ۹، علی آباد زارعین ۶، خوسف ۵ و بیرجند ۴ میلیمتر باران باریده است.

خانم زارعی با بیان اینکه بارشها تا فردا دوشنبه از شدت بیشتری در منطقه برخوردار است، افزود: در این مدت وزش باد های شدید و بارش‌های رگباری شدید و در برخی نقاط خیلی شدید همراه با رعد و برق شدید و احتمال برخورد صاعقه و در مناطق کوهپایه ای بارش تگرگ و تشکیل مه پیش بینی می شود.

وی گفت: با توجه به حجم بارش‌ها وقوع رواناب و سیلابی شدن مسیلها و طغیان رودخانه های فصلی برای ۲۴ ساعت آینده در منطقه قابل پیش بینی می باشد و بروز خسارت را در استان در پی خواهد داشت.

کارشناس هواشناسی استان به افراد توصیه کرد تا در این مدت از تردد و اسکان در حاشیه مسیل ها و صعود به ارتفاعات به دلیل اصابت صاعقه جدا خودداری کنند.

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید