• کد خبر: 2708
  • گروه خبری : اخبار ویژه
  • تاریخ انتشار : 11 نوامبر 2016

امام جمعه اسفدن:

سیاست آمریکا دشمنی با ایران است

امام جمعه اسفدن با اشاره به برگزاری انتخابات در آمریکا و تعیین رئیس جمهور جدید این کشور بیان کرد:سیاست آمریکا دشمنی با ایران است و از اوایل انقلاب تا کنون هم بود و هیچ غلطی نتوانسته اند بکنند.

به گزارش اسفدن خبر ، حجت الاسلام عبدالهی امام جمعه اسفدن در خطبه های این هفته نمازجمعه با اشاره به ۲۴ آبان ماه سالروز تصویب قانون اساسی توسط مجلس خبرگان در سال ۵۸ گفت::این افتخار  جمهوری اسلامی است که به برکت امام راحل و خون شهداء و تلاش های افرادی مثل شهید مظلوم بهشتی در اولین سال پیروزی انقلاب  قانون اساسی این کشور تصویب شد.
وی با بیان اینکه قانون اساسی ما یک قانون جامع و کاملی است افزود:اگر امروزه ما  خیلی از جاها مشکل داریم  بخاطر عمل نکردن به قانون می باشدکه اگر  قانون اساسی در کشور درست اجرا و پیاده شود بسیاری از مشکلات ما حل می شود.
حجت الاسلام عبدالهی در بخشی دیگر از سخنان خود  با اشاره به  روز کتاب و کتاب خوانی  ،کتاب را میراث ماندگار انبیاء و دانشمندان  دانست  و گفت : هیچ ابزاری جای کتاب را نمی گیرد که  پیشرفت جوامع مختلف را با معیار دانش و میزان مطالعه و کتابخوانی می سنجند.
وی گفت : ما اگر می خواهیم جامعه ای  ایده ال و با فرهنگ داشته باشیم باید فرهنگ کتاب خوانی را در جامعه رواج بدهیم .
امام جمعه اسفدن عنوان کرد: ما باید این باور را در مردم تقویت کنیم  که همانطور  بدن ما احتیاج به غذا دارد روح ما هم احتیاج به غذا دارد که  غذای روح مطالعه و کتاب خوانی  می باشد.
وی با اشاره به سخنان رهبری  که می فرمایند برای یک ملت خسارتی بزرگ است که با کتاب سرو کار نداشته باشند  گفت:مردم باید بیشتر با کتاب  خوانی انس بگیرند که کتاب خوانی برای یک ملت نه تنها یک وظیفه ملی که یک  واجب دینی است.
خطیب جمعه اسفدن ضمن انتقاد از مردم و جوانان شهر اسفدن ازعدم استفاده مطلوب  از کتابخانه های سطح شهر  از  رسانه ها ،مطبوعات و مسئولین فرهنگی این شهر خواست تا فرهنگ مطالعه را که از دغدغه های رهبری است تبلیغ و ترویج کنند.
حجت الاسلام عبدالهی دربخشی دیگر ار سخنان خود   با اشاره به برگزاری انتخابات در آمریکا و تعیین رئیس جمهور جدید این کشور بیان کرد:سیاست آمریکا دشمنی با ایران است و از اوایل انقلاب تا کنون  هم بود و هیچ غلطی نتوانسته اند بکنند.
وی گفت : متاسفانه عده ای در داخل خوشبین به آینده روابط  با آمریکا  بودند  و آمریکا را گره گشای مشکلات می دانستند در حالی که هیچ روزنه امیدی در آنها نبود.
امام جمعه اسفدن با بیان اینکه اگر به توافق هسته ای نگاهی بیندازیم به این نتیجه می رسیم که نمی توان امیدی به آنها داشت گفت: همانگونه که رهبری فرمودند به آمریکا بد بین هستیم و اعتماد نداریم  و امروزه با این انتخاب آنهایی هم که امید  به برجام داشتند و تمام تلاش خود را در این چند سال در سبد مذاکره با آمریکا گذاشتند نا امید شدند.
وی با تاکید بر اینکه  نگاه ما باید به داخل  و توان داخلی باشد نه به اینکه کدام آمریکایی خوب  و کدام بد است  گفت: برجام بماند یا نماند مهم نیست ،مهم این است  که ما برای این رکود ،بیکاری و تعطیلی کارخانجات  برنامه ای داشته باشیم که چه می خواهیم بکنیم که آمریکایی چه خوب و بد اگر بتوانند در صدد نابودی انقلاب ما هستند.
حجت الاسلام عبدالهی وحدت و همدلی را رمز پیروزی ملت دانست و گفت:با سخنان خود جامعه را متشنج و نا امید نکنیم   و از مفسدان  و اختلاس گران دفاع نکنیم و آنها را ذخایر ننامیم و روحیه انقلابی خود را حفظ کنیم و به جنگ مشکلات خود برویم که پیروز میدان خواهیم بود.

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید