شاخص آمار مبتلایان به ویروس کرونا در اسفدن نسبت به جمعیت این شهر نگران کننده است و باید به این موضوع توجه ویژه شود.

 

مهندس داوری کارشناس ارشد مبارزه با بیماریهای مرکز بهداشت شهرستان قاین در جلسه هماهنگی اقدامات در خصوص جلوگیری از انتشار کرونا ویروس در شهر اسفدن افزود: ویروس برخلاف تصوری که مردم عامه فکر می‌کنند ضعیف شده اصلاً ضعیف نشده و با قدرت مبتلا می‌کند و حتی مرگ‌ و میر نیز دارد.
وی بیان کرد: قرار بود ما این بیماری را با رعایت فاصله اجتماعی کنترل کنیم ولی رعایت نمی‌شود و همچنان بسیاری از مراسم ها و آیین ها برگزار می شود
وی ادامه داد: رعایت فاصله گذاری اجتماعی و بهداشت فردی همچنان مورد تاکید است و حضور در تجمعات، مراسم ختم و عروسی و همچنین مکان های پر ازدحام می تواند خطر شیوع و انتقال ویروس کرونا را افزایش می دهد.

در این جلسه پس از بحث و تبادل نظر موارد زیر مود توجه و تصویب قرار گرفت:
– هیچ گونه مجوزی جهت برپایی مراسم عروسی صادر نگردیده و نخواهد شد.فقط جلسات آموزشی برگزارگریده است.
– با اصل موضوع ازدواج و برپایی مراسم عروسی موافقت گردیداینکه تمام پروتکل های بهداشتی باید رعایت گردد تازمانی که اواضاع به وضع مطلوب بر گردد وظروف آشپزخانه ها به کرایه داده نشود.
– با توجه به بالا بودن شاخص بیماری کرونا در اسفدن مقرر شد حتی الامکان جلسات عمومی و عروسی ها به صورت خیلی محدود برگزار گردد.و صاحبان مجالس در این خصوص توجیه گردند.
– استفاده از سیستم های صوتی و آلات موسیقی و گروههای ارکستر به صورت دسته جمعی حتی فضای باز ممنوع می باشد.منظور استفاده از معابر عمومی و خیابان سطح شهر می باشد.در صورت مشاهده کلانتری شهر ممانعت لازم بعمل خواهند آورد.
– پیشنهادمی گردد در جلسات خانگی پذیرایی انجام نشود و پهن کردن سفره ممنوع می باشد و تنها در جلسات خانگی باید غذای بسته بندی و ظرف ۲ ساعت در ظرف یکبار مصرف باید سرو شود.
– پیشنهاد می گرددحتی الامکان از میهمانان غیر بومی در مراسم دعوت نگردد تا سلامتی هم وطنان به خطر نیفتد.
– با توجه به شرایط پیش آمده در خصوص شروع کرونا در شهر و به استناد هماهنگی به عمل آمده با شبکه بهداشت شهرستان قاینات تمام هماهنگی های انجام شده در خصوص برگزاری مراسم عروسی و کلیه مراسمات که قبلا انجام شده کان لم یکن بوده و ملاک برگزاری مصوبات همین جلسه خواهد بود.
@esfedennews

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید