• کد خبر: 2667
  • گروه خبری : اخبار ویژه
  • تاریخ انتشار : 31 اکتبر 2016

شهیدفهمیده شعار كلّ يوم عاشورا وكلّ ارض كربلا را معناکرد

فرمانده سپاه ناحیه قاین با بیان اینکه شهید فهمیده شعار كلّ يوم عاشورا و كلّ ارض كربلا را معناکرد اظهار داشت:هر روز و در هر زمان بایستی در مقابل یزید زمان ایستاد و فداکاری کرد و زیر بار ظلم و زور نرفت حتی اگر در این راه جان خودمان را تقدیم کنیم.

به گزارش  اسفدن خبر: برات زاده فرمانده سپاه ناحیه قاین در مراسم گرامیداشت هفته بسیج دانش آموزی و بزرگداشت شهیده فهمیده و شهیدان دانش آموز که در محل مجتمع فرهنگی مذهبی حضرت علی اکبر(ع)شهر اسفدن برگزار شد اظهارداشت: این ایام به یاد نوجوان ۱۳ساله ای که  با درایت ،اخلاص و تیز هوشی درسن سیزده سالگی اولویت نظام وکشور را بر علم ودانش ترجیح داد ودر جبهه های حق علیه باطل به شهادت رسید به نام هفته بسیج دانش آموزی نامگذاری شده است.

وی افزود:شهید حسین فهمیده راه درست را تشخیص داده بود  و در مسیر راه درست حرکت کرد و آنجاست که امام بزرگوار (ره) در وصف شهید فهمیده می گوید رهبر ما آن طفل سیزده ساله ای است که نارنجک  به کمر می بنند و باآن قلب کوچکش که ارزشش از صدها قلم و زبان بیشتر است خودش را به زیر تانک می اندازد  و در این راه به شهادت می رسد و نقشه دشمن را نقش بر آب می کند .

فرمانده سپاه ناحیه قاین افزود: شهید حسین فهمیده  تدبیری اندیشیده بود  که با نارنجک به کمر بستن خود و زیر تانک رفتن باعث عقب نشینی دشمن و شکستن محاصره می گردد و نقشه چندین کارشناس خبره عراقی را نقش برآب می کند واین چنین می شود که شهید فهمیده ماندگار می شود.

برات زاده با بیان اینکه شهید فهمیده شعار كلّ يوم عاشورا و كلّ ارض كربلا را معنا  کرد اظهار داشت:هر روز و در هر زمان بایستی در مقابل یزید زمان ایستاد و فداکاری کرد و زیر بار ظلم و زور نرفت حتی اگر در این راه جان خودمان را تقدیم کنیم.

وی گفت : ۳۶هزار دانش آموز در دفاع از ارزشهای انقلاب اسلامی  شهید شدند تا امروز امنیت وآسایش داشته باشیم وآینده سازان خوبی برای این نظام وانقلاب باشیم واین تکلیفی است که شهید فهمیده وسایر شهدا برگردن ما گذاشته اند .

فرمانده سپاه ناحیه قاین با بیان اینکه جوانان و دانش آموزان ما امروز از دوجهت مهم هستند عنوان کرد:جوانان و دانش آموزان در درون جمهوری اسلامی آینده سازان و سرمایه  این انقلاب هستند و ما باید این سرمایه را درست هدایت،تعلیم و تربیت کنیم .

وی گفت : کادر و تراز انقلاب باید  با رویکرد  بسیج دانش آموزی ،تربیت جهادی ،تربیت بسیجی  و تربیتی که خروجیش شهید فهمیده باشد  از روی شما دانش آموزان آماده و تربیت شود.

برات زاده افزود:نظام جمهوری اسلامی امنیت ، آرامش و  زمینه  را برای شما دانش آموزان فراهم کرده تا بتوانید پله های ترقی را یکی پس از دیگری طی کنید.

وی با بیان اینکه بیش از ۵۰درصد قبولی های کنکور اعضای بسیج دانش آموزی در کل کشور هستند عنوان کرد: ۵۰ درصد قبولی کنکور یعنی  ادامه راه شهید فهمیده ، راهی که امروز نیازبه بستن نارنجک به کمر ندارد بلکه  راحش درس خواندن وپیمودن پله های ترقی علم است واین که  آینده سازان خوبی برای انقلاب باشید  و این انتظاری  است که شهید حسین فهمیده از شما دارد.

فرمانده سپاه ناحیه قاین در بخش دیگری از سخنان خود گفت: پیام شهید فهمیده به شما نسل جوان وبه مااین است که باید روحیه خودباوری واستکبار ستیزی وشهادت طلبی وایثاررا در خود تقویت کنیم.

وی با اشاره به اینکه عده ای موفقیت داخل کشور را در گرو پیوند با بیگانه و مستکبر می دانند  افزود: ما در هر عرصه ای که به خود باوری رسیدیم به موفقیت های خوبی دست پیدا کرده ایم.

برات زاده بیان داشت: در سوریه هر موقع توطئه و نقشه ای بر علیه ما بوده است در مقیاس جهانی بوده و همه قدرت های عالم طراحی کرده اند که چگونه به نظام جمهوری اسلامی ضربه بزنند لذا ما در مقابل همه آنها که در دهه چهارم انقلاب هستیم  پنجه در پنچه  مستکبرین عالم ایستاده ایم.

وی گفت: اگر ما بصورت حقیقی و واقعی ولایت مدار باشیم در آینده نه چندان دور از قدرت های برتر عالم خواهیم بود و زورگویان جهان باید پیش پای ما زانو بزنند.

فرمانده سپاه ناحیه قاین در پایان با بیان اینکه امروز هم نوجوانانی هستند که در مبارزه با تکفیری ها ،سلفی ها ،داعش ها و در دفاع از حرم اهل بیت به شهادت می رسند اظهار داشت:راه شهید حسین فهمیده امروز هم ادامه دارد و اگر ضرورتی داشته باشد این مسیر باز هم ادامه پیدا خواهد کرد.

photo_2016-10-31_14-59-49 photo_2016-10-31_14-59-57 photo_2016-10-31_14-59-57-copy 5 dsc_6100-copy

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید