• کد خبر: 2445
  • گروه خبری : اخبار ویژه
  • تاریخ انتشار : 16 سپتامبر 2016

امام جمعه اسفدن:

غدیرخم روز تحکیم بیعت با ولایت است

امام جمعه اسفدن گفت:روز غدیر،روز تحکیم بیعت با ولایت است واین واقعه بزرگ روش تبعیت از ولی را می خواهد به ما بیاموزدولذاباید درهمه اعصار جاری و ساری باشد.

 

حجت الاسلام  عبدالهی امام جمعه اسفدن در خطبه های این هفته  نمازجمعه ضمن تبریک فرا رسیدن عید غدیر خم گفت:همان گونه که واقعه عاشورا زنده است غدیر خم هم باید زنده شود.

وی با  بیان اینکه غدیر روز تحکیم بیعت با ولایت است افزود : زنده نگه داشتن غدیرتنها به چراغانی نیست واین واقعه بزرگ روش تبعیت از ولی را می خواهد به ما بیاموزدولذاباید درهمه اعصار جاری و ساری باشد.

امام جمعه اسفدن در ادامه به ۳۱ شهریور ماه  سالروز آغاز جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعث عراق به ایران اسلامی  اشاره کردو بیان داشت:دفاع مقدس  یکی از از فرازهای بسیار درخشان انقلاب اسلامی ایران است که به عنوان سند افتخار این ملت برای همیشه در اوج باقی خواهد ماند.

حجت الاسلام عبدالهی گفت:۳۱ شهریور ماه یاد آور استقامت دلیر مردان ایران اسلامی در دفاع مقدس است که ملت در آن دوران با همه وجود در مقابل دشمنان ایستادگی کردند و حتی یک وجب از خاک ایران اسلامی رادر دست دشمن نگذاشتند.

خطیب جمعه اسفدن  با بیان اینکه  دشمنان از هر فرصتی  برای ضربه زدن به انقلاب استفاده می کنند افزود: دشمنان یک روز با جنگ سخت ،یک روز با تحریم اقتصادی و امروز هم با جنگ نرم و تهاجم فرهنگی می خواهند دستاوردهای دفاع مقدس را از ما بگیرند.

حجت الاسلام عبدالهی اظهار داشت :باید در این ایام رشادتها و ایثارگری های دوران دفاع مقدس را بیان کنیم تا جوانانی که در آن زمان حضور نداشتند بتوانند بنحو احسن آن ایام را درک کنند و به گذشته خود افتخار کنند و بدانند که در جنگ با تمام بدی هایش ما توانستیم درس اعتماد و خود باوری ؛ایثار و فداکاری ،توکل به خدا و استقامت تا پیروزی را بدست آوریم و ابهت شرق و غرب را بشکنیم.

خطیب جمعه اسفدن با توجه به آغازسال تحصیلی جدید تاکید کرد: متولیان فرهنگی دانش آموزان را با فرهنگ هشت سال دفاع مقدس آشنا کنندتا بدانند آن کسانی که دم  از حقوق بشر و آزادی می زنند در دوران دفاع مقدس با تمام توان به صدام جنایتکار کمک کردند که در راس آنها آمریکا و اسرائیل  و دست نشانده آنها در منطقه بودند که بعدا به خیانت خود اعتراف کردند.

وی گفت : این باید درس عبرتی باشد برای خاندان کثیف وهابی و بحرین که از رفیق شفیق خود صدام درس عبرت بگیرند و بدانند که ما از جنگ ۸ ساله آموختیم که در سخترین شرایط و کمبودها  اگر ایمان به خدا و اعتماد به جوانان باشد پیروز میدان بوده و خواهیم بود.

 

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید