وزیر بهداشت در نشست خبری با اصحاب رسانه خراسان جنوبی:

قول میدهم در نیمه اول سال ۹۵ بیمارستان رازی افتتاح شود/ بعد از افتتاح ظرف دو ماه قول تجهیز آن را می دهم/ به شرطی دستگاه ام ار آی جدید را می دهم که از آن با نرخ دولتی استفاده شود

هاشمی با بیان اینکه انشالله که بتوانیم به وعده های خود در قبال بیمارسان رازی بیرجند عمل کنیم، خاطر نشان کرد: من الان و در حضور شما قول می دهم که در نیمه اول سال ۹۵ بیمارستان رازی بیرجند افتتاح شود و آرزوی من این است که این قول زودتر عملیاتی شود.

IMG14452570

به گزارش اسفدن خبر به نقل از خاورستان  ، دکتر حسن هاشمی، وزیر بهداشت در نشست خبری که با اصحاب رسانه خراسان جنوبی برگزار شد، اظهار کرد: بیمارستان رازی بیرجند، یکی از نیاز های مهم شهر می باشد که باعث خوشحالی است اگر حتی یک روز زودتر به بهره برداری برسد.

وی در رابطه با قول ۱۰ میلیاردی که قبلا داده بود گفت: تاکنون ۵ میلیارد را پرداخت کرده ایم و بخشی از هزینه های دیگر را نیز سازمان مدیریت تقبل کرده است.

وزیر بهداشت ادامه داد: در این رابطه استاندار خراسان جنوبی پیگیری هایی کرده اند ولی هنوز تخصیص داده نشده است.

هاشمی با بیان اینکه انشالله که بتوانیم به وعده های خود در قبال این بیمارسان عمل کنیم، خاطر نشان کرد: من الان و در حضور شما قول می دهم که در نیمه اول سال ۹۵ بیمارستان رازی بیرجند افتتاح شود و آرزوی من این است که این قول زودتر عملیاتی شود.

وی ادامه داد: به محض اتمام مراحل ساختمانی بیمارستان، قول می دهم که کمتر از دو ماه بیمارستان تجهیز شود.

وزیر بهداشت بیان کرد: برای توسعه و تجهیز خدمات بهداشتی و درمانی هر مجوزی صادر می شود و این موضوع نیز به استاندار گفته شد.

هاشمی خاطر نشان کرد: استاندار خراسان جنوبی پیشنهاد داده است که دستگاه ام از آی جدید تهیه شود و بنده با توجه به تمامی مشکلاتی که وجود دارد با ارائه این مجوز موافقت کرده ام به شرط آن که استفاده از آن فقط با نرخ دولتی صورت گیرد و بس.

وی در خصوص تأمین نیروهای متخصص برای سایر شهرستان ها نیز گفت: هدف ما جذب نیروهای ماندگار می باشد و در هر سال، ۵۰ تا ۶۰ پزشک را به عنوان نیروی بومی جذب می کنیم.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه مشکلات ما با فارغ التحصیل شدن افراد بومی حل خواهد شد، بیان کرد: برای ماندگاری نیروهای متخصص طرح دراز مدت بومی گذینی را در دستور کار داریم.

هاشمی در خصوص معوقات بیمه ها نیز گفت: بیمه سلامت ایرانیان شرایطش مناسب نیست و بیش از ۹ ماه می باشد که معوقات دارد و این در تاریخ بیمه سابقه نداشته است.

وی ادامه داد: شرایط بیمه تأمین اجتماعی زیاد بد نیست و امیدواریم همه به خصوص سازمان مدیریت و خزانه داری کل و همچنین مجلس به بیمه سلامت کمک کنند چراکه این طرح بعد از ۳۰ سال اجرایی شده و همه ی ایرانیان بیمه شده اند.

وزیر بهداشت افزود: ۱۱میلیون نفر را جدید بیمه کرده ایم که ۸۵ درصد آنها زیر یک میلیون درآمد دارند.

هاشمی بیان کرد: امیدواریم مشکل بیمه سلامت حل گردد تا کام مردم شیرین بماند و مشکلات مردم حل گردد.

وزیر بهداشت در خصوص معوقات نیروها و کارمندان بهداشت و درمان، گفت: این معوقات بستگی به پرداخت بیمه ها دارد و خوش بین نیستم بتوانیم همه این معوقات را پرداخت کنیم.

 وی افزود: بنده هم از همه روسای دانشگاه ها خواهش کردم حداقل سه ماه از معوقات را تا قبل از نوروز حتی به قیمت تاخیر در پروژه های عمرانی پرداخت کنند.

 وزیر بهداشت گفت: حتما رئیس جمهور، رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزیر اقتصاد کمک خواهند کرد بیمه ها از این بحران در بیایند.

 هاشمی بیان کرد: مهم ترین برنامه ها وزارت بهداشت در سال ۹۵ تثبیت اقدامات انجام شده، کیفیت خدمات، تشدید نظارت غذا و خدمات است.

 وی به مشکلات بخش اعصاب و روان بیمارستان امام رضا (ع) اشاره کرد و گفت: بیماران اعصاب و روان و سوختگی از مظلوم ترین بیماران هستند و ما هم از نظر تعداد تخت و حمایت‌های بیمه ای در این زمینه فقیر هستیم و امیدوارم دولت و مجلس در قالب بودجه ملی و خیرین کمک کنند.

 وزیر بهداشت اظهارکرد: با توجه به بار زیاد بیماری اعصاب و سوختگی در جهت پیشگیری و درمان امیدواریم کارنامه بهتری از آنچه داریم ارائه کنیم.

 هاشمی با بیان اینکه تنها بستری بیماران کافی نیست بلکه ارائه خدمات روحی و روانی نیز اهمیت ویژه ای دارد، افزود: خیرین و سمن ها باید کمک کنند و بخشی از کار را برعهده بگیرند.

 وی تصریح کرد: در خصوص بیمارستان اعصاب و روان اگر خیران ۵۰ درصد کمک کنند؛ ۵۰ درصد ما کمک خواهیم کرد.

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید