• کد خبر: 2515
  • گروه خبری : اخبار ویژه
  • تاریخ انتشار : 30 سپتامبر 2016

امام جمعه اسفدن:

محرم فرصت تقویت معرفت و دوری از منکرات/منّیت در عزاداری ها کنارگذاشته شود

امام جمعه موقت اسفدن گفت:باید از ایام محرم بهترین استفاده را ببریم ومعرفت را تقویت و منکرات را در جامعه کم کنیم وهیئات مذهبی و مداحان اهل بیت (ع) منیّت ها را باید در عزاداری کنار بگذارند.

به گزارش اسفدن خبر :حجت الاسلام علیپور امام جمعه موقت اسفدن در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به ۹ مهرماه روز همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی اظهار داشت: ۱۲ سال پیش در چنین روزی محمد الدوره نوجوان ۱۲ ساله وقتی که در پشت پدرش قرار می گیرد، در جلوی رسانه ها  توسط ماموران کودک کش اسرائیلی  به شهادت می رسد که  این روز  را در تقویم به نام روز همدردی و همبستگی  با کودکان و نوجوانان قلسطینی نامگذاری کردند.

وی گفت : حمایت از مظلوم هیچ وقت از دستور کار جمهوری اسلامی خارج نخواهد شد  و برای ایران هیچ فرقی ندارد که مظلوم در فلسطین،عراق،سوریه ، یمن و لبنان باشد و همیشه حاضر است به کشورهایی که مظلوم واقع می شوند کمک کند.

امام جمعه موقت اسفدن در ادامه به آغاز سال ۱۴۳۸ هجری قمری و آغاز محرم الحرام و دهه امر به معروف و نهی از منکر اشاره کردوگفت: در نحوه برگزاری عزاداری های دقت شود  و در مقابل آسیب هایی که به جان اجتماع و جامعه افتاده است حساس باشیم  و الگو گیری از اباعبدا الحسین(ع) را مد نظر قرار دهیم .

حجت الاسلام علیپور افزود : باید از ایام محرم بهترین استفاده را ببریم ومعرفت را تقویت و منکرات  را در جامعه کم کنیم .

خطیب موقت نماز جمعه اسفدن با تاکید بر اینکه درعزاداری ها باید اتحاد در جهت کسب رضای الهی باشد گفت:

هیئات مذهبی و مداحان اهل بیت (ع) منیّات ها را باید در عزاداری کنار بگذارند و فقط به مولایی که برایش عزاداری می کنند اقتداء کنند.

حجت الاسلام علیپور در بخش دیگر از سخنان خود به ۱۵ مهر ماه روز روستا و عشایر اشاره کرد و گفت:دولت مردان  باید  زمینه ماندگاری مردم را در روستا ها فراهم کنند  و جلوی مهاجرت گرفته شود.

وی افزود: اگر در روستا آب و اشتغال نباشد، روستاییان چگونه در چنین روستایی سکونت خواهند داشت ؟ پس باید نسبت به ایجاد زیرساخت های روستایی اقدام کنیم و حوزه های اشتغال را در روستا وسیع ترببینیم .

امام جمعه موقت اسفدن در پایان به برخی از ویژگی های اصیل نیروی انتظامی از دیدگاه مقام معظم رهبری پرداخت واظهارداشت:عزت نیروی انتظامی به این است که این نیرو پاکدامن است و خود را آلود نمی کند.

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید