• کد خبر: 4442
  • گروه خبری : اخبار ویژه
  • تاریخ انتشار : 22 ژوئن 2018

امام جمعه اسفدن:

مذاکره مجدد با آمریکا تفرقه بین صفوف ملت است

امام جمعه اسفدن گفت: نامه عده ای از ورشکستگان سیاسی در داخل و خارج  بوی توطئه جدید آمریکا یعنی دو قطبی مذاکره و مقاومت می دهد که  این تفرقه بین صفوف ملت است

به گزارش اسفدن خبر ؛حجت الاسلام عبدالهی امام جمعه اسفدن در خطبه های این هفته ضمن تشکر از حضور نمازگزاران به سالروزصدور فرمان امام خمینی (ره) بر تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی اشاره کرد و ابراز داشت: با توجه به اهمیت امر تبلیغ دین در زمان غیبت، روحانیون و عالمان دین هستند که باید با تمام توان در فهم سخن خدا و معصومین بکوشند و امر الهی را به مردم اطلاع رسانی کنند.

 

وی همچنین به سالروز تخریب بقاع متبرکه ائمه بقیع اشاره کرد و اظهار داشت : تخریب بقاع متبرکه بقیع سندی بر مظلومیت شعیه و سیاست استعماری و ارتجاع وهابیت سبک مغز است.

امام جمعه اسفدن گفت: این حادثه از یک سو معلول جهل و نادانی این فرقه منحرف به نام وهابیت است و از سوس دیگر حاصل نقشه های شوم استعماری انگلیس که زمانی با ایجاد بهائیت در ایران و زمانی دیگر به قدرت رساندن وهابیت برای تسلط بر کشورهای اسلامی، فرقه سازی و اختلاف ایجاد می کردند همان کاری که امروزآمریکا با ایجاد داعش انجام می دهد.

حجت الاسلام عبدالهی در ادامه به چهارشنبه ۶ تیرماه سالگرد سوء قصد و تروز مقام معظم رهبری اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: تقدیر چنین بود تا وجود با برکتش برای دوران پس از امام ذخیره گردد که ما نیز باید با تبعیت از منویات و رهنمودهای این ذخیره انقلاب شکر این نعمت عظمی را به جای آوریم .

وی گفت: به لطف خدا ،دشمنان نا کام ماندند و بطور معجزه آسایی نجات پیدا کردند تا برای چنین روزی ذخیره گردد تا سکان دار شایسته و لایقی برای هدایت کردن کشتی انقلاب و مایه فخر و مباهات دنیای اسلام باشد.

خطیب جمعه اسفدن در بخشی دیگر از سخنان خود به پنج شنبه ۷ تیرماه سالروز شهادت مظلومانه سید شهیدان دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران با وفایش اشاره کرد و افزود: هفتم تیرماه نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی بود

وی با بیان اینکه شهید مظلوم بهشتی معمار قوه قضائیه و خار چشم بد خواهان بود اظهار داشت: هفتم تیرماه یاد آور نبرد بی امان حق و باطل در تاریخ است که اولا قداست و جایگاه این قوه پناهگاه مظلومان است که باید حفظ شود که تضعیف قوه قضائیه تضعیف نظام است و ثانیا انتظار ما از قوه قضائیه این است که با متخلفان ، قانون شکنان و مخالفان و معارضان عمومی در هر جایگاه و پستی بطور قاطع برخورد کند و نگذارند عده ای از این فضای مجازی سوء استفاده کنند و جلوی فعالیت های ضد اخلاقی ،اختلاف افکنی و شایعه سازی را بگیرند .

حجت الاسلام عبدالهی در پایان با اشاره به نامه عده ای از ورشکستگان سیاسی نظام در خارج و داخل کشور به مسئولین نظام تصریح کرد: عده ای از ورشکستگان سیاسی در خارج وبرخی به اصطلاح  اصلاح طلبان داخلی نسخه ذلت بار سازش به مسئولین نظام می نویسند و از مسئولان نظام می خواهند که با ترامپ وارد مذاکره شویم .

وی گفت: کشورهایی که در طول تاریخ با آمریکا مذاکره کردند چه چیز نصیب آنها شده است مگر در برجام مذاکره کردیم چه حاصلی داشت.

خطیب جمعه اسفدن با بیان اینکه امریکا امروز باید تاوان خروج خود از برجام را بدهد گفت:این نامه اولا بوی توطئه جدید امریکا یعنی دو قطبی مذاکره و مقاومت می دهد که تفرقه بین صفوف ملت است و ثانیا این نامه شباهت به نامه نمایندگان مجلس ششم به رهبری دارد که به جام زهر مشهور شد که درخواست مذاکره با امریکا را داشتند.

وی گفت : چه تضمینی دارد که برای چندمین بار مذاکره کنیم باز همان امتیازات نقد را ندهیم و مشتی عهد وعید تو خالی جدید نگیریم در حالی که به تما وعده های گذشته لگد زده است.

امام جمعه اسفدن با تاکید بر اینکه جریان های سیاسی از نامه ذلت بار این پادوهای ترامپ ابراز برادت کنند بیان داشت : بعد از این همه آزمایش ، خطا ، تجربه و همانطور که رئیس جمهور فرمودند مذاکره با امریکا دیوانگی است و دست بال خود را با معاهده های غربی نبندیم .

 

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید