مراسم شب احیاء۲۱ رمضان و شهادت امام علی (ع) در شهر اسفدن برگزار شد.

همزمان با شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان شب شهادت مولای متقیان حضرت علی (ع) و دومین شب از لیالی قدر مردم متدین شهر اسفدن تا سحرگاه دوشنبه را با  نوای الغوث، الغوث احیاء کردند.

به گزارش اسفدن خبر ؛مردم متدین  و ولایتمدار شهر اسفدن شب گذشته با حضور در مصلی شهربه راز و نیاز به درگاه خداوند کریم  پرداختند و از پروردگار متعال خواستند سرنوشتی نیکو برای آنان رقم زند.

حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی امام جمعه شهر اسفدن  در این مراسم به سخنرانی پرداخت و ضمن اشاره به فضایل شب قدر، در مورد شهادت مولای متقیان اظهار داشت : پی ریزی سبک زندگی بر مبنای اندیشه های امیرالمومنین (ع) همان تحقق سبک زندگی علوی است زیرا چنین اندیشه هایی به راستی تداعی گر دستورات قرآن کربم است.

وی با بیان اینکه تمام ابعاد شخصیتی حضرت علی (ع) می تواند برای ما مسلمانان به ویژه مردان حجتی باشد تا با رجوع به آن بتوانیم بهترین شیوه و روش را در زندگی خود به کار گیریم تصریح کرد :سیره عملی و نظری حضرت علی (ع) در نقش های مختلف اجتماعی، سیاسی و فرهنگی بهترین الگو برای همه مردم به ویژه مسئولین در هر حوزه کاری است. رفتار و اندیشه های ایشان در دفاع از اسلام و پیامبر، در کسوت یک رزمنده یا فرمانده جبهه، نحوه برخوردشان با فقیران و اسرا، به عنوان مقسم بیت المال و حامی یتیمان و مستضعفان، اقتدارشان در قضاوت و حکمرانی، دقت عملشان در رسیدگی به امور والیان شهرهای دیگر، نمونه ای بی نظیر و عملی برای مسلمانان است.

در این مراسم که پس از خواندن دعای جوشن کبیر، مراسم بر سر گرفتن قرآن کریم آغاز شد، مومنان زیر سایه کلام الله مجید از خداوند طلب مغفرت کردند.

قرائت دعای جوشن کبیر، دعای ابو حمزه ثمالی ، عزاداری، مداحی – مرثیه سرایی از جمله برنامه‌های شب های لیالی قدر است.

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید