• کد خبر: 4290
  • گروه خبری : اخبار ویژه
  • تاریخ انتشار : 18 می 2018

مسئولان مذاکره کننده از ذوق زدگی در تعامل با غرب دوری کنند

 امام جمعه اسفدن گفت: تاکنون اتحادیه اروپا در برابر زیاده خواهی های آمریکا مردود بوده است و مسئولان مذاکره کننده از ذوق زدگی در تعامل با غرب دوری کنند و از گذشته درس عبرت گرفته چرا که دیگر دیپلماسی لبخند جواب نمی دهد

به گزارش اسفدن خبر ،حجت الاسلام والمسلمین عبدالهی امام جمعه اسفدن در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن تشکر از حضور همیشه پر شور مردم و تبریک فرا رسیدن ماه نزول قرآن به ۵شنبه سوم خرداد ماه سالروز فتح خرمشهر، عملیات بیت المقدس و روز مقاومت و ایثار اشاره کرد و بیان داشت: سوم خرداد یادآور حماسه جاودانه آزادی خرمشهر در مقابل دشمن و سند ایستادگی یک ملت در برابر سلطه گران است.
وی با بیان اینکه آن روزها که تمام دنیا از صدام حمایت می کردند و خودش هرگز فکر نمی کرد کمتر از ده سال طناب دار را برگردن خود احساس کند گفت: صدام سر مست از قدرت و سودای فتح چند روزه تهران را در سر داشت اما با مقاومت و ایستادگی مردم ماشین جنگی صدام زمین گیر شد و کشورهای حامی او اعتراف به شکست خود کردند.
امام جمعه اسفدن گفت: امروز هم بن سلمان و خاندان خبیث وهابیت با دلارهای نفتی سرمست قدرت شده و به مردم مظلوم فلسطین و یا کشورهای محور مقاومت چنگ و دندان نشان می دهند ولی نمی دانند همانگونه که امریکا امروز این گاو های شیر ده را می دوشد یک روزی طناب دار را بر گردن اینه هم خواهد انداخت و آن روز دور نیست.
وی با بیان اینکه هر حاکمیتی غیر حاکمیت فلسطین بر قدس شریف حاکمیت غاصب است افزود:امروز انتقال سفارت آمریکا به قدس شریف خیانت آشکار مثلث آمریکا ، آل یهود و آل سعود برای یهودی سازی قدس شریف است.
حجت الاسلام عبدالهی خاطرنشان کرد: خون ده ها جوان شهید فلسطینی در روز مقابله با انتقال سفارت آمریکا به قدس همچون سیلی خروشان پایه های لرزان حکومت آل سعود و هم پیمانان ذلیل و حقیر آنان را بر باد خواهد داد.
وی با تاکید بر اینکه ملتهای غیور و شجاع مسلمان باید در برابر این خیانت های استکباری و نوکران انها در منطقه به پا خیزند تصریح کرد: هفتاد سال پیش بود این توده بد خیم سرطانی در مغر جهان اسلام توسط انگلیس کاشته شد و امروز توسط حمایت های امریکا و دولت های مرتجع عربی رشد می کند.
وی گفت: جهان اسلام و مردم مسلمان باید به سیاست های توسعه طلبانه صهیونیستی پایان دهند و در مقابل آنها ایستادگی کنند.
خطیب جمعه اسفدن در پایان با اشاره به آیه قران ” وَ إِمَّا تَخافَنَّ مِنْ قَوْمٍ خِيانَةً فَانْبِذْ إِلَيْهِمْ عَلي سَواءٍ إِنَّ اللَّهَ لا يُحِبُّ الْخائِنينَ” نکاتی در مورد برجام و مذاکره با اروپاییان اشاره داشت و گفت: دستور قرآن مقابله با پیمان شکنان است که می فرماید: “اگر قومی که میان تو ایشان عهدی استوار گشته ترسیدی که خیانت کرده و ان را بشکند تو نیز عهد ایشان را نزد شان بینداز و آن را لغو کن” بعد از خروج امریکا از برجام دنبال ادامه آن با اروپا هستیم که چشم دوختن به اروپا برای حل مشکلات اقتصادی همانقدر اشتباه است که چشم به امریکا دوختیم
وی تاکید کرد: برخی مسئولان در سال ۹۲ آمریکا را کدخدا و اروپا را در حکم رعیت می دانستند و می گفتند برای حل مساله هسته ای باید به سراغ کد خدا برویم که متاسفانه در سال ۹۷ که آمریکا از برجام بیرون رفت می گویند خوشحالیم که یک موجود مزاحم از برجام خارج شده است.
حجت الاسلام عبداللهی گفت: بعد از چند سال مذاکره به سال ۸۲ برگشتیم و باز با اروپایی ها که او را رعیت آمریکا می دانستیم باید مذاکره کنیم.
وی با اشاره به اینکه اروپا در معرض آزمون بزرگی قرار دارد اظهار داشت: آیا اروپا قابل اعتماد است؟ اگر اروپا هم برای تضمین همان شروط و شروط ارباب خودش را بگذارد چه فرقی بین آنها است.
امام جمعه اسفدن با تاکید بر اینکه مسئولان مذاکره کننده منافع ملی ،عزت کشور و توصیه های حکیمانه مقام معظم رهبری را آویزه گوششان کنند گفت: تاکنون اتحادیه اروپا در برابر زیاده خواهی های آمریکا مردود بوده است و مسئولان مذاکره کننده از ذوق زدگی در تعامل با غرب دوری کنند و از گذشته درس عبرت گرفته چرا که دیگر دیپلماسی لبخند جواب نمی دهد

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید