موسی قربانی دلایل انصراف خود از کاندیدای مجلس شورای اسلامی اعلام کرد/ نمی توانستم شاهد شکست خود و دوستانم باشم

همانگونه که گاهی تکلیف شرعی ایجاب میکند که آدم بیاید ، گاهی هم ایجاب می کند که آدم برود .هر کس هرگونه مایل است می تواند این انصراف را تفسیر کند ولی واقعیت چیزی است که در این یادداشت می خوانید

إِنَّ اللّهَ لاَ يُغَيِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى يُغَيِّرُواْ مَا بِأَنْفُسِهِمْ ﴿ رعد ۱۱﴾ در حقيقت‏خدا حال قومى را تغيير نمى‏دهد تا آنان حال خود را تغيير دهند
طبق این آیه قرآن انسان می تواند با اذن الهی در سرنوشت خودش مؤثر باشد و اینجانب همیشه تلاش کرده ام خودم مسیر خود را انتخاب کنم و دلائلی هم برای آن داشته ام .
یکی از تصمیمات سرنوشت ساز انصراف از نمایندگی مجلس است.
کسانی که با دیدگاههای اینجانب آشنا هستند بخوبی میدانند از اردیبهشت سال جاری که بحث مجلس مطرح شد و تقاضاهائی از اینجانب شد صرفا بر اساس تکلیف شرعی پذیرفتم که موضوع را بررسی کنم و همانطور که در مصاحبه با روزنامه طلوع گفتم در شرائطی نیستم که به دنبال پست و مقام باشم و حتی به احترام مردم پست خودم را رها کردم تا در مورد انتخابات بررسی کنم.
و اگر امروز هم صحنه را ترک میکنم بر اساس تکلیف شرعی است و معتقدم همانطور که بر اساس تکلیف گاهی باید آمد گاهی هم بر اساس تکلیف باید رفت ، در همان ابتدای امر هم طی یادداشتی در سایت خودم ، تحقق حضورم را مقید به چهار مطلب کردم .
مطلب اول : پذیرش کناره گیری از معاونت دیوان عدالت
مطلب دوم : ایجاد تعامل با مسؤلین و بزرگان منطقه
مطلب سوم : اطمینان از رأی آوری و اقبال مردم
مطلب چهارم : نبودن فردی در بین نامزدها با شرائطی که به آن معتقدم
مطلب اول در آخر خرداد محقق شد وعلیرغم مخالفت اولیه در نهایت با بازنشستگی من موافقت شد.ولی سه مطلب بعدی نیاز به حضور در صحنه و تلاش میدانی داشت.
در مورد تعامل و ایجاد همدلی با مسؤلین و بزرگان منطقه تلاش خودم را آغاز کردم ، به دفتر امام جمعه محترم قاین رفتم و مذاکراتی با ایشان داشتم و در مشهد هم با آقای مسعودی صحبت هائی داشتم ولی در نهایت به آنچه به دنبال آن بودم نرسیدم و تعامل مورد نظرم محقق نشد.
اما در مورد حجت الاسلام والمسلمین آقای فلاحتی نتیجه مثبت داد و خوشبختانه کدورتها بر طرف و ایشان اعلام همکاری کرد ولی در مجموع به هدف خودم نرسیدم پس یکی از شرائطم محقق نشد
اما در مورد مطلب سوم در حال حاضر اکثر کارشناسان عقیده دارند که اگر الآن انتخابات شود با رأی قاطع انتخاب می شوم ولی به عقیده خودم تضمینی برای روزهای آخر وجود ندارد و ممکن است به دلائلی که عرض خواهم کرد اوضاع تغییر شود.
اما مطلب چهارمی که مدّ نظر بود به عقیده من در میان کاندیداها کسانی هستند که میتوان به توانائی آنان امیدوار بود و در صورت رأی آوری از عهده کار بر خواهند آمد. اینجانب همیشه تلاش کردم که نیرویی جوان و پر طراوت به میدان آید ولی دوستان زیر بار نمی رفتند که بحمد الله در این دوره شاهد حضور چنین چهره هائی هستیم
بنابر این شرائط حضورم در انتخابات فراهم نشد و بنا بر آنچه خودم نوشته بودم دلیلی بر ادامه حضور وجود نداشت و ممکن است بگویند چرا ثبت نام کردی و بعد انصراف دادی ؟
در جواب عرض میکنم اگر حضور جدی پیدا نمیکردم برخی از شرائط فوق قابل سنجش نبود و با توجه به برخی جو سازیها لازم بود ثبت نام بکنم و در هیأت اجرائی مورد تأیید قرار بگیرم تا برخی سوء تفاهم ها هم بر طرف شود.
با توجه به مطالب فوق و با توجه به اینکه اینجانب به دنبال پست و مقام نیستم وتنها قصدم خدمت بود که مشکلاتی در مسیر آن می دیدم از ادامه فعالیت انتخاباتی انصراف دادم و علاوه بر مطالب یاد شده که دلیل اصلی عدم حضور اینجانب است دلائل دیگری نیز اضافه شد که بر تصمیم خود مصمم تر شدم.
دلیل اول : تخریب های ناجوانمردانه
این مطلب هیچ نیاز به آوردن دلیل و منطق ندارد و متأسفانه برخی آدم های کوته فکر که نوک بینی خود را بیشتر نمی بینند بدترین تهمتها را در این مدت به من زدند که اگر ادامه می دادم معلوم نیست این آقایان تا کجا می رفتند و چه اراجیفی می بافتند که فضای کم وبیش مردم شاهد این ادعا هستند.
و نکته مهم اینکه علیرغم اطلاع مسؤلین مربوطه و علم آنان به دروغ بودن این مسائل هیچ اراده ای برای جلوگیری از تهمت های ناروا وجود ندارد.
دلیل دوم : دخالت غیر قانونی مسؤلین اجرائی انتخابات
بر هیچ کس پوشیده نیست که بالاترین مقامات اجرائی به دنبال رأی سازی برای فردِ خاصی هستند و بارها افراد را به اطاق خودشان برده اند و منویات خود را علنی کرده یا با دهگردشی هائی در شش ماهه اخیر که در سالهای قبل به این شکل نبوده است علنا به تبلیغ از فرد خاص پرداخته اند.این به قدری روشن است که هیچ نیاز به دلیل و برهان ندارد.
این وضعیت نگرانی جدی در مورد آینده انتخابات ایجاد می کند و انتظار میرود مسؤلین مربوط برای آن تدبیر جدی بکنند.
دلیل سوم : مشاوره برخی افراد دلسوز

علاوه بر مشورتی که بصورت علنی با تعدادی از دوستان داشتم حلقه مشورتی پنهانی هم داشتم که بدون تعصب به من مشورت می دادند و برخی از این دوستان نیز نظر بر انصراف داشتند.
دلیل چهارم : بی مهری بعضی دوستان غیر منصف
سربسته عرض میکنم برخی از دوستان به بهانه های واهی راهشان را جدا کردند که نمیشود از کنار آن بی تفاوت گذشت و فعلا دلیلی بر توضیح بیشتر در این خصوص نمی بینم.
دلیل پنجم : نمی توانستم شاهد شکست خود و دوستانم باشم
گرچه فعلا اکثر دوستان معتقدند مشکلی در مسیر راه وجود ندارد ولی به دلائلی که اشاره کردم مشکلاتی در مسیر بود که در نهایت باعث ناراحتی و کدورت خاطر دوستان می شد و من نمیتوانستم از کنار آن بگذرم و در برابر حیثیت دوستان بی تفاوت باشم و در یک جمله « نمی توانستم شاهد شکست خود و دوستانم باشم »
با توجه به مطالب فوق که باختصار بیان شد تصمیم به کناره گیری گرفتم و اگر نیازی باشد در آینده توضیحات بیشتری خواهم داد.
در خاتمه از همه دوستانی که امروز از راه دور و نزدیک از شهرستانهای زیرکوه و قاینات علیرغم خاموش بودن تلفنم ، حقیر را پیدا کرده و به دیدنم آمدند و اشک ریختند و گریه کردند صمیمانه تقدیر و تشکر میکنم و امیدوارم بتوانیم با کمک آنان و با تدبیر برای انتخابات برنامه ریزی کنم و فردی که شایسته مردم قاینات و زیرکوه باشد را برای تحقق شعار عزّت اسلام ، اقتدار ایران و اعتلای قاینات ( قاین و زیرکوه ) راهی مجلس کنیم
والسلام موسی قربانی خادم ۱۶ سال مردم قاینات و زیرکوه

نظرات کاربران

دیدگاه ها بسته شده اند.