• کد خبر: 1038
  • گروه خبری : اخبار ویژه
  • تاریخ انتشار : 23 ژانویه 2016

در دیدار مدیر امور منابع آب شهرستان های قاین و زیرکوه با امام جمعه اسفدن مطرح شد؛

موضوع بحران آب باید با جدیت پیگیری شود

حجت الاسلام و المسلمین عبدالهی امام جمعه اسفدن  در دیدار مدیر امور منابع آب شهرستان های قاین و زیرکوه  بر ضرورت پرداختن جدی به بحران آب تاکید کرد.

به گزارش اسفدن خبر ؛ در این دیدار حجت الاسلام و المسلمین عبدالهی با تاکید  بر سفارش اسلام بر آبرسانی به انسان ،گیاه و حیوان  اظهار داشت: موضوع کم‌آبی باید از سوی مردم و مسئولان جدی گرفته شود و از تمام ظرفیت‌های موجود برای فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی برای مصرف بهینه آب  استفاده شود.

وی افزود: یکی از حقوق مومن بر مومن این است که نباید سیرآب باشد و برادر مومنش تشنه ،که اگر چنین باشد از ولایت الهی خارج شده است .

عبدالهی ادامه داد: همچنین باید با نظارت بیشتر دستگاه ها و متولیان در بخش آب، جلوی برداشت های غیرمجاز و بی رویه گرفته شود و کشاورزان براساس مجوزهای صادره از این نعمت الهی استفاده نمایند.

امام جمعه اسفدن  در پایان تاکید کرد: تریبون نمازجمعه برای سخنرانی و ارائه عملکرد در اختیار مسئولین و بویژه مجموعه مدیریت منابع آب بوده و باید از این فرصت و ظرفیت به خوبی استفاده شود.

در این جلسه نعیمی ، مدیر امور مدیرامور منابع آب شهرستان های قاین و زیرکوه گزارشی از وضعیت منابع آب، چالش‌ها، نگرانی‌ها و طرح‌های اجرا شده برای گذر از بحران کم‌آبی ارائه کرد و اظهار داشت: با وجود تمام فعالیت‌ها اقدامات عملی انجام شده از سوی امور منابع آب ، رعایت الگوی مصرف آب از سوی شهروندان امری ضروری است.

 

000_8244 000_8246 000_8247

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید