امام جمعه قاین:

موفقیت اقتصادایران درگرو توجه داشتن به اقتصادداخلی است

آیت الله اصفهانی گفت:اگرما خواسته باشیم دراقتصادمقاومتی موفق باشیم باید روی پای خودمان بایستیم ومتکی به تولیدات داخلی باشیم .

به گزارش اسفدن خبر به نقل از نسیم قاین ، آیت الله سیدمرتضی اصفهانی امام جمعه قاین در نمازجمعه این هفته قاین ضمن دعوت به تقوای الهی با تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)گفت: ایام فاطمیه را بزرگ بشمارید وبرای شناساندن وشناخت حضرت فاطمه (س)بیشترتلاش شود چرا که آنطورکه باید وشاید هنوز نتوانسته ایم فاطمه زهرارابشناسیم.

وی بابیان اینکه فاطمه(س) دارای مقام بسیاربالایی بوده است گفت:پیغمبر(ص)درموردایشان فرموده اند فاطمه سیده نساء العالمین است وعلاوه براینکه مورد احترام شیعیان است سایرادیان هم به حضرت فاطمه زهرا(س)توجه خاص دارند.

امام جمعه قاین باتاکیدبرعزاداری های باشکوه ودرشان حضرت زهرا(س)گفت:نشستن درجلسات عزای حضرت زهرا(س)از جلسات فرزندشهیدش امام حسین(ع)کمتر نیست.

خطیب جمعه قاین درخطبه دوم نمازجمعه با اشاره به ۲۲اسفندسالروز تشکیل بنیادشهید وامورایثارگران به فرمان امام خمینی(ره)گفت: ملت شریف ایران مى ‏داند که نهضت اسلامى و پیروزى انقلاب اسلامى مرهون فداکارى قشرهاى مختلف ملت است ولذا باید رسیدگى کامل به خاندان شهدا و آسیب دیدگان و معلولین در این راه، چه در حال انقلاب و چه قبل و بعد از آن به نحو احسن و با مراعات احترام آنان انجام شود.

وی بیان داشت:شهداحق بزرگی برگردن مادارند ومابایدشهداو خانواده های شهدارابزرگ بشماریم

امام جمعه قاین با اشاره به حضورنیروهای مدافع حرم در دفاع از حرمین شریفین در عراق وسوریه گفت: این انقلاب ما یک انقلاب مردمی است ومذهب ودین هم جزءاین انقلاب است وچنانچه به کمک مردم عراق وسوریه نرویم داعش وآل سعودکه دست نشانده آمریکاست ممکن است به ایران حمله کنند چراکه انها به مذهب ما کاردارند ومی خواهند شیعیان را از بین ببرند ولذا بایدقدرشهدای مدافع حرم رابدانیم چراکه انها برای دفاع از مرزهای ما ودفاع از مردم مظلوم سوریه وعراق به دفاع پرداخته اند.

وی آل سعودرا دست نشانده امریکادانست وگفت: در چندین هزارسال پیش آل سعود حرمین شریفین را نابودکردند وحالاهم اگر خواسته باشیم نظاره گرباشیم  این افراد وارد کربلا ونجف  وکاظمین می شوند وحرمین را ازبین ببرندو بعدهم نوبت به ایران می رسد ولذا دفاع از حرمین شریفین باید انجام شودوشیعیان هم باید مواظب دین ومذهب خودهم باشند.

وی بااشاره به۲۵اسفند سالروز بمباران شیمیایی حلبچه که جمع زیادی از مردم وفرزندان این دیار به شهادت رسیدند گفت: این کشتاربزرگ درشهر حلبچه انجام شد اما مدعیان حقوق بشر هیچ نگفتندوبااین اوضاع واحوال باید دشمنان خودرا خوب بشناسیم وفرمایشات رهبری راهمیشه مدنظرداشته باشیم.

امام جمعه قاین با اشاره به سخنان رهبری در روزهای گذشته درخصوص اقتصادمقاومتی گفت: رهبری درسخنان خودبارهای به اقتصادمقاومتی اشاره داشته اند وراههای موفقیت اقتصاد ایران را درگرو توجه داشتن به اقتصادداخلی کشورمی دانند وقطعا اگرما خواسته باشیم دراقتصادمقاومتی موفق باشیم باید روی پای خودمان بایستیم ومتکی به تولیدات داخلی باشیم .

وی افزود: برخی تصور می کنند که رمز موفقیت مادراقتصادمقاومتی با آمریکاست درصورتی که عقل حکم می کند که متکی به هیچ جایی نباشیم وروی پای خودمان بایستیم واقتصادخودمان راازظرفیت های موجوددرکشوربه دست بیاوریم وایران هم امادگی دارد که نه تنها اقتصادخودبلکه اقتصادکشورهای همسایه راهم رونق ببخشدوعقل هرانسانی حکم می کند که وقتی اقتدارداریم که از ظرفیتهای ایران بتوانیم اقتصادخودرا درست کنیم.

آیت الله اصفهانی با اشاره به سفرمسئولین خارجی به ایران گفت:اکثرمسئولین کشورهای اروپایی که به کشورما سفرمی کنند از اقتدارکشورایران سخن می گویند ومیدانند که ایران به بالاترین حداقتداردرسطح جهانی رسیده است.

وی افزود:تامادامی که تابع رهبری باشیم وکلمات رهبرراآویزه گوش خودداشته باشیم این اقتدار را خواهیم داشت.

امام جمعه قاین بااشاره به سفرنخست وزیرترکیه به ایران گفت:این سفرمفهومی برای سایر کشورهای جهان داردکه ترکیه بااین سفر پشت به دشمنان غاصب ودست نشانده های آنان کرده است

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید