میزان خسارت بارندگی در شهرستان قاینات در دست بررسی است/بارندگی اخیر شهرستان بی سابقه بوده است

دبیرستادمدیریت بحران شهرستان قاینات گفت:دستگاهها اجرایی در حال برآورد میزان برآورد خسارت وارده به حوزه های مختلف کشاورزی راه وتاسیسات شهری ومنازل مسکونی و.. هستند.

 مهدی خسروی دبیر ستادمدیریت بحران شهرستان قاینات در گفتگوبا خبرنگار نسیم قائن  اظهارداشت: بارندگی اخیر در شهرستان قاینات طی این چند سال اخیر بی سابقه بوده است واین بارندگی اگرچه خساراتی هم داشته است اما خوشحالی مردم وبه خصوص کشاورزان منطقه را درپی داشته است.

وی بیان داشت: با توجه به بارندگی که از روز گذشته درشهرستان به ویژه در بخش نیمبلوک آغاز شدتیم های امدادی با هماهنگی بخشداران وشهرداریها وشورای هماهنگی مدیریت بحران فرمانداری شهرستان برای کاهش هرگونه خسارات احتمالی فراخوانی شدند.

خسروی گفت: از همان ساعات اولیه نیروهای مدیریت بحران در شهرداریها وبخشداریها ونیروهای امدادی برای کمک به آسیب دیدگان احتمالی آماده شدند .

وی گفت: تا کنون حدود۶۰میلیمتر بارندگی برای شهرستان قاینات اعلام شده است واین بارندگی باعث شکستن بندهای خاکی وروان شدن آب در مسیررودخانه ها شده است به طوری که از ساعت۲و۳۰دقیقه بامداد شب گذشته آب در مسیررودخانه های فصلی شهرقاین ادامه داردکه امری بی سابقه بوده است.

دبیرستاد مدیریت بحران شهرستان گفت: براساس گزارشاتی که تاکنون به دست ما رسیده است حدود۷۰مورد آب گرفتگی منازل در سطح شهر قاین و۵۰مورد آب گرفتگی منازل در روستاها داشته ایم که بلافاصله نیروهای کمک رسان به محل ها اعزام شدند .

وی همچنین ازجاری شدن سیل ورواناب در سطح معابر وادارات واماکن دولتی خبرداد وگفت:بسیاری از راههای مواصلاتی فرعی شهرستان نیزبراثراین بارندگی مسدود شده است وسیل وطغیان رودخانه ها باعث خساراتی به بندهای خاکی،منازل مسکونی شهری وروستایی ،تاسیسات آب وفاضلاب شهری وروستایی،تلف شدن دام هاو… شده است

خسروی با اشاره به این که هنوز میزان دقیق خسارات مشخص نیست گفت: هرچند این بارندگی خساراتی داشته است و دستگاهها اجرایی در حال برآورد میزان برآورد خسارت وارده به حوزه های مختلف کشاورزی راه  وتاسیسات شهری ومنازل مسکونی و.. هستند، اما این بارندگی بی سابقه باعث خوشحالی شادی مردم شده است واکثرسدهای شهرستان قاینات آبگیری شده است.

دبیرستاد مدیریت بحران شهرستان قاین احداث سیل بندرا یکی از ضروریت های اصلی شهرستان ذکر کرد وگفت: با توجه به اینکه مسیر رودخانه شهرک فرمانداری قاین نیز مسدود است وهمین باعث سرازیرشدن روان آب به داخل شهر شده است لذا بازگشایی این مسیر اولویت های شهرداری قاین است.

خسروی در پایان  گفت: با توجه به اعلام هواشناسی مبنی برادامه این بارندگی ها ستادمدیریت بحران شهرستان آمادگی هرگونه مقابله با حوادث احتمالی رادارد.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید