• کد خبر: 4248
  • گروه خبری : اخبار ویژه
  • تاریخ انتشار : 8 می 2018

نشست صميمي رِئیس سازمان جهاد کشاوری استان با بهره برداران و كشاورزان اسفدن

با حضور ولی پور مطلق رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان جنوبی در جلسه ای مشکلات بهره برداران و کشاورزان اسفدن بررسی شد.

در این نشست که با حضوررئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ، معاونت های تحت پوشش این سازمان ،معاون عمرانی فرمانداری شهرستان قاین ،بخشدار مرکزی شهرستان ومدیران دستگاهها شب گذشته در محل مسجد جامع اسفدن صورت گرفت. سجادی مدیر جهاد کشاورزی قاین در ابتدا توضیحاتی در خصوص عملکرد جهاد کشاورزی این شهرستان در اسفدن طی سال گذشته ارائه داد .
مهندس سجادی ضمن اشاره به اینکه اسفدن یکی از قطب های کشاورزی استان می باشد گفت : فعالیت های خوبی در زمینه صنایع تبدیلی و تکمیلی درگذشته در این شهر انجام شده که نیازمند تلاش و پیگیری بیشتری می باشد.

وی از برگزاری کارگاه های آموزشی در بحث تغذیه ،هرس و مدیریت باغات در سال جاری خبر داد و افزود: با توجه به اینکه عمده کشت محصول کشاورزان این منطقه پسته می باشد و از نظر اقتصادی هم توجیه دارد چهار کارگاه در سال گذشته در این شهر برگزار شده است.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان نیز در این نشست کشاورزان را بی ادعا ترین و تاثیر گزار ترین تولید کننده در کشور دانست و خاطر نشان کرد: کشاورزان بی توقع ترین تولید کنندگان کشور هستند که نور معنویت خدا به آنها تابیده شده وهیچ جایی فریاد آنها شنیده نمی شود .

وی با گلایه به اینکه چرا ما نمی توانیم یک کار مشارکتی به نحو احسن انجام دهیم افزود: با تمامی مشکلات و کاستی ها که بخشی از ان مربوط به معیشت ما ،اقلیم آب و هوا ،سیاست های مسئولین ، عدم همکاری و مشارکت مردم و بخشی دیگر از مشکلات هم فرهنگ ما می باشد، کشاورزی ما نابود شده نیست

ولی پورمطلق گفت: ما مردمانی با ارداده وکشاورزانی مصمم داریم که در همین شرایط اقلیمی تولیدات ما ارزش افزوده در واحد سطحش به نسبت متوسط کشور هم بیشتر بوده است که حاصل رنج شما کشاورزان می باشد.

وی با بیان اینکه در بعضی جاها کاستی هایی را داشته ایم که مربوط به تمام کشور بوده است تصریح کرد: به لطف الهی آنچه که در ظرفیت دولت بوده با همین روحیه با بسیاری از استان های بزرگ کشور در بخش کشاورزی اعتبار بیشتری را جذب کردیم.

در ادامه این نشست مشکلات و درخواست های مردمی مورد بررسی و ولی پورمطلق رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان راهنمایی ها و پاسخ های لازم را ارائه داد

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید