• کد خبر: 3679
  • گروه خبری : اخبار ویژه
  • تاریخ انتشار : 10 نوامبر 2017

همایش اربعین حسینی تن دشمنان جهان اسلام ودر راس آنها آمریکا و اسرائیل را به لرزه در آورده است

امام جمعه اسفدن با اشاره به پیاده روی اربعین گفت:پیاده روی اربعین حماسه ای فوق تصورها و یک قدرت نمایی میلیونی است و این شور و شعور که در حماسه اربعین وجود دارد تن دشمنان جهان اسلام در راس آنها امریکا و اسرائیل را به لرزه در آورده است.

به گزارش اسفدن خبر ، حجت الاسلام والمسلمین  عبدالهی امام جمعه اسفدن  در خطبه های این هفته ضمن تشکر از حضور پر شور دانش آموزان ،فرهنگیان و مردم شهید پرور اسفدن در راهپیمایی ۱۳ آبان به چهارشنبه ۲۴ آبان ماه روز کتاب و کتاب خوانی اشاره کرد و اظهار کرد : کتاب میراث ماندگار انبیاء و دانشمندان است که هیچ ابزاری جای آن  را نمی گیرد.

وی گفت: کتاب و کتاب خوانی در فرهنگ اسلامی از اهمیت والایی برخوردار است تا جایی که خداوند معجزه ابدی خود را در قالب کتاب بر پیامبرنازل کرد.

خطیب جمعه اسفدن با اشاره به اینکه امروزه کتابخوانی و علم آموزی نه تنها وظیفه ملی بلکه واجب دینی است بیان داشت: باید والدین بچه ها را از اول با کتاب آشنا و مانوس و همچنین باید خرید کتاب یکی از مخارج اصلی خانواده ها محسوب شود .

حجت الاسلام عبدالهی ضمن توصیه به جوانان در امر کتاب خوانی افزود: جامعه ای که با کتاب و کتاب خوانی انس نداشته باشد به اهداف والای خود نخواهد رسید و محتاج علم و فناوری دیگران خواهد بود.

وی در ادامه با توجه به اتفاقات اخیر منطقه افزود:آمریکایی ها که تمامی راهبردهای خود علیه ایران و جبهه مقاومت را شکست خورده می بینند در روزهای اخیر در دو عرصه ی  تشدید تحریم ها علیه ایران و حزب الله  و مداخله در تعاملات منطقه ای برای مهار کردن رشد روز افزون قدرت ایران در منطقه متمرکز شده اند.

وی گفت: رئیس جمهور آمریکا در این منطقه جا خوش کرده و پارس می زند تا بلکه بتواند به امنیت منطقه به ملتی که روی پای خود ایستاده و به خواسته های ظالمانه آنها نه گفته ضربه بزند و یا جلوی رشد و نفوذ جمهوری اسلامی در منطقه را کم کند.

خطیب جمعه اسفدن فراخوان کردن العبادی و حریری نخست وزیران عراق و لبنان را در همین راستا دانست و ابراز داشت: عربستان نخست وزیران عراق و لبنان را فرا خواند تا با اختلاف بین کشورهای جبهه مقامت و تفرقه های قومی و مذهبی به خواسته های پلید خود برسد که البته با هوشیاری جبهه مقاومت و اتحاد و انسجام ملت ها و رهبری حکیمانه رهبری انقلاب هیچ غلطی نحواهند توانست انجام بدهند.

وی گفت : حالا که می بینند داعش به زباله دان تاریخ ریخته می شود می خواهند منطقه دیگری را (لبنان ) ناامن و نابود کنند تا بلکه بتوانند گوشه ای از شکست های خود را جبران کنند و به اهداف پلیدشان برسند.

حجت الاسلام عبدالهی در پایان به پیاده روی اربعین اشاره کرد و تصریح کرد:پیاده روی اربعین حماسه ای فوق تصورها و یک قدرت نمایی میلیونی است و این شور  و شعور که در حماسه اربعین وجود دارد تن دشمنان جهان اسلام  در راس آنها امریکا و اسرائیل  را به لرزه در آورده است.

وی گفت : آنها سرمایه گذاری زیادی کردند که ملت ها و بخصوص جوانان را از فرهنگ اهل بیت دور کنند و این حضور میلیونی اربعین شکست تلاش های آنها را به جلوی چشمشان می آورد.

امام جمعه اسفدن با تاکید بر اینکه باید حضور همه فرقه ها و ادیان در اربعین باید مقدماتی باشد برای ظهور امام عصر(عج) و حکومت مهدوی گفت: باید مواظب بود که این جمعیت ،اتحاد، وحدت و موج عظیم را به انحراف نکشانند زیرا چشم دیدن آن را ندارند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید