فرماندارقاین در نشست خبری با اصحاب رسانه:

پیش بینی ۹۹شعبه اخذرای در شهرستان قاین/انتخابات با پسابرجام حساس تر میشود

کهن ترابی گفت:انتخابات ما همیشه مهم وسرنوشت ساز است اما انتخابات امسال به دلیل موضوع برجام وپسابرجام حساسیت خاصی دارد.

ه گزارش اسفدن خبر ؛کهن ترابی فرماندار قاین در نشست خبری با اصحاب رسانه که شامگاه امشب برگزار شد،گفت:درآستانه پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی قرار داریم وامید است که بتوانیم درراه  اهداف عالیه حضرت امام (ره)ومجموعه افرادی که برای بنیانگذاری نظام زحمت کشیده اند ودرمسیر خدمت به مردم وتعالی جامعه ایرانی واسلامی گام برداریم

فرماندارقاین بیان داشت:انتخاب دهمین دوره مجلس شورای اسلامی وپنجمین دوره خبرگان رهبریامسال به جهت اینکه مادر یک مرحله پسا تحریم قرادارریم وزحمات دولت تدبیروامید وتیم هوشمند دیپلماسی که با رهنمودهای مقام معظم رهبری ومدیریت شخص ریاست جمهور به سرانجام نشست وتوانست قطع نامه های ظالمانه سازمان ملل وشورای امنیت وقطع نامه های پیرامونی را حذف کندووضعیت نسبتامطلوبی را برای پسا برجام به وجودبیاورد درشرایط خاصی برگزار می شود.

وی افزود:ما امید داریم سال آتی براساس سخنان رئیس جمهور سال رونق اقتصادی به همت همه مردم وبه خصوص جوانان باشد.

کهن ترابی گفت:امیداست که با حل مشکلات اعتباری بخش عمده ای ازپروژه های نیمه تمام ما وهمچنین مشکلات اعتباری وبودجه ای که در تمام لوایح دولتی هست به تدریج برطرف شود.

وی بابیان اینکه تاکید رئیس جمهور ومعاون اول ایشان دردیداری که با استانداران وفرمانداران سراسر کشور داشتند این بود که ازاین فرصت پسا برجام برای جذب سرمایه گذار داخلی وبخصوص خارجی استفاده شود وفرمانداران واستانداران باید از این فرصت برا ی حل مشکلات اقتصادی وباز شدن گره های مردم وخدمات رسانی به مردم استفاده کنندوبرنامه ریزی ها برهمین اساس صورت گرفته است.

فرماندار قاین تصریح کرد؛ انتخابات ما همیشه مهم وسرنوشت ساز است اما انتخابات امسال به دلیل موضوع برجام وپسابرجام حساسیت خاصی دارد

کهن ترابی بیان داشت:مجلس شورای اسلامی ومجلس خبرگان رهبری در نظام مقدس جمهوری اسلامی  جایگاه ویژه ای دارند.

مجلس شورای اسلامی ومجلس خبرگان نماد وتجلی مردم سالاری دینی است واستحکام وقوت نظام اسلام را نشان می دهد وتمام تلاش مابراین است که با مشارکت حداکثری ،پرشور،رقابتی رادر انتخابات امسال داشته باشیم وبتوانیم مجلسی مقتدر درراستای اهداف نظام تشکیل دهیم

وی افزود:با عنایت به اینکه ازهمه سلایق نامزد انتخابات مجلس داریم ازمردم شهرستان می خواهم که  با مشارکت حداکثری در انتخابات شرکت کنندتا نماینده ای که انتخاب می شود با رای بیشتری به مجلس برود وبا اقتدار بتواند از مردم این منطقه واز حقوق مردم دفاع کنند.

فرماندار قاین در خصوص تعداد شعب اخذ رای در شهرستان قاینات گفت: در حوزه انتخابيه شهرستان قاينات ۹۹شعبه اخذ رای ثابت وسیاردر شهرستان قاین پیش بینی شده است که از این تعداد،در حوزه شهري ۳۷ شعبه ثابت و ۴ شعبه سيار، در حوزه روستايي نيز ۱۳ شعبه ثابت و ۴۵ شعبه سيار و در مجموع شهرستان تعداد ۵۰ شعبه ثابت و ۴۹ شعبه سيار خواهيم داشت.

کهن ترابی با تفکیک حوزه های روستایی وشهری گفت: ازمجموع ۵۸شعبه درشهر وبخش مرکزی قاین ۳۴شعبه ثابت و۲۴شعبه سیار ،دربخش نیمبلوک از مجموع ۲۱شعبه ، ۱۲شعبه ثابت و۹شعبه سیارخواهد بودودر بخش سده از ۲۹شعبه ۴شعبه اخذ رای ثابت و۱۶شعبه نیز سیارخواهد بودکه براساس این آمار بخش سده بیشتر روستایی نشین است ودراین بخش شعبه سیار بیشتر خواهد بود.

وي افزود: شهرستان  قاین در زمینه اعلام وصول دستور شروع انتخابات رتبه دوم كشوري را بعد از تهران به خود اختصاص داده است و ضمن برگزاري جلسات مختلف، اعضاي معتمدين و هيئت اجرايي انتخابات را برابر قوانين مربوطه مشخص نموده و تعامل و همكاري تنگاتنگي با هيئت نظارت مطابق با قوانين داشته و دارد و همچنين نسبت به تشكيل كميته هاي مختلف نيز اقدام نموده است و تمام تدابير لازم در خصوص تهيه امكانات و تجهيزات و همچنين زيرساخت هاي لازم در برگزاري انتخابات انديشيده شده است.

وی افزود: در انتخابات سال۹۴جمعا۱۵۴۶نفربه عنوان عوامل اجرایی انتخابات در شهرستان همکاری خواهند داشت.

کهن ترابی بااشاره به اعلام نتایج کاندیداهای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت:با توجه به باده زمانی که قانون مشخص کرده است داوطلبینی که عدم احراز یارد صلاحیت شده اند ازاین فرصت قانونی استفاده کنند وانشاء الله تعداد بیشتری تایید شوند وانتخابات پورشورتر شود.

وی تصریح کردبر اساس دستورالعمل های موجودهمه دستگاهها موظف هستند که درایام انتخابات امکانات مورد نیاز،نیرو ووسیله نقلیه را در اختیار ستاد انتخابات شهرستان قراردهند.

فرماندار در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص تبلیغات در فضای مجازی گفت: براساس صحبت های وزیرکشورهرگونه تبلیغات زود رس جرم است چه فضای مجازی باشدوچه غیر مجازی ولی به هرحال ما شاهد این موضوعات در فضاهای مجازی هستیم.

 وی افزود: استفاده تمامی نامزدها از هرگونه امکانات دولتی تخلف محسوب می شود وکارکنان ومدیران در ساعات اداری حق ندارندبرای هیچ نامزدی اقدامی انجام دهندودرصورتی که این موارد گزارش شود برخود صورت می گیرد.

براتی معاون سیاسی اجتماعی فرماندار وعضو کمیته پیشگیری از وقوع جرم گفت: این کمیته هر۱۵روزی در دادگستری تشکیل و روند برگزار ی انتخابات وتخلفات در این کمیته به صورت دقیق رصد می شود.

نسیم قاین

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید