• کد خبر: 1831
  • گروه خبری : اخبار ویژه
  • تاریخ انتشار : 1 آوریل 2016

امام جمعه اسفدن :

پیوند دادن کودکان با کتاب درجهت افزایش سطح آگاهی ومعرفت آنها

 

عبدالهی گفت: برای بالا بردن سطح آگاهی و معرفت فرزندانمان مطالعه و الفت با کتاب را باید بیشتر کنیم

به گزارش اسفدن خبر؛حجت الاسلام عبدالهی امام جمعه اسفدن در خطبه های این هفته نماز جمعه با دعوت به تقوای الهی گفت:روز۱۳فروردین ماه روز طبیعت است واز طبیعت باید درس گرفت و دگرگونی در خود را از رزایل به فضائل و از سیاهی قلب به صفا وصمیمیت تبدیل کنیم.

وی چند توصیه را به دوستداران طبیعت کرد و گفت: در این روز باید مواظب باشیم که محیط زیست را آلوده نکنیم و به مزارع و باغات کشاورزان آسیب نرسانیم وبا رفتارهای که انجام می دهیم برای دیگران ایجاد مزاحمت نکنیم .

امام جمعه اسفدن با اشاره به ۱۴ فروردین روز جهانی کتاب کودک گفت:برای بالا بردن سطح آگاهی و معرفت فرزندانمان مطالعه و الفت با کتاب را باید بیشتر کنیم

وی گفت:با توجه به اینکه مدارس می توانند نقش خوبی در علاقه مند کردن کودکان و نوجوانان به کتاب و کتاب خوانی داشته باشند،بایدعطش مطالعه از دوران کودکی در خانواده و بعد در مدرسه مورد توجه قرار گیرد.

خطیب جمعه اسفدن با تاکید به اهمیت کتاب و کتاب خوانی در اسلام تصریح کرد:امتی که بزرگترین معجزه اش کتاب است چگونه ممکن است با کتاب مانوس نباشند و ما نباید بگذاریم که این کتاب الهی در بین ما مجهور باشد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به ۱۸ فروردین ماه روز جهانی بهداشت اشاره کردو گفت:اسلام برای بهداشت دو نوع نظافت و طهارت قائل می باشد.

وی طهارت و نظافت لباس و جسم و سلامت و نظافت روح و قلب از پلیدی های گناه را دیدگاه اسلام برای بهداشت دانست و گفت :اسلام ضرر زدن به قلب را جایز نمی داند و ما حق نداریم سلامت جسم خود را به خطر بیندازیم.

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید