• کد خبر: 1442
  • گروه خبری : اخبار ویژه
  • تاریخ انتشار : 23 فوریه 2016

چرا به آیت الله رئیسی رأی می دهیم ؟

برخی از گروه های سیاسی قصد دارند بازی های سیاسی ریاست جمهوری و مجلس را به انتخابات مجلس خبرگان تسری دهند و از آن دوقطبی دوجناح بسازند گرچه با هوشیاری آیت الله رئیسی و کاندیدای بزرگوار دیگر این بازی خطرناک نیز به درب بسته خورد

امسال اولین بار است ک انتخابات مجلس خبرگان رهبری همزمان با انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار می شود . انتخاباتی مهم که مقام معظم رهبری هم بر اهمیت آن تاکید کردند . ایشان طی فرمایشاتی فرمودند : ” مجلس خبرگان از لحاظ اهمّیّت اصولی و اساسی و زیربنائی از این هم مهم‌تر است. مجلس خبرگان به مسائل جاری کشور کاری ندارد امّا مسئله‌ی تعیین رهبری است. چه کسی را رهبر خواهند کرد، چه کسی بنا است تصمیم‌گیر و سیاست‌گذار اصلی کشور باشد؟ این بستگی دارد به اینکه در مجلس خبرگان چه کسانی باشند.  ”

البته اهمیت این انتخاب وقتی مضاعف می شود که بدانیم که دشمنان نیز برای این انتخابات دام گسترده تری پهن کرده اند و کار تا جائی پیش رفته که حتی گزینه هایی همچون آیت الله جنتی ؛ آیت الله مصباح و آیت الله یزدی را تحریم انتخاباتی کرده و از مردم می خواهند حداقل به این افراد رأی ندهند .
البته این سیاست انگلیسی نیز در فرمایشات رهبر معظم انقلاب انعکاس داشت که ایشان در این خصوص فرمودند : ” رادیوی انگلیسی دارد به مردم تهران دستورالعمل میدهد به فلانی رأی بدهید، به فلانی رأی ندهید! معنای این چیست؟ انگلیسی‌ها دلشان تنگ شده برای دخالت کردن در ایران. ”

بنابراین اهمیت مجلس خبرگان و نقشه گسترده دشمنان اهمیت حضور در انتخابات مجلس خبرگان و انتخاب کاندیدای اصلح  را مضاعف می کند .
اما بنابر نظر بسیاری از علماء بزرگ ، کارشناسان ضمن احترام به سایرکاندیداها ؛ آیت الله رئیسی فردی اصلح برای نمایندگی مردم استان خراسان جنوبی در مجلس خبرگان می باشند . البته دلایلی نیز بر این انتخاب اصلح وجود دارد که مهمترین آن به شرح ذیل است :

۱- با توجه به وظایف ذاتی مجلس خبرگان رهبری  ، فردی می بایست عهده دار نمایندگی مردم استان خراسان جنوبی شود که با شرایط چنین جایگاه مهمی تطابق داشته باشد . شرایطی که رهبر معظم انقلاب در فرمایشات خود در خصوص کاندیدای اصلح مجلس خبرگان به آن اشاره کردند و فرمودند : ” مجلس خبرگان آن مجلسی است که در وقت لازم رهبر را معیّن میکند؛ اگر مردمی باشند دلبسته‌ی به انقلاب، دلباخته‌ی ملّت، آگاه از توطئه‌های دشمن، ایستاده و پایدار در مقابل دشمن یک‌جور عمل میکنند، اگر خدای نکرده این چیزها نباشد، جور دیگری عمل میکنند. لذا الان دشمن بر روی مجلس خبرگان هم حسّاس است. ”
شرایطی همچون دلبستگی به انقلاب ، دلباختگی به ملت ، آگاهی و ایستادگی در مقابل توطئه های دشمن  به گواه بسیاری از علماء و نخبگان کشوری و استانی  در ایشان وجود دارد و البته نگاهی به عملکرد و مواضع ایشان نیز همین موضوع را تائید می کند که ایشان مدافع رهبری و نظام جمهوری اسلامی در مقابل دشمنان بوده اند .

۲- البته قرار گرفتن ایشان در لیست مورد حمایت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و جامعه روحانیت مبارز که شامل آیات عظام و علماء بزرگ حوزه علمیه قم می باشد بر داشتن شرایط ویژگی های انتخاب اصلح در مجلس شورای خبرگان رهبری تاکید می کند و همین هم باعث می شود با اعتمادخاطر بیشتری ایشان به عنوان کاندید اصلح انتخاب گردند .

۳- استفاده از موقعیت و جایگاه ایشان : به هر حال ایشان دادستان کل کشور و جزء مقامات ارشد یکی از قوای کشور محسوب می شود و همین جایگاه باعث می شود مشکلات مختلف استان اعم از اقتصادی ، اجتماعی و … از طریق ایشان بیشتر و بهتر پیگیری شده و حصول نتیجه سریعتر میسر گردد . در این مدت نمایندگی ایشان از طرف مردم استان خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری به اذعان نمایندگان مجلس و مسئولان ارشد استانی از جمله استاندار بسیاری از مشکلات لاینحل استان از جمله اخذ ردیف بودجه راه آهن و … با مداخله مستقیم آیت الله رئیسی دادستان کل کشور حل شده است .

۴- پیگیری مشکلات عمومی مردم از طریق نقش آفرینی در دستگاه قضائی و اجرائی . با توجه به اینکه ایشان به واسطه اینکه عهده دار نمایندگی مردم استان خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری است در این مدت دیدارهای عمومی زیادی با مردم محروم روستاها و شهرهای کوچک و بزرگ استان برگزار کرده و بسیاری از مشکلات عمومی مردم با دستور ایشان مرتفع گردیده است .
بنابراین دلایل و بسیاری دیگر که در این مجال نمی گنجد به راحتی میتوان به نتیجه رسید که انتخاب اصلح مردم استان خراسان جنوبی ( البته با احترام به سایر کاندیدها ) فقط آیت الله رئیسی است .

البته ناگفته نماند برخی از گروه های سیاسی قصد دارند بازی های سیاسی ریاست جمهوری و مجلس را به انتخابات مجلس خبرگان تسری دهند و از آن دوقطبی دوجناح بسازند گرچه با هوشیاری آیت الله رئیسی و کاندیدای بزرگوار دیگر این بازی خطرناک نیز به درب بسته خورد ولی  همچنان موج سواران سیاسی همیشه به دنبال منافع سیاسی خود هستند که این بصیرت و هوشیاری بیشتر مردم خوب استان را می طلبد

خاورستان

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید