• کد خبر: 3557
  • گروه خبری : اخبار ویژه
  • تاریخ انتشار : 15 سپتامبر 2017

امام جمعه اسفدن:

کاهش معنویت از عوامل اصلی تزلزل در خانواده هاست

امام جمعه اسفدن گفت:کاهش معنویت یکی از اصلی ترین عواملی است که باعث تزلزل خانواده هامی شود.

به گزارش اسفدن خبر ، حجت الاسلام عبدالهی امام جمعه اسفدن در خطبه های این هفته نمازجمعه  ضمن تشکر از حضور گسترده نماز گزاران به شنبه ۲۵ شهریور ماه سالروز نزول سوره هل آتی در شان اهل بیت  اشاره کرد و اظهار داشت: این سوره به برکت وفای بعهد  و ادای نذر حضرت علی (ع) و فاطمه (س)نازل شده است .

وی همچنین به روز خانواده و تکریم بازنشستگان اشاره کرد وبا تاکید بر اینکه خانواده را باید جدی گرفت  بیان داشت: از آنجا که خانواده اصلی ترین پایه های جامعه است نقش عمده ای در ساختن یک جامعه سالم و نمونه دارد.

وی گفت: دشمنان وقتی از جنگ ۸ ساله نا امید شدند به جنگ نرم و تهاجم فرهنگی روی آوردند و در صدد نفوذ فرهنگی در جامعه بویژه در میان جوانان پرداختند.

حجت الاسلام عبدالهی افزود:اگر مسئولان بخصوص مسئولان فرهنگی و خانواده ها به فکر رفع عوامل آسیب زا در خانواده و جامعه نباشند کم کم فرهنگ غرب با بی بند باری در جامعه  پیدا می شود.

وی  کاهش معنویت را یکی از اصلی ترین عواملی که باعث تزلزل خانواده ها می شود دانست و خاطرنشان کرد: همانگونه که اصل معنویت در خانواده فاطمی و علوی مورد توجه بوده است  ما هم باید به این اصل معنوی که در خودش هم تکریم بزرگتر ها و هم اعمال انسان بر اساس ارزشهای اسلامی انجام می گیرد را  داشته باشیم.

خطیب جمعه اسفدن در ادامه به سالروز کشتار مردم بی گناه فلسطین در اردوگاه های صبرا و شتیلا اشاره کرد و گفت: اسرائیل این فرزندهای نا مشروع آمریکا و انگلیس تا کنون لکه های ننگ  زیادی از خود برجای گذاشته که یکی از هزاران جنایت قتل عام صبرا و شتیلا است که هرگز از حافظه ملت های آزادی خواه و مسلمان  پاک  نخواهد شد .

وی افزود: هر چند این ابر جنایت تاریخ پرده از چهره کریه صهیونیست ها برداشت ولی سکوت سردمداران غربی و مدعیان حقوق بشری در قبال این نسل کشی و مردم بی گناه فلسطین ،رژیم غاصب را برای نسل کشی جسور تر می کند .

امام جمعه اسفدن  با بیان اینکه امروز  شاهد این گونه جنایت ها در میانمار و یمن و دیگر کشورهای مسلمان هستیم گفت: جامعه غربی و مدعیان دروغین  حقوق بشری سکوت مرگباری را از خودشان می دهند که این گذشته تاریخ  باید درس بشود برای کشورهای اسلامی دیگر  که اگر می خواهند مقابله بکنند باید وحدت داشته باشند و خودشان از خود حرکتی و عملی نشان بدهند .

حجت الاسلام عبدالهی در پایان به دیدار مقام معظم رهبری با اعضاء تشخیص مصلحت نظام اشاره نمود و افزود: تفکرات امام و انقلاب باید بر مجمع حاکم باشدواعضاء انقلابی فکر و عمل کنند .

وی با بیان اینکه لزوم دقت و همه جانبه نگری در انجام وظایف مجمع باید باشد بیان داشت: سه وظیفه مهم این نهاد یعنی تشخیص مصلحت نظام و مشاوره دادن در تعین سیاست های کلی نظام  و ارائه راه حل در معضلات کشور  باید مد نظر باشد و دستگاه های دیگر باید کاملا منطبق با این سیاست ها عمل کنند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید