• کد خبر: 488
  • گروه خبری : اخبار ویژه
  • تاریخ انتشار : 28 سپتامبر 2015

یادواره شهدای بسیج دانش آموزی در اسفدن برگزار شد

یادواره شهدای بسیج دانش آموزی اسفدن با حضور سرهنگ براتزاده فرمانده ناحیه سپاه شهرستان قاین ،رضایی مدیر آموزش و پرورش شهرستان ، حجت الاسلام صمدی ،اعضای شورای شهر ،شهردار و جمعی از خانواده شهداء در محل دبیرستان صاحب الزمان (عج) دوره اول اسفدن برگزار شد.
سرهنگ براتزاده در ابتداء سخنان خود ضمن تبریک دهه ولایت و گرامیداشت شهدای دانش آموز به نقش شهدای دانش آموز در دوران جنگ تحمیلی اشاره نمود و گفت : دانش آموزان و نو نهالان عزیز انقلاب اسلامی با ترک سنگر علم و دانش در سنگر دفاع از انقلاب و آرمان ها ی آن حضور پیدا کردند و در مقابل دشمن عرض اندام نمودند و جان خود را در طبق اخلاص قرار دادند . شهدای گرانقدر رفتند تا تفکر دینی و ارزشهای اصیل انقلاب باقی بماند .
فرمانده ناحیه سپاه شهرستان قاین در بخش دیگری از سخنان خود به برخی از ویژگی های ۸ سال جنگ تحمیلی اشاره کرد وگفت: جنگ ما یک جنگ عقیدتی بود نه صرفاً نظامی و این دلیل مقدس بودن دفاع ملت ایران در مقابل دشمن است. :
وی با بیان اینکه در سی و یکم شهریورماه در حالی که تابستان آخرین روزهایش را سپری می کرد و دانش آموزان آماده می شدند تا سال تحصیلی جدید را آغاز کنند رژیم بعثی عراق به ایران حمله کرد گفت :کشور عراق از همه امکانات لازم برای شروع یک جنگ برخوردار بود ؛مشکل مالی نداشت و حمایت تسلیحاتی هم میشد و تبلیغات جهانی هم به نفع وی بو در چنین وضعیتی ایران توانست به مقابله با قوای متجاوز عراق بپردازد وهمیه سرزمین های اشغالی خودرا با انجام عملیات نظامی باز پس بگیرد وبرای اولین بار یک وجب از خاک کشور هم در تصرف ارتش متجاوز باقی نماند.
سرهنگ براتزاده در پایان سخنان خود ،گفت:از برکات مهم دفاع مقدس ،تقویت اعتماد به نفس و خود باوری بوده است .ملت ایران در دوران دفاع مقدس به این نتیجه رسید که باید خود را باور کند و با تکیه بر توانمندی های خود به ویژه جوانان،کشور را اداره نماید.تاثیر این خود باوری،بعد از جنگ در عرصه های مختلف اجتماعی ،اقتصادی و فناوری های نوین دفاعی با پیشرفتهای چشمگیر کشور ما مشهود است

نظرات کاربران

دیدگاه ها بسته شده اند.