یزد، قهرمان سومین جشنواره بازی های بومی و محلی شرق کشور

یزد، قهرمان سومین جشنواره بازی های بومی و محلی شرق کشور

سومین دوره بازی های بومی و محلی شرق کشور با قهرمانی تیم یزد به پایان رسید.

به گزارش اسفدن خبر ،سومین دوره بازی های بومی و محلی شرق کشور با قهرمانی تیم یزد به پایان رسید.

این مسابقات با شرکت ده تیم از استانهای یزد،کرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی،خراسان رضوی ، خراسان جنوبی و شهر اسفدن در رشته های کشتی سنتی، هفت سنگ، دال پلان، غاز قلنگ،تیرو کمان سنتی و گانیه و در دو بخش آقایان و خانم ها در مجتمع فرهنگی، ورزشی شهید ناصری اسفدن برگزار گردید که درپایان نتایج زیر حاصل شد:

در بخش تیمی تیم استان یزد با ۲۹ امتیاز اول شد و تیم های خراسان جنوبی با ۲۶ و خراسان رضوی با ۲۳ امتیاز در رده های دوم و سوم قرار گرفتند.

در بخش انفرادی آقایان نیز رقابت ورزشکاران ،‌نتایج زیر را به دنبال داشت:

تیروکمان سنتی:

مهدی عارف  از خراسان جنوبی ( اسفدن)مقام اول

حسین رومی  از خراسان جنوبی مقام دوم

حسن عابدینی از خراسان جنوبی مقام سوم

ملا محمد جلال پور از استان یزد مقام چهارم

دال پلان مهارتی:

محمد صفرپور از خراسان جنوبی ( اسفدن) مقام اول

صابر صادقی طبس از خراسان جنوبی مقام دوم

علی مؤمن از سیستان و بلوچستان مقام سوم

ابوالفضل علی لگیرزاده از یزد مقام چهارم

چوب کشی +۹۰ تا ۱۱۰ کیلوگرم:

مصطفی مقدم -خراسان جنوبی

رضا جلال پور – یزد

حمید عابدی – سیستان و بلوچستان

موسی الرضا شعبانی  -خراسان جنوبی

غاز قلنگ (‌لی لی مرحله ای)

علی فیروزه – سیستان و بلوچستان

مجتبی سلیمانی – خراسان رضوی

امیر رضا دهقان زاده – خراسان جنوبی (اسفدن)

عادل بهرامیان – خراسان جنوبی

هفت سنگ مهارتی:

علیرضا آذری پاکتل – یزد

جواد جنگی – خراسان جنوبی(اسفدن)

کوروش حسینی – خراسان رضوی

اشکان باقری نسب – سیستان و بلوچستان

گانیه تیمی (برادران)

خراسان جنوبی مقام اول

سیستان و بلوچستان مقام دوم

خراسان جنوبی ( اسفدن) مقام سوم

یزد مقام چهارم

نتایج انفرادی بخش خواهران:

هفت سنگ مهارتی:

فاطمه خباززاده – استان یزد مقام اول

زهرا بتولی – خراسان جنوبی مقام دوم

زهرا اعتمادی زاده – اسفدن مقام سوم

تیرو کمان سنتی:

مهدیه شهابادی – خراسان جنوبی مقام اول

الهام شیخ لنگی – سیستان و بلوچستان مقام دوم

فاطمه دادمان – یزد مقام سوم

دال پلان مهارتی:

مریم پور محمدی – یزد مقام اول

نجمه فاطمی پور – خراسان رضوی مقام دوم

ملیحه زارع پور – خراسان جنوبی ( اسفدن) مقام سوم

لیلا خواجه عبداللهی – خراسان جنوبی مقام چهارم

کلاس کلاس:

الهه میرکاظمی – خراسان جنوبی مقام اول

سمیرا فاطمی پور – خراسان رضوی مقام دوم

فاطمه رجبی – اسفدن  مقام سوم

چوب کشی:

مینا شکاری – یزد مقام اول

محبوبه غلامی – اسفدن مقام دوم

فاطمه میرکاظمی – خراسان جنوبی مقام سوم

گانیه تیمی:

مقام اول : استان یزد

مقام دوم:سیستان و بلوچستان

مقام سوم: خراسان رضوی

مقام چهارم: اسفدن