• کد خبر: 4778
  • گروه خبری : اخبار ویژه
  • تاریخ انتشار : 28 دسامبر 2018

۹ دی روز اثبات ولایت پذیری و بصیرت مردم ایران

امام جمعه اسفدن گفت: یوم الله ۹ دی روز اثبات ولایت پذیری و بصیرت مردم ایران و روز ریختن نقشه های فتنه گران داخلی و خارجی به زباله دان تاریخ بود.

به گزارش اسفدن خبر ؛حجت الاسلام والمسلمین عبدالهی امام جمعه اسفدن در خطبه های این هفته نماز جمعه  ضمن تسلیت ارتحال فقیه مجاهد حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی به برخی ویژگی های شخصیتی این عالم مجاهد اشاره کرد و گفت:در اهمیت جایگاه آن فقیه عالیقدر همین بس که مقام معظم رهبری در پیام تسلیت خود فرمودند: ایشان استادی بزرگ در حوزه علمیه قم و کارگزاری با وفا در مهم ترین تشکیلات نظام ،عضو موثری در شورای نگهبان و رئیس موفقی در مجمع تشخیص مصلحت بودند

امام جمعه اسفدن در ادامه به  ۷ دی ماه سالروز تاسیس نهضت سواد آموزی به فرمان امام (ره) اشاره کرد و بیان داشت: تشکیل نهضت سواد آموزی از جمله کارهای حکیمانه حضرت امام بود که برکات زیادی داشت.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین دعوت های انبیاء دعوت به سوی دانش آموزی است اظهار داشت: اسلام دین بیداری ، روشنگری و آگاهی است و هر نوع جهل و بی سوادی را محکوم می داند و همگان را به فراگرفتن دانش امر می کند.

حجت الاسلام عبدالهی در بخشی دیگر از سخنان خود  به ۹ دی سالروز حماسه مردم ایران روز بصیرت و میثاق امت با ولایت اشاره کرد و تصریح کرد: یوم الله ۹ دی روز اثبات ولایت پذیری و بصیرت مردم ایران و روز ریختن نقشه های فتنه گران داخلی و خارجی به زباله دان تاریخ بود.

وی گفت: حضور میلیونی مردم بصیر و اگاه در تظاهرات ۹ دی سال ۸۸ در طول سه دهه تاریخ انقلاب بی نظیر بود و برای همیشه خود را به عنوان حماسه ای ماندگار در تاریخ کشورمان به ثبت رساند .

 خطیب جمعه اسفدن  با تاکید بر اینکه از ۹ دی سال ۸۸ آن فتنه و حضور حماسی مردم برای امروز باید درس گرفت خاطر نشان ساخت:یکی از مهمترین اهداف دشمن در شرایط کنونی تخریب اقتدار نظام در جامعه است  و حماسه ۹ دی این درس را می دهد که باید با قاطعیت در مقابل هرگونه تخریب و تضعیف نظام ایستادگی کرد.

وی خنثی کردن فتنه ها با حضور گسترده مردم  را یکی دیگر از درس های ۹ دی دانست و بیان داشت: اگر ما خواهان حضور حماسی مردم هستیم باید مسئولین نیز در بین مردم و مثل مردم باشند و مردم باید احساس کنند که قوای سه گانه و مدیران نظام خواسته های آنها را پیگیری می کنند نه اینکه مردم مشکل داشته باشند و اخبار حقوق های نجومی ، فساد اقتصادی و نا کار آمدی مسئولان به گوششان برسد.

حجت الاسلام عبداللهی  فصل الخطاب بودن گفته های رهبر نظام در فتنه ها را از  دیگر درس های ۹ دی  دانست و افزود:دشمن در فتنه ۸۸ بدنبال تغییر باور ،افکار ،رفتار و ساختار جامعه بود.

 وی ادامه داد: با تیز بینی رهبری و عدم تمکین در برابر خواسته های آنها و روشنگری مردم تیرشان برای تغییر ساختار که همان تغییر نظام بود به سنگ خورد .

حجت الاسلام عبدالهی گفت: هم اکنون که در جنگ اقتصادی و تحریم های ظالمانه دشمن مواجه هستیم باید تمام توجه ما به رهنمود های رهبر انقلاب که “بی اعتمادی به دشمن و حل مشکلات اقتصادی از طریق اقتصاد مقاومتی ” است باشد تا مشکلات حل شود.

امام جمعه اسفدن تاکید کرد: این گفتار دشمنان که می گفتند تابستان داغی در ایران خواهیم داشت نشان می دهد که دشمن بصورت مستمر در حال برنامه ریزی و آزمون خطاست و در اتاق های فکر خودشان نشسته اند و نقاط ضعف و قوت ما را بررسی می کنند لذا نقاط قوت ما را مثل برنامه موشکی ،حضور منطقه ای و پیشرفت علمی و هسته ای ما را مورد حمله قرار می دهند تا از تحریم و نقاط ضعف ورود پیدا کنند.

وی اظهار داشت: باید توجه داشت که فتنه ۸۸ بیانگر این نکته است که دشمن راهبرد خود را برای فروپاشی از درون متمرکز کرده زیرا از گزینه های نظامی ،سیاسی و فرهنگی مایوس شده است .

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید