• کد خبر: 3385
  • گروه خبری : اخبار ویژه
  • تاریخ انتشار : 14 جولای 2017

امام جمعه اسفدن:

آزاد سازی موصل شکست شیشه عمر داعش بود/شورای نگهبان از استوانه های مستحکم نظام

امام جمعه اسفدن گفت:شورای نگهبان یکی از استوانه های مستحکم نظام مقدس جمهوری اسلامی است .

حجت الاسلام والمسلمین عبدالهی امام جمعه اسفدن در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن تشکر از حضور گسترده نمازگزاران، به ۲۳ تیرماه حماسه همبستگی ملی در دفاع از ارکان نظام و رهبری و نیز پایان دادن به آشوب و فتنه اخلال گران در سال ۱۳۷۸ اشاره کرد و بیان داشت: فتنه گر و دشمن همیشه هست ،دیروز با جنگ و امروز با روش نفوذ و فردا با روش دیگری دنبال فتنه است.
وی با اشاره به اینکه ملت بیدار است و به انقلاب خودش ایمان دارد گفت: مگر فتنه سال ۷۸ و آن قضایای کوی دانشگاه و یا فتنه ۸۸ را چه کسی جمع کرد همین مردم با حضور خود  به میدان آمدند و توطئه ۱۰ساله دشمن را در یک روز به هم پیچیدند و با این بصیرت وبیداری  ملت هر وقت شبیه آنها اتفاق بیفتد ملت در مقابل فتنه خواهد ایستاد و بینی فتنه گر داخلی و خارجی را به خاک مذلت خواهد کشاند.
حجت الاسلام عبدالهی در ادامه به ۲۶ تیرماه سالروز تاسیس شورای نگهبان قانون اساسی در سال ۵۹ اشاره نمود و اظهار داشت: شورای نگهبان یکی از استوانه های مستحکم نظام مقدس جمهوری اسلامی است .
وی گفت : قانون اساسی وظلایف مهمی را بر عهده شورای نگهبان نهاده است  و همانگونه که از اسمش پیداست نگهبان جمهوریت و اسلامیت و صیانت از قانون اساسی کشور است .
امام جمعه اسفدن تصریح کرد: به خاطر همین وظایف مهم است که حضرت امام فرمودند”من هشدار می دهم که تضعیف و توهین به فقهای شورای نگهبان امری خطرناک برای کشور و اسلام است”
وی گفت: بحمدالله  شورای نگهبان جزء نهادهایی است که در طول این سالها دشمن نتوانسته در او نفوذ کند و با قدرت در مقابل تهدیدهای داخلی و خارجی ایستاده است.
خطیب جمعه اسفدن در پایان ضمن تبریک آزاد سازی موصل به امت اسلام ،ملت عراق ، نیروهای مردمی عراق   و به ویژه مرجعیت دینی به چند نکته اشاره نمود و خاطرنشان کرد: آزاد سازی موصل شکست شیشه عمر داعش بود   که بیش از سه سال  است که آتش فتنه داعش با هدایت سران کفر (امریکا-اسرائیل و انگلیس) کشورهای مسلمان را رنج می داد و می دهد.
وی گفت: فتنه ای که اگر با ایستادگی و مقاومت مهار نمی شد خدا می داند دامنه شوم آن به کجا که نرسیده بود .
حجت الاسلام عبدالهی  گفت:آزاد سازی موصل این پیام را داشت که نقشه های شوم اختلاف بر انگیز آمریکا و توطئه های اختلافات قومی مذهبی در منطقه شکست خورده است
وی افزود: با وحدت و مقاومت و اطاعت از مرجعیت دینی می توان به پیروزی های بزرگی دست یافت .
امام جمعه اسفدن همچنین به شروع کلاس های اوقات فراغت  در شهر اسفدن اشاره کرد و ابراز داشت:استفاده صیح از اوقات فراغت هم در زندگی فردی و هم در جامعه تاثیر مثبت می گذارد و استفاده نادرست می تواند باعث خسارت جبران ناپذیری بشود.
حجت الاسلام عبدالهی گفت: جوانان برای تابستان خود برنامه ریزی داشته باشند و والدین هم کمک و راهنمایی کنند تا علاوه بر کمک به امورات کشاورزی از کتابخانه و امور فرهنگی ورزشی و یادگیری معرف دینی هم استفاده کنند.
وی گفت: امروز استکبار جهانی بوسیله تهاجم فرهنگی ،شبیخون فرهنگی و ناتوی فرهنگی و به تعبیری دست به قتل عام فرهنگی زده که باید ما برنامه های خوبی داشته باشیم تا دشمن نتواند به اهداف شوم خود که برای نسل جوان ما دارد برسد

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید