اعلام نتایج بررسی صلاحیت کاندیداهای مجلس تا ساعت ۲۴ امشب/بررسی‌ها بدون توجه به سلایق و گرایش‌های سیاسی

مسئول دفتر نظارت انتخابات خراسان جنوبی از اعلام نتایج بررسی صلاحیت کاندیدای مجلس شورای اسلامی تا ساعت ۲۴ امشب به فرمانداری‎های مراکز حوزه انتخابیه استان خبر داد.

به گزارش اسفدن خبر  ، حجت‎الاسلام علی محمدی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران با بیان اینکه امروز بررسی صلاحیت کاندیدای مجلس شورای اسلامی در چهار حوزه انتخابیه در هیئت نظارت استان و مرکزی پایان می‎یابد، اظهار داشت: نتایج بررسی صلاحیت کاندیدای مجلس ساعت ۲۴ امشب به فرمانداری‎های مراکز حوزه انتخابیه استان اعلام می‎شود.

وی تصریح کرد: از فردا صبح به مدت سه روز نیز به شکایت کاندیداها رسیدگی خواهد شد که برای این منظور باید شخص کاندیدا یا نماینده قانونی او به هیئت نظارت مرکزی یا هیئت نظارت استان مراجعه کند.

مسئول دفتر نظارت انتخابات خراسان جنوبی از کاندیداها خواست اگر شکایتی دارند حتماً در فرم مخصوص پر کنند.

محمدی تأکید کرد: نماینده دفتر نظارت استان در فرمانداری مرکز حوزه انتخابیه حضور خواهد داشت و شکایات را دریافت می‎کند و پایان روز برای رسیدگی به تهران ارسال می‎شود.

وی مهلت ۲۰ روزه را برای رسیدگی به صلاحیت‎ها بعد از دفتر نظارت اعلام کرد و گفت: تعدادی از کاندیداها که در مرحله قبل توسط هیئت‎های اجرایی تأیید شده بودند در حوزه‎های انتخابیه استان انصراف داده‎اند.

مسئول دفتر نظارت انتخابات خراسان جنوبی از عدم احراز صلاحیت برخی کاندیداها خبر داد و افزود: مسئله عدم احراز با رد صلاحیت تفاوت دارد و عدم احراز زمانی است که صلاحیت فرد برای بررسی کنندگان دارای نقطه ابهام باشد؛ به عنوان مثال التزام به قانون اساسی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را برای فردی نتوان اثبات کرد.

محمدی در مورد اینکه گفته می‎شود برخی کاندیداها از رد صلاحیت خود اطلاع یافته و ممکن است انصراف دهند تا رد صلاحیت آنان مشخص نشود، تصریح کرد: دفتر نظارت به هیچ داوطلبی اعلام نمی‎کند که نتیجه بررسی صلاحیت چه بوده اما اینکه کاندیدایی احساس می‎کند و انصراف بدهد به نفع او خواهد بود، به نوعی تشخیص شخص کاندیدا است.

وی ادامه داد: البته اعتقاد داریم افرادی که وارد گردونه انتخابات می‎شوند باید عواقب ورود را هم بپذیرند و ممکن است فردی بنا به دلایلی رد شود و افراد باید دقت داشته باشند.

مسئول دفتر نظارت انتخابات خراسان جنوبی گفت: به هیچ وجه گرایشات سیاسی مد نظر ما در بررسی صلاحیت‎ها نبوده و نیست.

فارس

نظرات کاربران

دیدگاه ها بسته شده اند.