• کد خبر: 2300
  • گروه خبری : اخبار ویژه
  • تاریخ انتشار : 5 آگوست 2016

امام جمعه شهراسفدن: علاج رکود اقتصادی حمایت از صنایع کوچک

 

 امام جمعه  شهراسفدن ، حمایت از صنایع کوچک را در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی امری ضروری دانست.

به گزارش اسفدن خبر ، حجت الاسلام محمدعلی عبدالهی در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه در مسجد جامع شهر اسفدن اظهار کرد: مردم باید تقوا پیشه کرده و با داشتن تقوا برای هر امری برنامه ریزی و اقدام کنند و لازمه برخورداری از برخی نعمت های خدادادی داشتن تقوا و پیروی کردن از اوامر الهی است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به روز حمایت از صنایع کوچک اشاره کرد و گفت آن چیزی که در جامعه اشتغال ایجاد می کند  و طبقات پایین را بهرمند می کند صنایع کوچک هستند که باید دولت این صنایع را تقویت کند که علاج رکود اقتصادی همین صنایع کوچک هستند.

خطیب جمعه شهر اسفدن با تاکید بر اینکه حمایت از صنایع کوچک در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی امری ضروری است، بیان کرد: تولید ملی باید بیش از پیش حمایت شود.

حجت‌الاسلام عبدالهی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ضمن تبریک انتصاب شایسته حضرت آیت الله عبادی از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان نماینده ولی فقیه دراستان خراسان جنوبی گفت : بر همه ملل عالم لازم است  که هر ساله در سالروز بمباران اتمی هیروشیما و ناکازایی تحت نام دفاع از حقوق بشر بر سر آمریکا فریاد بزنند و این اولین و تنها مجرم به کاربرنده سلاح هسته ای را محکوم و رسوا کنند.

وی با اشاره به سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی در سال ۱۳۵۹ که به فرمان امام خمینی (ره) تشکیل شد افزود:دانشگاه منشاء تحول در هر کشوری است و علم بزرگترین ثروت و ابزار قدرت بشمار می رود.

امام جمعه شهر اسفدن  با بیان اینکه مقام معظم رهبری علم را به عنوان سرمایه بی پایان کشور معرفی کردند و یک پدیده درون زا و یک چشمه  جوشانی می دانند که هر گونه وابستگی کشور را از بین خواهد برد عنوان کرد : دشمنان همچنان برای دانشگاهیان و مراکز علمی ما نقشه می کشند، که باید دانشجو بصیرت داشته باشد  و به محیط دانشجویی و مسائل و تحولات کشور و جهان با چشم باز نگاه کنند  که اگر بصیرت نباشد ممکن است دانشجو در تشخیص دوست ودشمن دچار اشتباه شود.

حجت الاسلام عبدالهی  در ادامه به ۱۷ مردادماه سالروز شهادت شهید محمود صارمی و ۸ نفر دیگر از اعضای کنسولگری ایران از جمله سردار شهید ناصری اشاره کرد و گفت: این عزیزان در مزار شریف افغانستان در سال ۷۷ بدست گروه طالبان که دست پرورده آمریکا بودند به شهادت رسیدند .

وی گفت : خبرنگاران باید با تاسی از این شهید بزرگوار دقت لازم در عرصه خبر رسانی  را داشته باشند.

خطیب جمعه شهر اسفدن با بیان اینکه خبرنگاران واسطه بین مردم و مسئولان هستند و مشکلات مردم را به مسئولان و پاسخ مسئولان را به مردم برسانند تصریح کرد: حق محوری و حق طلبی و حق گویی از مهمترین ویژگی های یک خبرنگار درست گفتار است زیرا خبرنگاران چشم و گوش مردم در جامعه هستند و با اطلاع رسانی خود  نقشی حیاتی و انکار نشدنی دارند.

عبدالهی همچنین به فرمایشات امام خامنه ای در بین اقشار مختلف مردم اشاره کرد و بیان داشت :آمریکای خائن عملا برجام را نقض کرده است که بیش از یک سال از برجام و ۶ ماه از اتمام تعهدات ایران می گذرد ولی هنوز به عهد خود وفا نکردند و کار شکنی می کنند .

وی ادامه داد : بعضی از سیاسیون داخل فکر می کردند اگر ایران به همه تعهدات خود عمل کند آمریکا بهانه ای برای نقض عهد نخواهد داشت ،اما روند کار یک ساله نشان می دهد که این یک خوشبینی نسبت به آمریکا  بیشتر نبود است.

امام جمعه اسفدن با بیان اینکه متاسفانه  برخی  همه مسائل مدیریتی و معیشتی و آبادانی کشور را به توافق در برجام و مذاکره مستقیم با آمریکا  منوط کردند و حل مشکلات اقتصادی  مردم را به بعد از برجام موکول کردند اظهار داشت :حال که آمریکا نقض عهد کرده کرده می گویند قرارنبوده از توافق هسته ای نتیجه اقتصادی حاصل شود و تحریم ها بتدریج و یواش یواش درست می شود که این سخنان بعد از گذشت ۶ ماه پذیرفتنی نیست .

حجت الاسلام عبدالهی افزود: مسئولان توجه داشته باشند مذاکره حل همه مشکلات کشور نیست ، برنامه ریزی کنند و بدون نگاه به بیرون فکری به حال وضعیت اقتصاد و اشتغال ئاشته باشند

وی در پایان با تاکید براینکه مسئولان باید جلوی اشرافیگری را بگیرند اظهار داشت: مسئولین با فساد که مثل خوره به جان بیت المال افتاده مبارزه کنند.

یادآور میشود در پایان نماز جمعه این هفته و بمناسبت روز خبرنگار از جناب آقای حسین اکبری تقدیر و تشکر صورت گرفت.

photo_2016-08-07_14-53-17 photo_2016-08-07_14-53-28

Bottom of Form

 

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید