آیت الله اصفهانی گفت:مسئولینی که در تایید یارد صلاحیت افراد دست اندرکار هستند باید به گونه ای این موضوع را مد نظر داشته باشند که رد شدن افراد با سند ومدرک باشد وافرادی را که می توانند خدمت کنند به هربهانه ای محروم نکنند.

امام جمعه قاین: مسئولین شهرستان واستان در تاییدورد صلاحیت کاندیداها دقت بیشتری داشته باشند/ریختن آبروی رقیب در شأن کاندیداها نیست

به گزارش اسفدن خبر، آیت الله  سید مرتضی اصفهانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه بااشاره به دیدار ائمه جمعه سراسر کشور با رهبر انقلاب گفت: رهبری دراین دیدار نکات بسیار ارزنده ای را خطاب به ائمه جمعه داشتند.

وی افزود: نمازجمعه ابعاد بسیار مهمی دارد وهم سیاسی است وهم عبادی ورفتن به نماز جمعه مرکزی برای بالارفتن ایمان وتقوی است.

آیت الله اصفهانی گفت: رهبری دراین دیدارشان نماز جمعه را محلی برای افزایش بصیرت مردم دانستند وقطعا همه ما می دانیم که اگر خطبه های نماز جمعه رهبری بعد از فتنه ۸۸نبود مشخص نبود که چه بلایی بر سرکشورومردم می آمد وسخنان رهبری در خطبه های نماز جمعه باعث بالارفتن بصیرت وآگاهی مردم دراین وقایع شد.

خطیب جمعه قاین در بخش دیگری از سخنانش بااشاره به سخنان رهبری نماز جمعه را قرارگاه مسئولیت دانست وگفت:وقتی بصیرت مردم افزایش می یابد به خوبی متوجه می شوند که مسئولیتی هم برگردن آنهاست.

آیت الله اصفهانی ایمان،تقوا،بصیرت ومسئولیت پذیری را مهم ترین نتیجه حضور در نمازجمعه دانست وگفت: نتیجه این حضور امری بسیار ارزشمند به نام وحدت واتحاد است که تا این زمان نتیجه اش رادربین مسلمانان دیده ایم.

امام جمعه قاین در خطبه دوم نماز جمعه با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: درانتخابات همه ما مسئولیت داریم وهمان طور که رهبری فرموده اند حق نامزد انتخابات جزء حق الناس است ومسئولینی که در تایید یارد صلاحیت افراد دست اندرکار هستند باید به گونه ای این موضوع را مد نظر داشته باشند که رد شدن افراد با سند ومدرک باشد وافرادی را که می توانند خدمت کنند به هربهانه ای محروم نکنند .

وی افزود:مسئولین شهرستان واستانی در نظرداشته باشند که برای دل خودشان افرادی را که فسادی داشته اندنباید تایید صلاحیت کنند ویا شخصی را برای دل خودشان رد صلاحیت کنند که همه اینها حق الناس است.

امام جمعه قاین تصریح کرد،مردم به هرشخصی که دوست داشته باشند می توانند رای بدهند واصل حضور حداکثری در انتخابات است چراکه در هرکشوری اگر حضور مردم درانتخابات کمرنگ باشد دلیل برضعف آن حکومت است وبرای همین، مهم حضور مردم در پای صندوق های رای است

اصفهانی با اشاره به حضور حداکثری مردم قاین درکلیه انتخابات وبخصوص انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: تشخیص افراد به بصیرت مردم بستگی دارد ومردم هم بایدآگاه باشند به هرکسی که رای می دهید وتوقع وانتظار دارید که منتخب شما به شما مسئولیت بدهیدوپست ومقامی به شما بدهد بی احتیاطی کرده اید وبه دنبال شخصی باشید که دردی را ازدردهای مردم بردارد واکثر کاندیداهایی که درشهرستان می شناسم خوشبختانه به دنبال حل مشکلات مردم هستند .

امام جمعه قاین باتاکید براین موضوع که کاندیداها از تخریب وتهمت وافترا به یکدیگر بپرهیزند گفت:کاندیداهای محترم در تبلیغات خود آبروی یکدیگر را نبرند وبی جهت به یکدیگر تهمت نزنید چرا که بی آبرو کردن اشخاص در شأن کاندیداهای شهرستان نیست.

امام جمعه قاین درادامه اظهارداشت: همان طور که همه مردم می دانند تا چند روز آینده بایستی توافقنامه هسته ای به امضای طرفین برسد اما دراین چند روز شاهد هستیم که آمریکا ودست نشانده های آنها چه برنامه هایی را برعلیه ایران انجام می دهندوبا این برنامه ها وصحبت هایی که برعلیه کشور مادارند به هیچ وجه این کشور قابلیت ارتباط ندارد ومابایدآگاه باشیم وسخنان رهبری را آویزه گوشمان کنیم که بارها فرموده اند:آمریکا کشوری نیست که مورد اطمینان باشد.

خطیب جمعه قاین در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به اعدام شیخ نمر به دستان رژیم سعودی عربستان گفت:عربستان روبه نابودی است وتصور این را هم نمی کرد که با اعدام یک عالم ربانی بسیاری از کشورهای مسلمان وحتی کشورهای اروپایی وغربی برعلیه آنها تظاهرات وراهپیمایی کنندوقطعا ازاین کار خود پشیمان خواهد شد وهنوز هم باید منتظر واکنش های بیشتری از سوی همه مردم جهان باشد.

نسیم قاین

نظرات کاربران

دیدگاه ها بسته شده اند.