• کد خبر: 845
  • گروه خبری : اخبار استان
  • تاریخ انتشار : 15 ژانویه 2016

امام جمعه بیرجند گفت: امواج فتنه را با کشتی‌های قوی نجات که پیروی از ولایت و ائمه علیه‌السلام است، بشکافیم و جلو رویم.

امواج فتنه را با کشتی قوی نجاتِ پیروی از ولایت بشکافیم/ حزب‌گرایی‌های منفی را کنار بگذاریم

به گزارش خبرنگار اسفدن خبر ، حجت‌الاسلام و المسلمین علی رضایی قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی و امام جمعه بیرجند در خطبه‌های این هفته نمازجمعه بیرجند بابیان‌اینکه باید انسانیت خود را تربیت کنیم گفت: باید خالق منِ ملکوتی خود باشیم، خود را گم نکنیم و به فکر ملکوت باشیم.

وی بابیان‌اینکه عادت بد در شأن انسان خوب نیست افزود: نباید کارهای خوب به شکل عادت باشد بلکه باید در انجام کارهای خوب، عشق باشد.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی اظهار کرد: اعمالی که انجام می‌دهیم باید از روی بصیرت و فکر باشد.

رضایی با اشار به سالروز فرار شاه و امضای قرارداد ننگین کمپ دیوید بین اسرائیل و مصر تصیح کرد: برخی طمع کردند و درصدد تطهیر ظالمان عالم هستند.

وی بابیان‌اینکه باید کمبودها را بیان کنیم اضافه کرد: مردم، عاقل و هوشمند هستند و باید تلاش کنیم راه امام و شهدا را ادامه دهیم.

امام جمعه بیرجند گفت: با وضع مطلوب فاصله داریم و امروز مشکلاتی داریم و آنگونه که شایسته است راه امام و شهدا را ادامه ندادیم.

رضایی تأکید کرد: باید به وظیفه خود عمل کنیم و به فرامین مقام معظم رهبری گوش دهیم و در مسیر امام و شهدا پیش رویم.

وی با اشاره به وفات حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها اظهار کرد: باید از ائمه به عنوان الگو پیروی کنیم.

امام جمعه بیرجند تأکید کرد: عربستان سعودی با تلاش‌های مذبوحانه سعی می‌کند به عنوان عامل استکبار، جمهوری اسلامی ایران را منزوی کند.

رضایی افزود: عربستان قصد دارد با دستور آمریکا در منطقه جنگ جدیدی را راه‌اندازی کند اما مسوولان ما هوشمند دهستند.

وی بابیان‌اینکه دشمنان قصد دارند امکانات جهان اسلام را نابود کنند اظهار کرد: باید تلاش کنیم تا اربابان این نوکران استکبار را به تله بیندازیم، استکبار را نابود کنیم و زمینه را برای ظهور امام عصر (عج) فراهم کنیم.

امام جمعه بیرجند گفت: زمانی که مأموران آمریکای جنایتکار ولو به اشتباه وارد حریم جمهوری اسلامی ایران شدند، پاسداران انقلاب اسلامی آن‌ها را با اقتدار به اسارت می‌گیرند و زمانی که مشخص می‌شود به اشتباه وارد حریم ایران شدند، آن‌ها را با رأفت اسلامی و اقتدار آزاد می‌کنند.

رضایی تأکید کرد: مقام معظم رهبری رهنمودهایی در خصوص انتخابات فرمودند که باید به آن‌ها عمل کنیم و جامعه‌مان را پیش بریم.

وی تصریح کرد: امواج فتنه را با کشتی‌های قوی نجات که پیروی از ولایت و ائمه علیه‌السلام است، بشکافیم و جلو رویم.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: باید کِبرگرایی، خودخواهی و حزب‌گرایی‌های منفی را کنار بگذاریم تا جامعه پیش رود.

رضایی بابیان‌اینکه باید علاه بر حالت دفاعی، حالت تهاجمی داشته باشیم اظهار کرد: باید اهل کار و در صحنه باشیم و زمینه را برای ظهور امام زمان (عج) فراهم کنیم.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص نمازجمعه اظهار کرد: در نمازجمعه از سخنان روزنامه‌ای که مردم می‌دانند کمتر بیان شود و سیاست و معارف اهل‌بیت را بیان و احیا کنیم.

در بین صلاتین از عباس سروری، مسوول کانون مداحان خراسان‌جنوبی، نفر اول مسابقات اذان کشور، نفر اول قرائت قرآن دانشجویان دانشگاه‌های جهاد دانشگاهی، نفر اول قرائت قرآن وزارت ارتباطات و فناوری ارتباطات و رابط برتر ستاد اقامه نماز طی شش سال، تقدیر شد.

خاورستان

نظرات کاربران

دیدگاه ها بسته شده اند.