• کد خبر: 236
  • گروه خبری : اخبار ویژه
  • تاریخ انتشار : 4 ژانویه 2016

آیت الله اصفهانی گفت:عربستان نمی تواند خود را از باتلاق سختی که در آن گرفتار شده است رهایی دهد.

انتقاد های شیخ نمر تاب تحمل را از عربستان گرفته بود/عربستان گرفتار باتلاقی سخت

آیت الله سید مرتضی اصفهانی در گفتگو با خبرنگار نسیم قائن با اشاره به شهادت آیت الله شیخ نمربه دست آل سعود کثیف گفت:شیخ نمر رهبر شیعیان عربستان یک روحانی مبارز و آزادیخواه بود که در سخنرانیها و بیانات خود بارها از اقدامات نادرست عربستان انتقاد می کرد و در واقع راه امر به معروف و نهی از منکر را در پیش گرفته بود.
وی افزود: این عالم ربانی نه سلاح داشت و نه سازمانی مسلحانه بلکه فقط با امر به معروف زبانی میخواست راه هدایت در جامعه را بنابر سیره واقعی پیامبر مکرم اسلام(ص) پیاده کندامارژیم سفاک و قرون وسطایی سعودی تاب و تحمل این روشنگریها را نداشت و از ترس از دست دادن خلافت موروثی خود و بیداری اسلامی که در کشورهای اسلامی اکثرا به اوج خود رسیده است، در اقدامی تلافی جویانه این عالم دانشمند را اعدام کرده است.

امام جمعه قاین بیان داشت:دشمنان مسلمانان بدانند که خون مطهر این شهید آزادیخواه و دیگر مسلمانان مظلوم جهان به ویژه مردم یمن،سوریه،عراق در آینده ای نه چندان دور دامان ننگین آل سعود را خواهد گرفت و آتش فتنه و تفرقه ای که با به وجود آوردن داعش و گروه های دیگر تروریستی در اقصی نقاط کشورهای اسلامی برپا کرده اند خاندانشان را بر باد خواهد داد
.وی افزود:همانگونه که خون پاک شیخ شحاته در مصر دامان حکومت مصر را گرفت داعش وگروههای ترورریستی هم با خاک یکسان خواهندشد.
آیت الله اصفهانی با بیان اینکه علمای جهان اسلام قطعا در برابر این جنایت سکوت نخواهند کردگفت: این اقدام قطعا تبعاتی برای آل سعود خواهد داشت همانطور که از لحظه اعلام این خبر شاهد تجمعات اعتراض آمیز در اکثر کشورهای اسلامی بوده ایم.
وی افزود: دستور دین مبین اسلام است که در برابر ظلم و تعدی سکوت نکنیم.
امام جمعه قاین تصریح کرد؛عربستان نمی تواند خود را از باتلاقی که در آن گرفتار شده است رهایی دهد و حوادثی که در یمن سوریه و عراق اتفاق افتاده است و همچنین حادثه منا همه بی درایتی آل سعود را می رساندولذا وظیفه مسلمانان جهان است که این اقدام ننگین را در حالی که کشورهای مدعی آزادی ودموکراسی سکوت اختیار کرده اند ،محکوم کنند و پیام رهبر معظم انقلاب را مبنی بر اینکه اقدامات رژیم آل سعود خطری بزرگ برای جهان اسلام خواهد بود را به تمامی کشورهای جهان برسانند.
وی افزود:دولتمردان کشورهای اسلامی نیز باید در اسرع وقت اجلاس فوق العاده ای برگزار کنند و تدبیری بیاندیشند تا تخم نفاق و تفرقه از بلاد مسلمین برچیده شود.

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید