• کد خبر: 2023
  • گروه خبری : اخبار ویژه
  • تاریخ انتشار : 11 ژوئن 2016

امام جمعه اسفدن:

انحراف فرهنگی بی هویتی برای جامعه به دنبال خواهد داشت

امام جمعه اسفدن گفت: مسئولان فرهنگی کشور باید اصلاح فرهنگ را جدی بگیرند چراکه انحراف فرهنگی بی هویتی برای جامعه به دنبال خواهد داشت.

به گزارش اسفدن خبر ،حجت الاسلام عبدالهی امام جمعه اسفدن در اولین نماز جمعه ماه مبارک رمضان ضمن تبریک این ماه، افزود: این ماه زمان مناسبی برای خودسازی است و در این ماه پیوند بین مردم و خدا و بین همدیگر محکم‌تر می‌شود.

خطیب نماز جمعه اسفدن گفت: ماه رمضان، ماه تهذیب نفس و تطهیر روح است، ماهی است که اگر از برکات بی‌شمار آن خود را محروم سازیم، یقیناً به خودمان ظلم کرده‌ایم.

عبدالهی در ادامه  به سالروز وفات حضرت خدیجه اشاره کرد  و گفت : حضرت خدیجه از جهات مختلفی می تواند برای زنان و حتی مردان ما الگو باشد.

وی توجه ویژه به نماز ،ایمان ،ایثار وحیاء را از جمله خصوصیات اخلاقی حضرت خدیجه (س) دانست و گفت: ایشان با سرمایه زیاد ،با جوانی که از نظر دارایی در سطح بسیار پایین تری بودند و برخلاف جامعه امروزی که غالبا مادی است  ازدواج می کنند وبه عنوان یکی از زنان الگوی جهان اسلام معرفی می شوند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به هفته جهاد کشاورزی  گفت :این نهاد در دو جبهه دفاع مقدس  و محرومیت زدایی  از روستاها و حرکت به سوی خود کفایی  ایفای نقش می کند  تا جایی که امام راحل لقب سنگر سازان بی سنگر به برادران جهادی دادند.

حجت الاسلام عبدالهی همچنین به  دیداری که نمایندگان مجلس دهم با مقام معظم رهبری داشتند اشاره کرد و گفت:در این دیدار  مهمترین اولویت های کاری مجلس بیان شد

وی با اشاره به سخنان مقام معظم  رهبری گفت :مجلس باید انقلابی باشد و در قانون گذاری انقلابی عمل کند و به مواضع خصمانه آمریکا واکنش نشان دهد و در مقابل استکبار ایستادگی کند.

وی پایبندی به مبانی و ارزشهای اساسی انقلاب، هدف گیری ازآرمانهای انقلاب و همت برای رسیدن به آنها ، پایبندی به استقلال همه جانبه کشور، حساسیت در برابر اقدامات ونقشه های دشمن و تقوای سیاسی و دینی را از جمله شاخصه های انقلابی بودن عنوان کرد و گفت: اگر این شاخصه ها در کسی  وجود داشت قطعا انقلابی است.

امام جمعه اسفدن از اولویت های مهم مجلس دهم بعد از اقتصاد  را مسئله فرهنگ دانست و گفت : استقلال هر جامعه از استقلال فرهنگ آن جامعه نشأت می گیرد و مسئولان فرهنگی کشور باید اصلاح فرهنگ را جدی بگیرند که انحراف فرهنگی بی هویتی برای جامعه به دنبال خواهد داشت

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید