مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی گفت: در دهه فجر امسال ۲۲۱ خانوار روستاهای رومشتیک، گلگنج و فرخی شهرستان قاین با جمعیت ۷۷۹ نفر از آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند می شوند.

بهره مندی ۲۲۱ خانوار روستاهای قاین از آب شرب سالم و بهداشتی

به گزارش اسفدن خبر ، علی اکبر بسکابادی گفت: این طرح ها از محل اعتبار ملی و استانی در دست احداث است که پروژه آبرسانی به روستای رومشتیک از محل اعتبارات ملی بوده و از اعتبار ۹ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریالی مصوب، تاکنون ۴ میلیارد و ۹۸۰ میلیون ریال آن تخصیص داده شده است.

وی با اشاره به اینکه طرح آبرسانی به روستای مذکور در سال ۹۳ آغاز شده ولی عملیات اجرایی از سال ۹۴ از مجتمع آویج در حال اجرا است، گفت: لوله گذاری خط انتقال و شبکه توزیع به طور ۷٫۵ کیلومتر، احداث ۲ باب مخزن ۱۰۰ و ۶۰ مترمکعبی، احداث یک باب موتور خانه و احداث ایستگاه پمپاژ از اقدامات انجام شده در این طرح عنوان کرد.

علی اکبر بسکابادی به طرح آبرسانی به روستای گلگنج اشاره کرد و افزود: اعتبار هزینه شده در روستای گلگنج ۱۰ میلیارد ریال بوده است و لوله گذاری ۱۲٫۵ کیلومتر در مسیر خط انتقال و شبکه توزیع، احداث مخزن ۱۰۰ متر مکعبی، احداث حصارکشی ۸۰ متر طول و محوطه سازی ۷۵۰ متر مربع را از اقدامات انجام شده پروژه عنوان کرد.

وی ادامه داد: طرح آبرسانی به روستای فرخی با اعتباری بالغ بر ۹ میلیارد ریال در سال ۹۴ شروع شده و در دهه فجر به بهره برداری می رسد که با این اعتبار لوله گذاری ۱۳ کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع، احداث مخزن ۱۰۰ متر مکعبی، تهیه و نصب اتاقک کلریناتور یک باب، احداث حصارکشی ۱۶۰ متر طول و محوطه سازی یک هزار متر مربع از اقدامات انجام شده در این پروژه است.

نسیم قاین

نظرات کاربران

دیدگاه ها بسته شده اند.