امام جمعه قاین:

تاکید برهمدلی کاندیداهای بعد از اتمام انتخابات/ مردم فرد منتخب را به عنوان نماینده قبول داشته باشند

امام جمعه قاین:یکی از عوامل انتخابات گرم و پرشور در منطقه قاینات همین تبلیغاتها بود که هر گروهی برای کاندیدای موردنظرش تبلیغ می کرد و این هیچ اشکالی ندارد و طبیعت هر انتخاباتی است اما اکنون که انتخابات تمام شده کاندیداها دست از طعنه و دشمنی بردارند و باهم همدل شوند.

به گزارش اسفدن خبر،  حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی اصفهانی در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن دعوت  مردم به رعایت تقوای الهی به اهمیت انفاق و بخشش در اسلام اشاره کردوگفت: در اهمیت انفاق و کمک به محرومین آیات و  روایات فراوانی وارد شده و آثار و برکات اخروی و دنیوی در این فریضه خداپسندانه نهفته است.

وی با بیان اینکه طول عمر، دفع حوادث و بلایا از جمله آثار انفاق است بیان کرد:به تدبیر رهبر کبیر انقلاب اولین نهاد در این خصوص به نام کمیته امداد امام خمینی (ره) تاسیس شد و تاکنون در راه خدمت به محرومین خدمات شایانی را داشته است.

حجت الاسلام اصفهانی افزود: چند نهاد انقلابی از ابتدای انقلاب در ایران  راه اندازی شد که نقشه های دشمن را نقش برآب کرده و کمر دشمن را شکسته است از جمله آن کمیته امداد امام خمینی(ره) جهاد سازندگی و سپاه پاسداران است که به وسیله این نهادها دشمن نتوانست به انقلاب صدمه بزند.

امام جمعه قاین به هفته منابع طبیعی اشاره نمود و گفت: در دین مبین اسلام بر درخت و درختکاری تاکید فراوانی شده  که درخت و فضای سبزعامل شادابی وطراوت در جامعه است. این درختان هستند که جلوی بسیاری از حوادث طبیعی همچون سیل و طوفان را می گیرد لذا وظیفه همگانی است که در حفظ و نگهداری منابع طبیعی کوشا باشیم.

وی با اشاره به حوادث خاورمیانه گفت: در سال ۸۶ برخی کشورهای مستکبر و آمریکا قصد داشتندخاورمیانه جدید راه اندازی کنند و به بهانه های واهی به افغانستان و عراق و دیگر کشورها حمله کردند و خسارات فراوان جانی و مالی به بار آوردند و راه به جایی نبردند، اما باز هم بیداری اسلامی در جهان فراگیرتر شد.

امام جمعه قاین تصریح کرد:چند سالی است با نام داعش به سوریه و عراق حمله کرده اند و کشتارهای وحشیانه راه انداخته اند اما بازهم نیروهای مردمی و انقلابی بودند که جلوی پیشرویشان را گرفتند و نیروهای حزب الله لبنان و سپاه ایران با فرماندهی عملیاتهای آزادسازی دشمنان را زمین گیر کردند و اقدامات دشمن را بار دیگر به شکست رساندند.

وی با بیان اینکه دشمنان نیروهای مدافع  را تروریست می نامند افزود: آل سعود کثیف با حملات وحشیانه خود مردم مسلمان یمن را زیر بمباران گرفته و به زن و کودک و پیر و جوان رحم نمی کنند چرا سازمان ملل خاموش نشسته است ؟ چرا کشورهای مدعی حقوق بشر در قبال این اقدامات سکوت کرده اند؟

در ادامه حجت الاسلام اصفهانی با اشاره به حضور حماسی مردم در انتخابات بیان داشت:  بالغ بر ۸۰ درصد مردم در انتخابات  شرکت داشتند و این حضور پرشور کمر دشمنان را شکست.

وی با بیان اینکه از بین ۲۷  کاندید شهرستان قاین و زیرکوه، ۸ نفر در صحنه انتخابات باقی ماندند و به رقابت پرداختند، گفت: همان ابتدای امر ازکاندیداها تشکر کردم و امروز هم از همه این عزیزان کمال تقدیر و تشکر را دارم. از حضور پرشور مردم هم بسیار سپاسگزارم.

حجت السلام اصفهانی گفت:یکی از عوامل انتخابات گرم و پرشور در منطقه قاینات همین تبلیغاتها بود که هر گروهی برای کاندیدای موردنظرش تبلیغ می کرد و این هیچ اشکالی ندارد و طبیعت هر انتخاباتی است اما اکنون که انتخابات تمام شده کاندیداها دست از طعنه و دشمنی بردارند و باهم همدل شوند.

وی افزود: فردی که رای آورده نماینده همه مردم است و باید تمام مردم فرد منتخب را به عنوان نماینده قبول داشته باشند و نباید بگوییم تو به فلانی و من به فلانی رای داده ام.

حجت الاسلام اصفهانی افزود:  آقای فلاحتی فردی بسیار دلسوز و به فکر پیشرفت شهرستان است و به ایشان گفتم بنده همچنان هر کاری از دستم بیاید در خدمت خواهم بود و به  آقای هروی هم گفتم در هر جایی باشند خدمتگزار مردم باشند.

در پایان وی افزود:چرا مردم را به جان هم بیندازیم و این جز ضرر به منطقه هیچ فایده ای نخواهد داشت لذا هر کس رای آورده نماینده مردم است و باید همه تلاش کنیم وتا راه پیشرفت و آبادانی شهرستان را بهتر طی کنیم.

نسیم قاین

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید