• کد خبر: 3197
  • گروه خبری : اخبار ویژه
  • تاریخ انتشار : 9 مارس 2017

در اعتراض به سخنان استاندار خراسان جنوبی

تحصن ائمه جمعه و مدیران حوزه‌های علمیه‌ به روز دوم کشیده شد

 تعطیلی حوزه‌های علمیه خراسان جنوبی و تحصن امامان جمعه و مدیران حوزه‌های علمیه خراسان جنوبی نسبت به سخنان استاندار در دومین روز تا به نتیجه رسیدن مطلوب ادامه دارد.

 

به گزارش اسفدن خبر ، در پی اعتراضات مردم و روحانیون به سخنان غیراصولی استاندار شب گذشته مردم شمال بیرجند به منظور همراهی با ائمه جماعات و روحانیون به حوزه علمیه سفیران هدایت رفتند و این تحصن امروز نیز ادامه دارد.

نمازگزاران مسجد امام حسن عسکری(ع)، صدیقه طاهره (س)، امام رضا(ع)، امام هادی(ع) و مسجدالحسین جوادیه در تحصن ائمه جمعه شرکت کردند و سخنان استاندار خراسان جنوبی را محکوم کردند.

علاوه بر مردم شمال شهر، دانشجویان هم به منظور حمایت از امامان جمعه و محکومیت سخنان استاندار شب گذشته در محل تحصن حضور یافته و قرار است امروز هم حضور یابند.

در پی این تحصن نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی از برقراری تماس تلفنی با معاون رئیس جمهور خبر داد و اظهار داشت: مطالبات به حق مردم خراسان جنوبی را به گوش معاون رئیس جمهور رساندم و خواهان ورود جدی رئیس جمهور به این موضوع شدم.

فلاحتی افزود: کاش وزیر کشور به تذکرات شفاهی و کتبی قبلی نمایندگان مردم توجه می‌کرد تا امروز مجبور به مداخله ریاست جمهور نمی‌شدیم.

گفته می‌شود تولیت آستان قدس رضوی در گفت‌وگویی با وزیرکشور، فریاد و اعتراضات گسترده مردم و روحانیون خراسان جنوبی را به وی تذکر داده است و قرار است در اسرع وقت قائم مقام وزیر کشور به بیرجند سفر کند.

نماینده مردم شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی نیز افزود: وزارت کشور باید با مردم استان خراسان جنوبی صحبت کند و به سخنان این مردم بیشتر توجه کند.

نظرافضلی افزود: جلسه مجمع نمایندگان استان با وزیر کشور را در هفته‌های گذشته در خصوص سخنان استاندار خراسان جنوبی برگزار کردیم و قرار شد پادرمیانی شود تا موضوع بررسی و جمع‌بندی شود اما پیگیری نکردند و کار به تحصن رسید.

گفته می‌شود ائمه جماعات خراسان جنوبی اعلام کردند تا برکناری استاندار خراسان جنوبی تحصن ادامه دارد.

امروز هم از ساعت ۸ صبح مراسم تحصن با سخنرانی ائمه جماعات آغاز شده و همچنان برجمعیت معترضان افزوده می‌شود.

انتهای پیام/

 

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید