• کد خبر: 3624
  • گروه خبری : اخبار ویژه
  • تاریخ انتشار : 14 اکتبر 2017

تعلل شورای شهر اسفدن در معرفی شهردار

 

 

منتخبان شورای پنجم شهر اسفدن برای معرفی گزینه های نهایی شهردار به اجماع نرسید ه اند

به گزارش اسفدن خبر ؛با آغاز به کار پنجمین دوره شورای شهر و روستا انتخاب شهردار یکی از مهم‌ترین وظایف شوراهاست که  این روزها شورای اسلامی شهر اسفدن  در حالی روزهای پرالتهاب انتخاب شهردار را پشت سر می گذارد که تمام نگاه‌های مردم و مسئولان به کارکرد و تصمیمات آنان دوخته شده است.
فعالیت پنجمین دوره شورای شهر اسفدن با حضور ۵ عضو از یکم شهریورماه به صورت رسمی آغازشده است با وجود اینکه در بسیاری از شهر های  استان‌ اعضای شورا گزینه‌های شهرداری را معرفی و حتی در برخی از شهرها شهردار مشخص شده است اما تاکنون منتخبان شورای پنجم شهر اسفدن  برای معرفی گزینه‌های نهایی به اجماع نرسید‌ه‌اند.
با توجه به اینکه مهمترین مطالبه مردم از شوراها کمک به توسعه شهر و انتخاب شهردار توانمند است، نباید به خواسته بحق مردم یعنی ساختن شهری زیبا و بدون حاشیه بی توجهی کرد زیرا در غیر اینصورت اعتماد مردم از مدیریت شهری یعنی شوراها و شهرداری سلب می‌شود.
ضمن اینکه در ایام سرپرستی صرفا امور جاری شهرداری پیگیری  می شود و بدلیل کوتاه بودن مدت تصدی (۳ماه) امکان برنامه ریزی و تصمیم گیری مطلوبی میسر نیست  .
لکن انتظار می رود بمنظور جلوگیری از فرصت سوزی و استفاده بهینه از زمان در انتصاب شهردار  اعضای شورای اسلامی شهر با تعامل و همگرایی بیشتر از هیچ کوششی دریغ نورزند
لذا پیشنهاد می شود هر عضو گزینه پیشنهادی خود را مطرح و برنامه های اجرایی آنان را برای اداره شهر (دوره ۴ ساله) بصورت مکتوب اخذ نمایند و سپس بررسی کارشناسی انجام تا در فرصت کوتاه باقی مانده انتخابی اصلح انجام گیرد.

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید